VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma neznam smijesno mi je ovo sve postalo.bas smijesno i bas me zaniam di ce ova dionica biti kroz 3-5 godina.
Zivi bili pa vidjeli.

get rich or die tryin'

Dobro pitanje…..

Mogu ovako dati hipotetski odgovor:

Ako imate xxxx dionica (tipa par tisuca ili sl.) onda slobodno mozete zaboraviti na iste i pogledati, kako Vi kazete, za par godina – i lako je moguce da će te se vrlo ugodno iznenaditi i prodajom za par godina ostvariti lijep prinos na ulozeno.

Medjutim, ako imate xxxxxx ili vise dionica, onda (ukoliko Vam to naravno nije minoran dio portfelja namijenjen dugoročnom ulaganju, što je relativno tesko vjerovati da je ovdje prestalo puno takvih malih ulagača) vam neće baš biti svejedno ako “zaboravite” na te dionice i pogledate stanje nakon par godina. Mozda cete se ugodno iznenaditi, a mozda cete i ostati bez ičega (doslovno), kao što smo na ZSE mogli u zadnji vrijeme xx puta svjedočiti…….




Skupit ce 50%+1 sigurno ukoliko isplate divku a lako moguce i da je to dogovoreno sa mirovincem da se pređe prag.Palumbo zadovoljan sa jeftinom preuzimackom cijenom a mirovinci sa isplatom divke….

Ok, ali što će poslije biti s cijenom/odnosno firmom? Kakav će biti interes mirovinaca ako krene kakvo spletkarenje i posljedično pad cijene? Zbog 1 kn dividende mi se čini prevelik rizik. Hoće li je uopće biti? Prije bih rekao da očekuju ipak neku zaradu kroz neko vrijeme.. bilo kroz neki dodatni dokup od Palumba po nešto višoj cijeni ili će otpuštati pomalo ako situacuja sa firmom bude stabilna, jer će onda biti i tržišta za dionicu. Bitno je pitanje i koliko će Palumbo skupiti i za koga igra Palumbo odnosno što želi s Lencem.
[/quote]

Pa možda bi mogao prije nego što nastaviš lamentirati u revijalnom tonu provjeriti, kad se održava skupština, a kad se zaključuje javna ponuda, pa neke stvari budu nakon toga puno jasnije?
[/quote]
Tvoj post implicira da je izglasavanje divke vrlo izvjesno po protuprijedlogu? I nakon toga mirovinci većinu ili sve utapaju na JP? Očekivao bih da je interes mirovinaca dugoročniji ali ne znam.. ne zvuči kao spektakularna zarada. Ali ako Palumba neće biti previše briga za male nakon JP onda vjerojatno pristojna.


mislim, ovdje ljudi bas smijesne stbari znaju izreći – kao nadali se oni. zašto, za boga miloga, bi ITKO PLATIO IJEDNU LIPU VIŠE NO ŠTO MORA

to je kao da mi netko želi prodati vlen po 10 kn na bidu, ali ja nećui, ja hoću baš 10,5 da platim. moš misliti.

vjerojatnost da ce talijani ponuditi više od prosjeka je bila oko 0 00001 posto. to je bilo jasno i malom djetetu. i sad se enki čude.

aljošu treba pratiti, a ne da li su talijani ponudili 10 lipa više ili manje.

ok, a jesi to govorio i prije ponude, da ne ispadne da si general poslije bitke?


Ma neznam smijesno mi je ovo sve postalo.bas smijesno i bas me zaniam di ce ova dionica biti kroz 3-5 godina.

prije ovoga s agrokorom odgovorio bih nešto sasvim drugo nego danas. međutim poučen raspletom na agrokoru i nulovanjem malih, hm……

Čini se da su se kratkotrajni ulagači iskrcali i to bijednih 25.000 komada, po svemu sudeći otkupljivač neće skupiti po ovim cijenama niti 0,5 %!
Sada čekamo neke nove činjenice za rast cijene

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Dobro pitanje…..

Mogu ovako dati hipotetski odgovor:

Ako imate xxxx dionica (tipa par tisuca ili sl.) onda slobodno mozete zaboraviti na iste i pogledati, kako Vi kazete, za par godina – i lako je moguce da će te se vrlo ugodno iznenaditi i prodajom za par godina ostvariti lijep prinos na ulozeno.

Medjutim, ako imate xxxxxx ili vise dionica, onda (ukoliko Vam to naravno nije minoran dio portfelja namijenjen dugoročnom ulaganju, što je relativno tesko vjerovati da je ovdje prestalo puno takvih malih ulagača) vam neće baš biti svejedno ako "zaboravite" na te dionice i pogledate stanje nakon par godina. Mozda cete se ugodno iznenaditi, a mozda cete i ostati bez ičega (doslovno), kao što smo na ZSE mogli u zadnji vrijeme xx puta svjedočiti…….

Ovo me podsjetilo na Đurine kućne čarolije…. Dakle, kako će te znati da li kod kuće u akvariju imate mušku ili žensku ribicu?

Pa jednostavno, sipate hranu u akvarij… pa ako je P-O-J-E-O onda je vrlo vjerojatno muška, a ako je P-O-J-E-L-A onda se najvjerojatnije radi o ženskoj ribici.

Da ponekad pročitaš nešto pametno, a ne pišeš žalopojke i naricaljke po forumima, možda bi vidio da fizičke osobe imaju uloženo 58 milijardi kuna u domaće dionice. Te fizičke osobe sigurno nisu sve redom mali ulagači. Upravo suprotno, to su uglavnom sve veći ulagači.

http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:51:2647777562097::NO:::

pitanje svima koji misle da javna ponuda ne ruši cijenu, odnosno da je nije održavala na razini od cca 9,25 kn:
kako to da danas nema velikih prodajnih naloga? tek na oko 10 kn prvi veći nalozi…

Tko će ga znat. Bila je i THNK na 34 kn pa je sad na 44… panika dođe i prođe… ovdje je divka i dalje u igri.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

tako je!
divka je i dalje u igri, odnosno dobit koja će se ostvarivati i u mršavim godinama jer tako kaže ni manje ni više nego PU Aljoša
još jednom tvrdim: nije ‘pola Hrvatske’ kupilo na diskontu dionice da bi ju sad prodavali, tu su mirovinci, predsjednik uprave, hrpa malih
2019.-2020. će tek pokazati što ova firma može, a do tada kapne li koji amer ili rus, svejedno
to je samo bonus
opet gledam danas piership list: 3 kom su ostala, Trenton je pa-pa ali je Delphin u dalje na vezu? možda čeka nove vojnike?

ZSE ipak nudi prilike kakve se ne nađu drugdje, možda firme ne ostvaruju basnoslovne zarade ali zbog manjka likvidnosti imamo lijepih prilika ovih dana, osobito sada kad je ekipa po GO-ima
recimo gledam ADPL i ne vjerujem, dobio sam skoro 5% divke na današnju, EV/Ebitda 4,6
sad ću i tu lovu ubaciti…


tako je!
divka je i dalje u igri

vidjet ćemo je za tjedan da li je doista u igri ili su to samo naši mokri snovi…



tako je!
divka je i dalje u igri

vidjet ćemo je za tjedan da li je doista u igri ili su to samo naši mokri snovi…
[/quote]

Htio bih da bude, ali ne bih stavio na to vise od 20 kn.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.




tako je!
divka je i dalje u igri

vidjet ćemo je za tjedan da li je doista u igri ili su to samo naši mokri snovi…
[/quote]

Htio bih da bude, ali ne bih stavio na to vise od 20 kn.
[/quote]

Pa lijepo sam vas, na vrijeme, upozorio da imate posla s Talijanima.
Divka ? Ha, ha
Čekajte malo i učite kako će se sada novac iz Lenca isisavati, pretpostavljam da će ga dovesti u red obrta.
To su Talijani.

Da, jer talijani imaju toliko novaca da ce dat 20 mil. eura kako bi unistili brodogradiliste koje ima reference i znanje, a sve jer imaju novaca i neznaju sta ce s njima.
Zanimljivo kako je ova dionica bila jako perspektivna kada su vlasnici bili posrnulo brodogradiliste i nezainteresirani morski prijevoznik.
Sada kada su suvlasnici velika tvtka iz branse i mirovinski fondovi, odjednom nevalja. Vrlo neobicno.


Da, jer talijani imaju toliko novaca da ce dat 20 mil. eura kako bi unistili brodogradiliste koje ima reference i znanje, a sve jer imaju novaca i neznaju sta ce s njima.
Zanimljivo kako je ova dionica bila jako perspektivna kada su vlasnici bili posrnulo brodogradiliste i nezainteresirani morski prijevoznik.
Sada kada su suvlasnici velika tvtka iz branse i mirovinski fondovi, odjednom nevalja. Vrlo neobicno.

Njima treba tržište. Ja bih dao dvadeset milijuna eura da istisnem jakog konkurenta. Ne kažem da će se to uopće dogoditi, no zajedno s Lencem Talijani će imati 8 brodogradilišta na Mediteranu. Njih će prvenstveno zanimati interes Grupe odnosno vlasnika Grupe, a tek onda Lenca i njegovih manjinskih dioničara. Može sve biti bolje nego do sada, ali ne mora.

New Report

Close