VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Onda nam preostaje daljnje ulaganje i opet dobro 👌 samo da se ovim lopovima ni kune ne isplati, lopovčine teške

Najprije su uništili Lenac do temelja i prodali ga,a sad bi izvlačili lovu, razbojnici fuj fuj !! Vjerujem da će gazda Palumbo povući najbolji mogući potez za Lenac i nas dioničare i odj..ove lopove puj ! i isto vjerujem da iz ovog razloga nije bila divka ove godine, već će se dobit uložiti u novi DOK što i je prioritet

Uplatit odmah lovu za novi dok nema druge, makar dok bio na Cipru kod Palumbovih  🙃  Porez treba plaćati kako ćemo napredovati ako nema solidarnosti

ne mora se sva dobit utrošiti, nego samo onaj dio koji je preko 300 mil.kuna i onda nema poreza, ako sam dobro shvatio?

budapest !

Niste , 300 mil kuna nema veze s dobiti vec s prihodom. Ako je prihod veci od 300 mil kuna onda se tek gleda dobit a prihod Lenca je u tri kvartala vec 480 mil kuna .

Dobit  u 22 goj bi mogla bit 100 mil kuna , prosjek zadnje 4 god je nekih cini mi se max 30..plus 20 % znaci sve preko 36 mil se oporezuje sa 33 %.

Jedino još nisam siguran dali se prije placa 18 % kao i inace a onda tih 33% . U svakom slucaju puno previse.

Pod hitno bi se trebalo negdje proknjizit trošak tako da bi se smanjila dobit. Bolje potrosit na ulaganje i buducu korist nego drzavi platit 20 mil ili koliko vec kuna poreza

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lokalni list na naslovnici upozorava na mogucu posljedicu dodatnog poreza . Spominju nekih 40 mil kuna !?!

Cini mi se malo predramatizirano..ali dobro. Neka vrse pritisak i strase malo .

18% ce platit ovako i onako..cca nekih 18 mil ako dobit bude 100 ..pa jos neka bude i 18 na razliku dobiti..sve skupa moze bit 40 ak ali s tim da pola platis i bez da se uvodi novi porez..Cisto neka ostane 60 mil je opet duplo vise nego li dosadasnji prosjek.

 

Početna

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Nakaradno je kako god okrenemo. Da se zaista htjelo napraviti udar na one za koje vlast tvrdi da na njih ciljaju, onda bi se sastavile drukčije zakonske formulacije glede obveznika tog “poreza”. No sve to je dosta ustavno škakljiv teren, kao i puno toga čega se naše vlasti hvataju, s ovim ili onim povodom.

au propadosmo

 

kad platimo porez, ostat ćecrkavicaod 60ak milja. ni zaburek

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

JDPL kupuje novi LPG za 23 mil. $

PODR uložila preko 40 mil. kn u novi pogon..

itd…

Pa nisu ni naši iz VLEN-a  veslo silali 🙂 imaju gdje uložiti, a onda kad se sve smiri idemo jako 👍

Po Sandri ide se u remont i suradnju a 3 majem

https://www.novilist.hr/novosti/u-lencu-sokirani-kalkulacijama-novog-nameta-dodatni-porez-ugrozit-ce-radna-mjesta-i-investicije-u-brodogradilistu/

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ma mogu nas za k.. i to extra potegnut 🙂 lopovčine teške .

Idemo u nove investicije i doviđenja

Poslodavci traže izuzeća od poreza, neki već razmatraju tužbe

Jucer u Dnevniku. 35 min

 

https://enz.hrt.hr/

 

Pozdrav

 

 

svi smo mi Crobex

Ovaj gore link kolega ne dela

Tako bravo Sandra , a ova Weberica ne znam za koga ona igra, sumnjiva mi je ona.

Za vrijeme korone su dijelili lovu kao sumanuti, pa šta te firme sada ne traže lovu nazad ? ali ta lova je otišla njihovim jaranima bezpovratno 👌🙂 a sad bi izvlačili ponovno iz Lenca

Gospodo sad ste javno prozvani i odgovorni za budućnost Lenca i radnika Lenca i dovodite u ugrozu firmu i stabilnost firme, koju ste ! do prije 4. godine uništili i pokrali do temelja.

Tu bi se trebali usuglasiti svi dioničari i vlasnici i dignut tužbu protiv države i direktno protiv ministra koji želi provesti ovu pljačku

 

https://vijesti.hrt.hr/gospodarstvo/problemi-s-porezom-na-ekstraprofit-10473185

spominju se već tužbe prema državi, ali treba i osobno na tog lika !! osobne tužbe na ministra i na sve one koji će glasati da ovo prođe i strpat ih u čorku!! jer ugrožavaju narod i državu!

Ako Vlada ne odustane od toga, što se nadamo da hoće, moguće je da će kompanije dizati tužbe protiv države, a i u HUP-u se već konzultiramo oko pravnih aspekata”, istaknula je Weber.

https://www.iusinfo.hr/aktualno/dnevne-novosti/53106

“Dela” link kolega..odete na odabir emisije i selektirate Dnevnik 2 od 30.11.22…

Ministar ne odustaje i poziva se na nekakvu ustavnost. Bas to bi mogao bit najveci argument poslodavcima i kiterij po kojem se “biraju” obveznici dodatnog poreza. Po kojem kriteriju se odabralo 300 mil prihod..?..Zasto ne svi..?..zasto ne samo po direktivi EU ?..Zasto itko ove godine i zasto zakon donest 5 min prije kraja kalendarske godine ?..Moze ali primjena na dobit od 23ce..itd..itd..

Vjerujem da u fimama ima kreativnih djelatnika u upravama/racunovodstvu i da mogu nac nacina kako smanjit dobit a time i porez. Ako ne investicijama..moze smanjenjem dugorocnih/kratkorocnih obaveza..Ja bi radje otplatio kredite nego “dao” drzavi..

Lenac nece u bankrot niti ce se nesto strasno desit a jos manje da ce netko od vladajucih zbog ovoga zavrsit u zatvoru..

 

Pozdrva

svi smo mi Crobex

New Report

Close