VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Krenulo pomalo, tek mali početak , gdje ne još MSC 🙂

Brodovi američke ratne mornarice stigli na remont u “Lenac”. Najavljeni i dolasci novih

Jaaaaako dobra vijest! Čestitam dioničarima!


https://www.novilist.hr/more/brodovi-americke-ratne-mornarice-stigli-na-remont-u-lenac/?meta_refresh=true

😀😀😀

Cestitke! Sjajno…

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Kolega, odlične prognoze 😉 eto nas na 15 kn..

Mirakul, 17.11.2020. u 10:47

Kako je krenulo sa cijenom dionice brzo će biti na 15 kn…

Vredna i stabilna firma sa dobrim rukovodstvom, možda nešto i bude od njih u budućnosti…

A još kad tu u blizini bude LNG sa mogućnošću remonta brodova neće im biti kraja.

Samo hrabro naprijed.

 

2020 je bila odlična , poslova za 2021 ne manjka , ja nekako očekujem neku dividendu 😉 pa barem 4-5 kn..

sitnariba, 01.02.2021. u 17:29

2020 je bila odlična , poslova za 2021 ne manjka , ja nekako očekujem neku dividendu 😉 pa barem 4-5 kn..

Dividendu ???

Kolega, volio bi da ste u pravu, to bi bilo i više nego super.

Pa sve je moguće, vlasnici bi jednom takvom isplatom vratili sebi polovinu uloženog tako da tko zna, vidjet ćemo.

Sa druge strane ako namjeravaju kupiti novi dok onda im treba sredstava pa nema ništa od dividende.

Uglavnom sviđa mi se vaš prijedlog…

Mislim da ukoliko bi se uprava odlučila na isplatu dividende od recimo 1-4 kn cijena dionice bi poletjela na barem 20 kn…

Bilo bi to lijepo u ovim teškim vremenima…

Pa ja se nadam, baš kako kažete dobro bi došla u ovim teškim trenucima..io

Dobit od 20 milijuna iz 2019 je prebačena u 2020, a vjerujem da će dobit u 2020 biti oko 80 do 90 milijuna čiste dobiti..

Ne znam kolilo košta novi dok i koliko će se iz dobiti izdvojiti, a i svakako nas čeka 2021 puna poslova , tako da budemo vidjeli..

https://www.seebiz.eu/tvrtke/lenac-nece-isplatiti-dividendu/232722/

A možda dobijemo dok nešto i povoljnije od Palumba, tako da možda se sve lijepo poklopi i nama koji smo vjerovali u Sandru i Palumbo grupaciju od početka ..

A isto tako ako treba progurat još ovu godinu da bi iduće bila bolja i veća dividenda i na to sam spreman 😉

Iz kompanije najavljuju i zamjenu doka 11 sa sličnim dokom ali veće nosivosti te bi zbog te investicije bio omogućen remont brodova koje dosad nisu mogli prihvatiti. Kako i na koji način će se ovo odigrati u izvješću nije detaljno opisano. Ono što se zna je da bi do zamjene trebalo doći za dvije godine ali i da bi moglo doći do nadogradnje dijela doka kojim raspolaže Palumbo Grupa. Ukoliko bi dok “dobili” od grupacije vjerovatno bi njegova cijena bila mnogo manja od izrade novog ili od kupovine od trećeg investitora što je za imatelje ove dionice i one koji čekaju dividendu jako bitno.

 

https://www.google.com/amp/s/opcije.com/viktor-lenac-vlen-analiza-kompanije-studeni-2020/amp/

dividenda zaboravite za ovu godinu a sto se dobiti tice vjerujem da je 4Q na nuli pa ce dobit po meni biti oko 45 mil kn za cijelu godinu.Imam znatne kolicine Lenca.Dok ide sljedece godine kad se Lenac bude rijesio svih kredita, isplati ce ga iz zadrzane dobiti,prodajom starog doka a mozda i prodajom trezorskih dionica plus sto ce morati i neki kredit uzeti

Čekamo izvješće 🙂

Kolika se dobit očekuje?

ja osobno ocekujem 45 mil kuna i uz znatno smanjenje duga u odnsu na proslu godinu

treba postaviti bolje pitanje kad kupujes papir sta ocekivati od ove godine i zato kupujem papir a

New Report

Close