VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@bug0

Trebali ste kupiti VLEN, a ne ATPL, kolega. A i dalje možete…

Tko zna što će biti na ATPL..?.. ništa dobrog, čini se… Na VLEN je smjer manje više jasan, pogotovo sa svim velikim javnim i privatnim projektima u Rijeci.

Imam VLEN vise nego atpl, bez brige 😉 nije  se sjedilo skrstenih ruku za vrijeme korone 🤟.  Uz saponiju, i koncar mi je to najveci rast na ulaz zadnjih par godina.
Ali tamo je tad bila jos nategnutija situacija jer talijani su imali preko 80%, pa se pitas jesi blesav sto pojacavas poziciju

Al mi je tad misao u lencu bila, ako je talijanima to bilo super na 9kn, sto meni nebi bila na 5-6 🤔

Isto tako sada na atpl, ako je tankerskoj ovo super na 53, umjesto da uzmu jos koji tanker ili udio u nekom vanjskom brodaru koji ima bolje pokazatelje i namlate pare, sto i meni nebi bila dobra prilika. Jedino treba bit skuliran i gledati dugorocnije za bolju naplatu kad prođu par kvartala ili koja godina kao na VLEN.

dobro…. i vi ćete naredno vrijeme stoički hrabro skulirano podnositi i gledati pad cijene, te zbrajati gubitke!!!??? dok se cijena koliko toliko ako i kada vrati na 53,60!!!??? meni to nema nikakvog smisla. samo hrabro!

evo, prošlo tek desetak dana a cijena već -12%. a biti će toga još.

A hrpa ih je bila nezadovoljna, a mnogi i ogorčeni s predmetnih 53,60. To me ostavlja u dojmu da je all time prosjek velikom broju špekulanata i osjetno veći od 53,60. Gubici su tu i po 20 i više % već sad. Narativ je kao da se isplati ne znam koliko godina biti u dionici ATPL radi nekih silnih dobitaka koji će doći kad prođu sve te silne godine, nakon svih dokapa, delista i čega sve ne… To je toliko puno vremena i toliko rizika i neizvjesnosti da je potpuno nerazmjerno s nekim potencijalnim dobitcima. Koliki bi ti dobitci uopće trebali biti, da to bude isplativo, cijela ta “Odiseja”?

Ništa ATPL , poslužila dobro za finu dividendu prošle godine i ubrzo prodana 🙂 a čim izlazi ovih par iz prvih 10. znači da nema tu kruha.

Lenac je pun pogoda, a ovo što se trgovalo zadnja dva tjedan na Lencu, mislim da se još netko pokušava ugurat u prvih 10. i to mic po mic 😊 moram priznat da sam opet malo dokupio 🤭

randopph, 25.02.2024. u 10:26

dobro…. i vi ćete naredno vrijeme stoički hrabro skulirano podnositi i gledati pad cijene, te zbrajati gubitke!!!??? dok se cijena koliko toliko ako i kada vrati na 53,60!!!??? meni to nema nikakvog smisla. samo hrabro!

evo, prošlo tek desetak dana a cijena već -12%. a biti će toga još.

Nije bilo nikakvog smisla i nije bilo logike ni ulaziti u lenac nakon talijana na 82% i pada cijene… srecom nisam slusao logiku 😅

Novi dolazak:

 

FALESIA 26.02.2024 09:45   V. Lenac   Dok RI 38

(tanker)

 

Lp

 

Strašno je ojačao bid na Lencu. Neko traži preko 9000 dionica po 3,90.

Valjda je konačno netko shvatio potencijal ove firme i koliko vrijedi ekskluziva za remont američkih brodova kojih je sve više u mediteranu.

a da treba vremena da se zbroji potencijal



sa svim potencijalom, da majnaju BitCoin…u 2 godine sa 9 na 30 ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Nemaju ljudi gdje sa lovom od atlantske, moraju u pametno ulagat. Jedino objašnjenje 🙃 bolje od trezoraca i brža zarada…

Tangarina, 27.02.2024. u 09:44

Strašno je ojačao bid na Lencu. Neko traži preko 9000 dionica po 3,90.

Valjda je konačno netko shvatio potencijal ove firme i koliko vrijedi ekskluziva za remont američkih brodova kojih je sve više u mediteranu.

Ratnih brodova koji ne pitaju za cijenu.

dobro su posušili ask. sad cemo vidjeti kakva ce bit dinamika porasta cijene.

BabaLuji, 27.02.2024. u 10:58

Nemaju ljudi gdje sa lovom od atlantske, moraju u pametno ulagat. Jedino objašnjenje 🙃 bolje od trezoraca i brža zarada…

Da, to je nekih 25-6 mil.€ koje je tankerska upucala, i prakticno je na raspolaganju za trosit ili ponovo investirati u razna izdanja….
Mozda malo razdrma ucmalost i male promete na razini losije pekare na pojedinim izdanjima 🙃

New Report

Close