VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedno pitanje. Dali je brod od arapa jos u doku I dali to placanjem se bilje I za 2022 ili 2023?

I dali je uplaceno uopce?

Na kraju krajeva Samo taj posao je vise od 20 m eura…

@Marielena mislim da jedan iz prvih 10. podebljava , što je odlično 👍😊 manje papirića za trejd 😌 dalje sve znamo..


@BabaLuji
mislim da idemo prema petici 🤭😊👍 ja sam i jučer još malo nešto uzeo , kvari mi % ulaza , ali nebitno 😄


@Lucijan
počeo je Lenac prejako u 2023 godini 👏👏📈

Stiže 👍

https://www.marinetraffic.com/en/ais/details/ships/shipid:1038377/mmsi:210245000/imo:9051014/vessel:PEARL_RIVER

Mozemo konstantirati da se ova dionica vec danima jedino moze kupiti po asku.

diokidina, 15.02.2023. u 11:21

Mozemo konstantirati da se ova dionica vec danima jedino moze kupiti po asku.

Osjeti se otpor na ovim razinama cijene, ali da, u pravu ste.

Sasvim je razumljivo da se očekuje dobar Q4’22, a i prognoze će biti dobre. Uvjeren sam da će si gđa. Sandra dati truda s komentarom, kao i do sada. Uz ERNT, ovo je izvješće koje baš nestrpljivo čekam.

👏👏

“Viktor Lenac”: Predstavljen projekt sustava dizalice topline s morskom vodom

sitnariba, 16.02.2023. u 21:47

👏👏

“Viktor Lenac”: Predstavljen projekt sustava dizalice topline s morskom vodom

Sve pohvale upravi Lenca.

Sa ovim projektom ce se za 60% smanjit potrosak elektricne energije.

U ovim vremenima kad smo svjedoci velikog poskupljenja elektricna energija osobito u privatnom sektoru, ovo ce bit znacajna usteda u budućnosti

 

diokidina, 16.02.2023. u 22:43

 





sitnariba, 16.02.2023. u 21:47



 

👏👏

“Viktor Lenac”: Predstavljen projekt sustava dizalice topline s morskom vodom

 



 

Sve pohvale upravi Lenca.

Sa ovim projektom ce se za 60% smanjit potrosak elektricne energije.

U ovim vremenima kad smo svjedoci velikog poskupljenja elektricna energija osobito u privatnom sektoru, ovo ce bit znacajna usteda u budućnosti

 

Pametno uložen dobiven novac za budućnost i veliku uštedu da firmi ostane više novca 👍

I još naglasak da se posla ima 😊 a dionica sve manje po 2,xx € 🙂

Dokovi i operativne obale u “Viktoru Lencu” krcati su brodovima na remontima, a u ovom su kvarnerskom brodogradilištu

Ne znam sta vise reci ovdje, osim da smo danas probili do 2,9, a 3 je blizu.

Slijedeci tjedan izvjesce, znamo da je dobro, ali ne znamo još koliko. Iza svakog dobrog izvjesca je ova dionica odradila svoje.

Ne vjerujem da će četvrti kvartal biti nešto posebno jer će se stiskati dobit koliko je god moguće da se umanji suludi harč na ekstraprofit.

Prvi kvartal ove godine bi trebao biti prava bomba, a tu rezultate moramo čekati još dva mjeseca.

Cijena se ni ne formira isključivo na temelju dosadašnjih rezultata, nego u velikoj mjeri upravo na temelju aktualnosti i očekivanja.

Teško je predvidjeti poslovanje bilo koje kompanije unaprijed deset godina…gotovo nemoguće… Ali što se Lenca tiče, ova godina, a vrlo vjerojatno i 2024. godina imaju jako dobru perspektivu. Kratkoročna kretanja cijene je teško predvidjeti, naravno. Držim dosta VLEN i promatram ju svakog trgovinskog dana. Zna se tjednima ne događati ništa spektakularno..cijena se i uruši jer netko iskrca kad jer mu iz bilo kojeg razloga treba neki novac, itd. A kad se najnižu dobre vijesti, onda cijena ponovno živne prema gore, ali redovito jače nego je ranije padala i tu je, IMO, ta dobra priča na duži rok.

Bitno je pratiti sve, biti u toku i vjerovati u kompaniju, tj. njenu upravu.

Lenac je u debelo plusu zbog budućih smanjenja troškova grijanja i pogonskih troškova kroz sustav dizalice topline s morskom vodom, tako da svako zlo ( ex.porez)  za neko dobro 😊

Zanimljivo će biti koliko će se platiti ex.poreza, jer ne mogu oni naplatiti Lencu, koliko Lenac može zaraditi 😉😊

Došli smo na pristojnu cifru od 3€ i izbacivanja podosta malih koji su bili zadovoljni zaradom, a tek slijedi ono najbolje od Lenca, a dionica sve manje i po 3 € 😄

Za očekivati je nakon Q1 da smo na 5€ minimalno  ako ne i prije 👍 i povratak burek majstora gvožđe, čelik ovo i ono 😄

 

 

 

 

Dosta veliki promet je u zadnje vrijeme. Tih 5 eurića nije nedostižno kad se sve sagleda. Dionica nije ostalo puno u opticaju a posla kao u priči. Bajka o VL na zse 😀🙃

Svi ste previše usredotočeni na VLEN da ne vidite šta se događa sa druge strane bare.

Od drveta se ne vidi šuma.

Viktor Lenac je odlična kompanija. Da su drukčija vremena prodao bih sve šta imam. I psa i čarape sa sebe i uložio u VLEN.

Ali ovaj potencijalni tehnički bakrot SAD-a u Q3 2023 previše smrdi i previše ga se zaziva.

VLEN je taj koji bi to među ZSE najviše osjetio. Iako nije ni bitno. Sve bi toliko palo i ne bi imalo smisla. Jedino konzerve sa hranom i zlato.

To me trenutno odbija od veće količine VLEN kao i od Narodnih obveznica.

 

Kolega novi, za vojnu industriju se uvijek nađe love 😉👍 to je najmanja briga za Lenca 😊

Nemojte bolje ni kupovati Lenac ni male količine ako vas brine sve što ste napisali, a pogotovo ne HR obveznice 🙂

New Report

Close