VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja sam kupovao od 4,6 a bilo je i malo niže od toga, ali nije bila veća količina, prodao sam lijepo od 14-15 i govorio da se ovdje crna vuna prede, pa tko nije vjerovao, ima vremena povjerovati će

Bude on sad uskoro u režimu posebnog trgovanja.

Pa imaju zadržanu dobit… koliko ono puno milijuna…
Talijani vjerojatno nisu ušli da izgube novac.
Pitanje je jedino što će sa malim dioničarima… da li im ne smetaju, ili ih pak ne žele…. da li će ponuditi otpremninu i kakva bi bila …….. ponovljena javna ponuda, tromjesečni prosjek… elaborat…. u svakom se slučaju nismo bajno proveli. Mirovinci su trebali jamčiti sigurnost, a izletili su nenadano i neočekivano…. i valjda prvi put na burzi… ulaz.. pa brzi izlaz

Talijani će sigurno dobro upravljati firmom i stvarati dobit, samo što će firma biti delistirana kroz izvjesno vrijeme i to je to.

“ponovljena javna ponuda”

……e, kak bi to bilo super……sada skupiti finu količinicu oko 6-6,50 (nize niti ne treba), pa im onda sve to opet uvaljati po 9,26…….biljezim se sa stovanjem……:)

Za delistiranje im treba 95 %.
Živo ne zanima kako će to iskemijati ?

Stvarno me zanima kako će to izvesti, jer mislim da hoće.
Ima li tko kakvu ideju ili iskustva o mogućim scenarijima ?
Još uvijek mislim da ništa fundamentalnog ne nedostaje papiru za dugu poziciju, druge mi se stvari ne sviđaju.
Imam vlen.

Ja na vasem mjestu ne bih panicario i prodavao, vec bi pricekao neko vrijeme da vidim kako ce se sve skupa odigrati. Ovdje je bilo dosta dinamicno i svasta se izdogadjalo, a sada je sve nekako zamrlo, ali ako niste prodali u ponudi nema smisla sada na dnu gubiti zivce. Ako bude isla nova ponuda i delistiranje, mislim da po zakonu moraju ponuditi bar 9 i nesto sitno kao u prvoj ponudi – nisam 100% siguran. Mozda je ovo samo losa godina sto se tice poslovanja, a trziste je ionako trenutno reaktivno samo na lose vijesti, pa je cijena tu gdje je.

@zlocesti
Mislim da je tu SARKO… tako da ni sami ne mozemo vjerovati sto se sve ovdje da smuljati!

Ajmo malo na vedrije teme a ne samo kako nas mogu smuljati, jako mi se sviđa ovo sa opunomoćenicima jer nisu dužni to osigurati, dali netko od malih ( osim mene) planira dat punomoć ili svi dolazite 🙂 ?

Onome, tko umije da čeka, vremenom sve dolazi.

Nisam prodao po 9,27 neću ni sad po 6. Ono šta me zanima je samo da Lenac posluje profitabilno i da novi vlasnici sebi isplaćuju dobit kroz dividendu, nešto kao Ericsson ili Medika. Ovdje je postojala teoretska mogućnost nadmetanja između nekoliko potencijalnih vlasnika, ali Borg je odigrao svoje po običaju na štetu Hrvatskih građana pa sad imamo novu (možda) dividendnu dionicu. S obzirom kakvo sve smeće drži cijenu na ovoj burzi (Đuro), ova cijena od 6 ili 5 ili 4 kune je totalno nerealna i mislim da će prodavače skupo koštati u budućnosti. Vidjet ćemo…


Nisam prodao po 9,27 neću ni sad po 6. Ono šta me zanima je samo da Lenac posluje profitabilno i da novi vlasnici sebi isplaćuju dobit kroz dividendu,

a zašto bi davali dobit kroz dividendu kad postoji xy drugih načina da se dobit legalno isplati bez dividende?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Treba ovdje lagano na jedan dugi zimski san otici i probuditi se za 2-3 godine pa vidjeti da li je dionica uopce izlistana na burzi,ako je pogledati da li smo u plusu ili minusu.

get rich or die tryin'

ode ispod 6, ajoj tko nije prodao u ponudi može se lupati u glavu…

Hoćemo li ga uvatit na kraju i po kunu ???

New Report

Close