VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poslova u Lencu ne nedostaje a ocito ce ga i biti. Brodovi “po sili” zakona moraju u remont . Sto se tice 4 q sama Uprava navodi da posao tek stize

i s nekoliko novih poslova,koji bi se trebal itek realizirati u posljednjem tromjesečju tekuće godine. To se se nadovezalo na dobru zaposlenostkapaciteta Viktora Lencai u cijelom prvom polugodištu 2022. godine, a koji su već gotovo u cijelosti bili rezervirani već početkom 2022. godine, zbog čega će 2022. godina biti jedna od najstabilnijihi najzaposlenijihposlovnih godina Viktora Lenca.”

Tako da nema razloga ne ocekivat i 4q pozitivan !

Dok ili dividenda ?!?!..Sigurno dok !! Dividenda je dobit na kratke staze..Dok je dobit na duzi period i sigurno bi mi bilo draze da zaradjeni novac uloze u veci i sigurniji dok , da mogu konkurirat “vecim” poslovima i brodovima nego li da se isplati kuna..dvije ..5..Trenutno podigne vrijednost dionice i posle kako bude.

Veci dok donosi stabilnost i dobit na dulji period a time i svakogodisnju dividendu !

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan, 02.11.2022. u 10:16

Poslova u Lencu ne nedostaje a očito će ga i biti. Brodovi “po sili” zakona moraju u remont . Sto se tice 4 q sama Uprava navodi da posao tek stize

je nekoliko novih poslova, koji bi se trebao i tek realizirati u posljednjem tromjesečju tekuće godine. To se nadovezalo na dobru zaposlenost kapaciteta Viktora Lenca i u cijelom prvom polugodištu 2022. godine , a koji su već gotovo u cijelosti bili rezervirani već početkom 2022. godine , zbog čega će 2022. godina biti jedna od najstabilnijih i najzaposlenijih poslovnih godina Viktora Lenca . .”

Tako da nema razloga ne ocekivati ​​i 4q pozitivan !

Dok ili dividenda ?!?!..Sigurno dok !! Dividenda je dobit na kratke staze..Dok je dobit na duzi period i sigurno bi mi bilo draže da zaradjeni novac uloze u veci i sigurniji dok , da mogu konkurirati “vecim” poslovima i brodovima nego da li se isplati kuna..dvije .. 5..Trenutno podigne vrijednost dionice i poslije kako bude.

Veći dok donosi stabilnost i dobit na duljinu razdoblja i svaku godišnju dividendu!

 

Pozdrav

Odlučit će Talijani. Kakogod, ostali dioničari se neće žaliti niti na dobru dividendu 😉

Ignore: KressoM, delux

Lucijan, 02.11.2022. u 10:16

Poslova u Lencu ne nedostaje a ocito ce ga i biti. Brodovi “po sili” zakona moraju u remont . Sto se tice 4 q sama Uprava navodi da posao tek stize

i s nekoliko novih poslova,koji bi se trebal itek realizirati u posljednjem tromjesečju tekuće godine. To se se nadovezalo na dobru zaposlenostkapaciteta Viktora Lencai u cijelom prvom polugodištu 2022. godine, a koji su već gotovo u cijelosti bili rezervirani već početkom 2022. godine, zbog čega će 2022. godina biti jedna od najstabilnijihi najzaposlenijihposlovnih godina Viktora Lenca.”

Tako da nema razloga ne ocekivat i 4q pozitivan !

Dok ili dividenda ?!?!..Sigurno dok !! Dividenda je dobit na kratke staze..Dok je dobit na duzi period i sigurno bi mi bilo draze da zaradjeni novac uloze u veci i sigurniji dok , da mogu konkurirat “vecim” poslovima i brodovima nego li da se isplati kuna..dvije ..5..Trenutno podigne vrijednost dionice i posle kako bude.

Veci dok donosi stabilnost i dobit na dulji period a time i svakogodisnju dividendu !

 

Pozdrav

Kolega, veteran ste ovoga foruma i dajete nemjerljivi doprinos ovoj temi kroz Vaše analize i komentare. Smatram da govorim u ime većine kad Vam to kažem. Mogu Vam samo zahvaliti na dobrome poslu i želim da ga i dalje nastavite. Ima i drugih kolega koji također daju svoj dio, ne želim nikoga izostaviti pa hvala i njima.

Pogon Viktor Lenac tvrtke Messer Croatia Plin d.o.o., u sklopu kojeg se nalazi acetilenska stanica Viktor Lenac, smješteni su u industrijskoj luci u sklopu brodogradilišta Viktor Lenac. Zanimljivo je da su postali 10.dioničar. Sigurno da ljudi vide perspektivu kad su i sami dio svega, mislim da je ovo jako dobro.

10 i su na listi dionicara jer je Colak Zvonimir ,dosadasnji 9 i dionicar prodao dionica toliko da ja i ispao iz prvih 10.
Ne treba u svakoj vjesti “navlacit” na dionicu..
Poslovanje…dobit…najava poslova …tu je vrijednost i sigurnost ulaganja

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan, 06.11.2022. u 19:53

10 i su na listi dionicara jer je Colak Zvonimir ,dosadasnji 9 i dionicar prodao dionica toliko da ja i ispao iz prvih 10. Ne treba u svakoj vjesti “navlacit” na dionicu..
Poslovanje…dobit…najava poslova …tu je vrijednost i sigurnost ulaganja

Pozdrav

Pa jeste vi znali prije da su oni 11.ti dionicar?

Vraća nam se gazda u NO

Hm, da li je možda u pitanju neko novo preuzimanje nekog posrnulog DIV-a 😊 kad je već tu u HR 🙃 a vidimo da čovjek zna posao i da je u vrlo kratkom roku dignuo Lenac na najviše razine.

Bit će zanimljivo uglavnom

Sretno svima

Antonio Palumbo ulazi među nadzornike V. Lenca

Evo i lokani dnevnik kao i obicno nakon 7 dama sto su objavili FI , ima komentar o tome i u stampi.

Da je neki redikul nesto izjavio ili dio tjela starleta otkrila..isti tren bi bilo na portalima a gospodarstvo i izvjesca tvrtki koje su na burzi dodju kad dodju

Visoka zaposlenost kvarnerskog škvera donijela najprofitabilniju godinu u povijesti »Lenca«

BabaLuji…. Messer je vec desetljecima jedan od dionicara u prvih 10…15..Popis svih dionicara vam kosta 125 kn i dobijete ga u roku 24 sata pa znate gdje je tko.

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

Baš to kolega Lucijan, da su naši u Lencu onda bi izlazilo na sva usta 😄 a ovako dobro da su se i sjetili mediji nešto dobro napisati 👌😊

 

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/ovo-hrvatsko-brodogradiliste-biljezi-jednu-od-top-godina-u-prvih-devet-mjeseci-ostvarili-prihode-od-488-5-mil-kuna-15271853

Tu sam možda fulao na početku godine sa rashodima 😄 no imamo još jedan kvartal 👌😊

sitnariba, 22.01.2022. u 12:07

Ovo će biti dobra godina predosjećam 😊 a i zadnji kvartal 2021 🙂

Mišljenja sam da prihodi u ovoj 2022 idu debelo preko 500- 600 milja kn, rashodi ispod 200 mija kn, živi bili pa vidjeli 👍

Lenac samo jako, postaješ jači i od mora ☝😊

 

 

EV/EBITDA ispod 2…jel moguće ili sam nešto krivo računao?

💎👌

Dionice koje ulaze u izbor za „Dionicu godine“ nominirali su članovi Burze, a ove godine riječ je o dionicama društava Brodogradilište Viktor Lenac, Hrvatski telekom, Končar – Elektroindustrija, Podravka, Span, Tankerska Next Generation i Valamar Riviera.

https://zse.hr/hr/najavljene-nagrade-zagrebacke-burze-za-2022/2535

Stigao danas

https://www.marinetraffic.com/en/ais/details/ships/shipid:277992/mmsi:247163500/imo:9327346/vessel:ETRUSCO

Hm, da li bi ovo mogao biti okidač za dividendu ekipa ? koja su vaša mišljenja oko ovog lopovskog poreza ?

Što imaju uzet ti lopovi ako se dobit raspodijeli dioničarima i za novi DOK dio ?

https://lidermedia.hr/biznis-i-politika/25-gotovo-sigurnih-kandidata-za-placanje-ekstraprofita-146557

Dividenda se isplaćuje iz dobiti, tj. naknadno tako da time ne možeš “umanjiti dobit”.

New Report

Close