VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nikakvih dugovanja nemaju van dogovorenih rokova!

Ja već dugo radim u brodarstvu i znam puno ljudi u branši i nitko ne govori dobro o Lencu, već da duguju dobavljačima na sve strane i da nije dobro raditi s njima, a papir sve trpi.

Kolega od 2020 godine 👍🤣🤣 već ste pisali ovdje o gvoždu i čeliku dok je Vlen bio na 9+ kuna  😊 vaše nam je mišljenje od velike važnosti 😉 javite se opet na 4,44 € 😊

BudFox3, 08.02.2023. u 23:15

Šta ne servisiraju oni brodove, a ne vlakove, ili idu putem Đure Đakovića na novu branšu. Možda preuzmu i servis tenkova ili amfibija, kada im tako dodro ide.

 

BudFox3, 08.02.2023. u 23:15

Šta ne servisiraju oni brodove, a ne vlakove, ili idu putem Đure Đakovića na novu branšu. Možda preuzmu i servis tenkova ili amfibija, kada im tako dodro ide.

Kolega Bud, jel držiš VLEN? Zanima me čisto informativno. Nisi dosad otkrivao portfelj, barem koliko sam imao prilike vidjeti. Ne vidim čemu te cinične usporedbe s DDJH. Nemam osjećaj da stvarno vjeruješ u to kaj pišeš.

Što se tiče cijene i troškova čelika oni im čine 20%-ak posto u strukturi troškova tako da nije lijepo pisati neistine sami zato što netko nije kupio na vrijeme pa sad prosipa žuč na forumu:

https://radio.hrt.hr/radio-rijeka/vijesti/viktor-lenac-je-jedino-europsko-brodogradiliste-koje-ce-platiti-dodatni-porez-na-dobit-10549832

 

Ima puno ljudi koji su kupovali na 9 kuna i sada izlaze s velikom dobiti. Ovaj otpor će trebati preći, a onda može samo u jednom smjeru.

👍🤣🤣 bez komentara

revelin, 09.02.2023. u 10:29

Ja već dugo radim u brodarstvu i znam puno ljudi u branši i nitko ne govori dobro o Lencu, već da duguju dobavljačima na sve strane i da nije dobro raditi s njima, a papir sve trpi.

 

Jedna friška od danas 🙋‍♂️😊

Prejaki su mi ovi likovi sa drukanjem i dugovanjima , čelikom , baš me nasmiju 🙂

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Da ste samo tad kupili u 10.mj 2022 po 15-16 kn barem 10000 danas bi bili u debelom plusu, tako da vaše prognoze su smijeh 😊 bit će da po 5-6 ali eura 🙂

BudFox3, 21.10.2022. u 15:32

Opće je poznato da je na ZSE “mudro” kupovati pred izvješće 🙂

Malo sam ironičan, ali uvijek se treba zapitati tko i zašto toliko

prodaje pred izvješće, pogotovo dok se vani lomi tržište na pola.

Znam, sada ćete reći da mi nismo ni rasli kao vani, pa ne možemo

ni pasti, ali ako se sjetite ne tako davno su dionice VLEN bile i po

5 – 6 kuna, a sada su 15 – 16 kn, a kažu da povijest ima tendenciju

ponavljanja. Promatrajmo i dalje!

 

sitnariba, 09.02.2023. u 17:37

Da ste samo tad kupili u 10.mj 2022 po 15-16 kn barem 10000 danas bi bili u debelom plusu, tako da vaše prognoze su smijeh 😊 bit će da po 5-6 ali eura 🙂

 





BudFox3, 21.10.2022. u 15:32



 

Opće je poznato da je na ZSE “mudro” kupovati pred izvješće 🙂

Malo sam ironičan, ali uvijek se treba zapitati tko i zašto toliko

prodaje pred izvješće, pogotovo dok se vani lomi tržište na pola.

Znam, sada ćete reći da mi nismo ni rasli kao vani, pa ne možemo

ni pasti, ali ako se sjetite ne tako davno su dionice VLEN bile i po

5 – 6 kuna, a sada su 15 – 16 kn, a kažu da povijest ima tendenciju

ponavljanja. Promatrajmo i dalje!

 



 

 

Cijeli portfelj bi mu puno bolje izgledao na kraju 2022.

Pričam tu i iz osobnog iskustva jer sam upravo zbog VLEN, uz SPAN i ERNT(kojeg sam bio i prodavao pa kasnije opet dokupljivao, ali cijelo vrijeme i držao pristojnu količinu) završio 2022. godinu u malom plusu. Naprosto se na jako malo toga moglo pristojno zaraditi, a VLEN je definitivno bila jedna od dobitnica..i još kakva! Nakon loših vijesti oko “poreza” sam opet kupovao na ~16kn, a ove godine i na višim razinama cijene. Na razinama na kojima brojni žale da nisu pokupili. Naravno  svatko donosi svoju  individualnu odluku u što, kada, koliko i po koliko i na koliko dugo investirati. Meni je uvijek drago kad kolege zarade. Evo, kolegica @Marielena kaže da ih je dosta koji realiziraju preko 100% dobiti i još neće morati ni porez platiti. Meni je radi njih drago. Isto tako sam čestitao i ulagateljima u ATPL kad su na tome jako zaradili. Potrebno je puno strpljenja i živaca izdržati volatilnost, pogotovo na neko duže vrijeme, a onda Mr. Market i nagradi takve.

Kolega @yieldchaser ovdje treba samo strpljenja, osobno nisam prodao ni jednu i nemam namjeru do najranije 2025 i duže, sve ovisi o puno faktora.

Ušao 2019 velikom količinom i kroz godine dokup i ovaj tjedan nešto se pobralo👍😉📈  trenutno sam u preko očekivano zaradi, ali nema prodaje ni predaje😊

Ovi što dođu tu i istovare nezadovoljstvo jedino me nasmiju ništa drugo 😊 a zapamtim sve dobro tko je što pisao 👍

Da skratim sretno svim vlasnicima dionica Lenca 🍀 i zahvale svim kolegama koji prenose novosti i samo dobre i pozitivne stavove 👏👏 živi bili !

 

Izašao nakon 100% dobiti, ja prezadovoljan. Vidimo se ponovo na 16 kn, ja ću strpljivo čekati novu priliku za ulaz.

A divka ,pitam za prijatelja?

Netko svaki drugi dan skida tisućice s aska. Tko zna što zna?

Rezultati i te kako opravdavaju cijenu tako da je tesko nac argument protiv a kako stvari stoje ide se i dalje.

Brodovi se obavljaju kao na traci .

U ponedjeljak stize poprilicno zanimljiv brod i visemjesecni projekt tako da nema razloga za brigu sto se tice tvrtke.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close