VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hebeš isplatu dobiti, gledaj ovo, pogotovo dolje komentar stanovitog Paula Farrugie:
TimesofMalta_2017

ovdje ima kako se u prvih par godina od preuzimanja razvijao promet i neto dobit na Malti, također pri dnu stranice obratiti pažnju na tablicu 2010.-2013.:
TimesofMalta_2015

nastavno na to, na stranicama D&B Hoovers (to ne mogu linkati) imaju estimated revenue za Palumbo Malta Shipyard Ltd 31,58 mil USD uz neto dobit 2,15 mil USD, što daje NPM od 6,81%
fino, ne?

gledam za 2017. godinu Lenac je prema MD imao NPM 7,05%, dakle i tu smo na tragu Malte
što će tek biti ako stvarno kako i obećavaju dignu još prihode? ne u smislu kapaciteta jer mislim da smo negdje pri vrhu nego u smislu kvalitetnijih (lukrativnijih) poslova

dakle prvo dići profitabilnost a onda lako za dividendu
go Antonio & Aljoša!

Palumbo Malta ranks third in the World 2016

.”Placing third worldwide in just six years since we took over the Malta Drydocks gives us immense satisfaction. This ranking would never have been achieved without everyone’s dedication and hard work,” Palumbo Group CEO Antonio Palumbo said.

“It positions us as one of the top shipyards worldwide in this growing industry and we are working very hard to attract more business to the island — we have set our sights on securing second place in 2017,” he added.

Sve mi ovo izgleda kao da prikazuje nekoga tko kupuje pa rastura…:-).
Znaci ljudi rade posao, rade ga najbolje sto mogu, a sve kako bi zaradili.
Tako ce biti i s Lencom.

A sto se tice isplate dobiti itd. oni, zajedno sa dionicama koje firma sama ima, drze preko 86%, e pa ako ce sad ic kemijat i prebacivat lovu i izvodit muljaze a sve kako bi zafrknuli nas 13 i kusur posto onda neka rade to. Kad smo vec toliko bitni.

Mozda nece kemijat da zafrknu vas 13% suvlasnika/dionicara vec drzavu koja haraci sa 20% poreza na dobit i 12% poreza na dividendu.

Rastimo zajedno...


Mozda nece kemijat da zafrknu vas 13% suvlasnika/dionicara vec drzavu koja haraci sa 20% poreza na dobit i 12% poreza na dividendu.

Koliko sam upoznat od 2017. g. je stopa poreza na dobit za velike porezne obveznike 18%

Da, u pravu ste. Ispricavam se na pogresnoj informaciji. Ljudi smo grijesimo.
Daj Boze da se prica s Lencem zakotrlja napokon u pravom smjeru.
Sretno hrabrima koji su ostali unutra…

Rastimo zajedno...



Mene samo zanima kako Talijani misle sebi isplaćivati dobit iz Lenca: ako će kao Ericsson, super ogrebat ćemo se za 10-15% godišnje, ako će kao HT, katastrofa. Vidjet ćemo.
PS: Drago mi je da zadržavaju Upravu

ehhh, talijani su poznati kao "pošteni" većinski vlasnici…pitaj grgu pa će ti objasniti kako to izgleda u praksi gdje su talijani kod nas većinski
[/quote]
Da, recimo, ZABA nikad nije isplatila dividendu, a ni PBZ.

Da nije bilo drzave sigurno nebi skupili toliki udio u lencu pa bi bilo red da i plate poreza nadibit ako ga budu imali


Da, u pravu ste. Ispricavam se na pogresnoj informaciji. Ljudi smo grijesimo.
Daj Boze da se prica s Lencem zakotrlja napokon u pravom smjeru.
Sretno hrabrima koji su ostali unutra…

Ili “ludima”…

Po mojem osobnom misljenju trebalo je prodati.

Lenac je priča o korupciji i pogodovanju. Zakulisnim igrama i dogovorima ispod stola. Kada kompanija bude preuzeta na takav način i dobije dominantnog većinskog vlasnika bez prisutnosti institucionalnih (su)vlasnika to je otprilike “game-over” za burzovnu trgovinu i likvidnost. A bez toga, Lenac kao ulaganje, nema šanse.

Može jednom biti i ovo, i ono, i svatko može imati neka ocekivanja, pozitivna ili negativna, no to je uglavnom prdež u prazno. Nitko ne zna točno kako će biti, a ocekivanja (bez iskustva) su samo subjektivna razmišljanja na glas.

Sta mislis da će talijani namjerno prodavati da im ne poraste vrijednost kompanije na ZSE? Ako se odluce lako je napucaju gore, kad god, i tako je malo u drugim rukama.
Da nece biti za trejdanje, to sigurno.
A za isplatu dividende svejedno, neka je oplemene kroz poslovanje. I tako svaka kompanija koja je isplatila dividendu je pala cca i vise od iznosa dividende, tak da fin. koristi od toga i nema.

Ja ne znam o cemu vecina vas ovdje prica, glavni argument protiv VLEN-a vam je taj da ce Talijani pokrast.
Dok god vam je to prvi argument, nemamo o cemu pricati




Mene samo zanima kako Talijani misle sebi isplaćivati dobit iz Lenca: ako će kao Ericsson, super ogrebat ćemo se za 10-15% godišnje, ako će kao HT, katastrofa. Vidjet ćemo.
PS: Drago mi je da zadržavaju Upravu

ehhh, talijani su poznati kao "pošteni" većinski vlasnici…pitaj grgu pa će ti objasniti kako to izgleda u praksi gdje su talijani kod nas većinski
[/quote]
Da, recimo, ZABA nikad nije isplatila dividendu, a ni PBZ.
[/quote]

Nije istina.
U 2017. g. ZABA je isplatila 5,30 kn dividende, a u 2018. g. 2,62 kn.

@notion

To je bio ironican komentar

To su neki od nas vec odavno govorili, ali tu se mnogi pribojavali da ce im cijena “pobjeci” ako to naprave…….



@notion

To je bio ironican komentar

Vi ste odvjetnik od gospodina lebowskog, ili?

Samo jos za informaciju da je i PBZ u 2017. g. isplatio dividendu 25,33 kn, a u 2018. g. 15,19 kn.

New Report

Close