VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mozda nitko od nas ne bi trebao trgovati na burzi jer bi nas u nekom trenutku veliki igraci mogli preveslati…zasto jednostavno ne drzite novce u banci?
Imamo dionice firme koja u godinu dana dobrog poslovanja zaradi cetvrtinu/petinu svoje ukupne vrijednosti.
Firma ima puno love, dobru perspektivu, vlasnik joj je jako uspjesna firma iz branse.
Po meni to nisu dovoljno dobri razlozi da bi se povukao i prodao za cijenu koja je manja od nominalne vrijednosti.
A sad jesmo li se zafrknuli neprodajom ili smo dobili na vrijednosti samo vrijeme ce pokazati.

Nisam nikad rekao da nece isplacivat dividendu, dapace mislim da hoce ako ce drustvo poslovat dobro. Medjutim, s ovakvom vlasnickom strukturom koeficijent koleracija izmedju poslovanja i rasta cijene dionice je znatno nizi nego kod drustava sa rasprsenijom vlasnickom strukturom, odnosno rast poslovanja mora bit znatno veci da bi cijena rasla jednako. Osim toga u slucaju da poslovanje bude losije od predvidenog mislim da ce kupnja potpuno isceznuti i da se nece moc izac po normalnoj cijeni.
Unatoc svemu stojim na kupnji na 7,30 i 7,05, ali s manjom kolicinom.
Jeftino je…

Rastimo zajedno...

Ivanica nije prodala, čak je i dokupila. Ima muda, nema šta 🙂 moraš je poštivati.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Mislim da sada sve ovisi o poslovanju same firme. Ako izbace dobre rezultate za 3. kvartal povecati ce se interes za tom dionicom, a ako budu losi, past ce interes i cijena te dionice.

ovako to danas izgleda u Lencu http://prntscr.com/l0zz2b idemo vidjeti Q3 i kako Talijani razvijaju posao cijena dionice ce prije ili kasnije to vrednovati kako rekoh puno je dionica na Zse sa preko 75 posto vecinskoga untra pa su rasle i dobro se zaradjivalo na njima Zaba,Pbz,Lura,Plag,Atln,Ilra,Lrhc Sapn


ovako to danas izgleda u Lencu http://prntscr.com/l0zz2b idemo vidjeti Q3 i kako Talijani razvijaju posao cijena dionice ce prije ili kasnije to vrednovati kako rekoh puno je dionica na Zse sa preko 75 posto vecinskoga untra pa su rasle i dobro se zaradjivalo na njima Zaba,Pbz,Lura,Plag,Atln,Ilra,Lrhc Sapn

znači i u listopad smo ušli udarnički, fino!

Slazem se da ce prije ili kasnije cijena/trend kako god vrednovati, pa cak i u ovom mulju, cijenu dionice.
Osim ako se ne dogodi delistiranje.

Prije delistiranja svi ćemo imati prilike izaći po 9,26
Kada nas neće, neće nas.

@zločesta
zašto mislite da će delistirati? možda istisnuti jel to?
Talijani imaju preko potrebne 3/4 većine da im sve odluke mogu proći na skupštini
dakle, nije im hića i ne vidim zašto bi više bacali novac?

drugo, poslovanje je standardno dobro, imamo nešto i zadržane dobiti
tako da i danas kao i svih ovih dana možete uredno kupovati po 7,5-8 kn, što je u odnosu na cijenu po kojoj su kupovali Talijani (barem ona koja je javno objavljena a to je 9,26) 15-20% zarade
upitno je koliko ima po tim cijenama, rekao bih ne previše

Čuo sam da je podnesen zahtjev da se HBOR ocituje da li je on bio iza tajnog skrbničkog računa koji je vagao preuzimanje.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/grcevita-pravna-bitka-drzavne-banke-hbor-digao-23-tuzbe-da-sprijeci-objavu-podataka-o-svojim-kreditima-vec-16-puta-izgubio-spor/7950154/

1. PALUMBO GROUP S.P.A. 10.035.888 59,69%
2. INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. 3.745.572 22,28%

Talijani od Interkapital-shit kupili…

Prošla sam prekjučer cestom iznad Lenca…koliko se vidi u prolazu puni su brodova.
Velikih. Čini mi se i jedan cruiser.


Prošla sam prekjučer cestom iznad Lenca…koliko se vidi u prolazu puni su brodova.
Velikih. Čini mi se i jedan cruiser.

ja sam prošao sada preko svih dionica i pregledao, solidna količina na asku po 8,40

nisu gubili vrijeme, fino su odmah sebe i svoje smjestili u nadzorni odbor 🙂

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''


nisu gubili vrijeme, fino su odmah sebe i svoje smjestili u nadzorni odbor 🙂

A tko bi trebao sjediti u NO-u ako ne vlasnici?

New Report

Close