VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





tako je!
divka je i dalje u igri

vidjet ćemo je za tjedan da li je doista u igri ili su to samo naši mokri snovi…
[/quote]

Htio bih da bude, ali ne bih stavio na to vise od 20 kn.
[/quote]

Pa lijepo sam vas, na vrijeme, upozorio da imate posla s Talijanima.
Divka ? Ha, ha
Čekajte malo i učite kako će se sada novac iz Lenca isisavati, pretpostavljam da će ga dovesti u red obrta.
To su Talijani.
[/quote]

E Grga, Grga…
Kad netko za jednu cijelu naciju u ovom slučaju Talijane govori da su svi isti, najviše govori o kakvom se biseru radi…. Sigurno bi netko drugi npr. Njemci ili Šveđani ili Švicarci platili više, zato jer eto njima padaju novci s neba pa ih bacaju po želji, stvarno si smiješan… Svaki pametan kupac gleda da kupi što jeftinije a svaki pametni prodavatelj gleda da proda što skuplje, meni su u ovom slučaju Talijani ispali jako pametni…..

Sigurno bi bilo puno bolje Grga da je Uljanik ostao vlasnik, jer oni ipak znaju upravljati s firmom i novcima, već godinama dokazuju to, šteta – sad je Lenac kupio jedan od jačih igrača na mediteranu u toj branši, strašno…… Ajmo svoje dionice pokloniti Uljaniku da on opet bude vlasnik ovog bisera…
E Grga, Grga….nekad je bolje ništa ne napisati nego ovako ispasti…..

Lp

Ameri da su htjeli su odavno mogli dolaziti u Italiju, na Maltu itd. Kao sto vjerovatno i dolaze za neke poslove. U Lenac dolaze zbog dobre cijene i kvalitete, vjerovatno i politike prisutnosti ovdje, i dolazit ce i dalje.
Kome dionica ne valja neka svoju zabrinutost dijeli sa samim sobom.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Ja bih dao dvadeset milijuna eura da istisnem jakog konkurenta.

A pametni bi dali 20 milijuna eura da postanu vlasnici jakog konkurenta kako bi još više zarađivali i povečali svoje privatno carstvo, tako to rade pametni po cijelom svijetu…..

Lp

Ali zašto dijeliti dobit s nekim ako možeš istu kanalizirati u firme koje su u stopostotnom vlasništvu? Nemam više VLEN.

Ne nužno, ako je proizvod izvozni. Ja ne znam kako brodogradilište ili grupa brodogradilišta posluje, koja se to pravila primjenjuju, al ako posao ugovori matica onda će ga ona i naplatiti, a posao obaviti društvo kćer. Tu su moguće različite razdiobe profita.

Kažem, ja zaista ne znam puno ni o Lencu, a još manje o Palumbu, al način na koji je sve odigrano zorno svjedoči o tome, barem sam ja u to uvjeren, da se nekome pogodovalo i da je moguće identificirati pravne i fizičke odnosno odgovorne osobe koje su pogodovale.

Mjesto da se bavite čaranjem što će biti u budućnosti što naravno ne možete iz ove točke znati, a pogotovo jer preuzimatelj nije najavio nikakve planove za brodogradilište, a bome se ni Uprava nije očitovala o primjerenosti ponude (a to će biti po mojem osobnom sudu ključni trenutak da se vidi tko sve igra igru i za koga), bavite se onim što se trenutno događa i što bi trebalo (barem pokušati) spriječiti. Nadam se da će netko otvoriti te aktualne teme i postaviti odgovarajuća pitanja na predstojećoj skupštini.

Koliko se ovdje nebuloza može pročitati, koliku dobit ima Petrokemija, Transadrija, Tehnika, Dalekovod, Staklenici, Uljanik, Dioki, itd itd, itd da su to preuzeli stranci danas bi drugačije pjevali….

Strane su sve naše banke, HT i brdo drugih firmi pa ne vidim baš neke gubitke kod njih!

Neki nikako da progledaju.

Lp


Koliko se ovdje nebuloza može pročitati, koliku dobit ima Petrokemija, Transadrija, Tehnika, Dalekovod, Staklenici, Uljanik, Dioki, itd itd, itd da su to preuzeli stranci danas bi drugačije pjevali….

Strane su sve naše banke, HT i brdo drugih firmi pa ne vidim baš neke gubitke kod njih!

Neki nikako da progledaju.

Lp

Pa eto, iz svih tih firmi dobit su isisavali i uništili ih hrvatski muževi, domoljubi i katolici iz prvih redova.
Sada dolaze stranci i imaju alate da održavaju tvrtku na pozitivnoj nuli a vrhnje obiru sa strane ali ne, oni će rađe to podijeliti? Daj Bože da griješim.

Stiglo pismo od PALUMBO GROUP – PONUDA ZA PREUZIMANJE..

Kad stignem poslat ću im pismo, da može moj paket, kada budu podigli ljestvicu za 30 – 50 %

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Mrsava je tim strancima ponuda,sumnjam da ce dodatno skupiti ocekivani broj dionica.
Morat ce se vise isprsiti.

Ipak ljudi vjeruju VLEN. Danas je ex date za mogucu dividendu, a trguje se po cijeni ponude za preuzimanje. Zanimljivo…

Za vecinu na GS im treba nekih 7.5% ili oko 1.2 mil dionica. Ako im ne prodaju mirovinci, sto smatram da sigurno nece, onda nece skupiti dovoljno za vecinu. Moralo bi prodati oko 50% malih. Trejderi hoce, ostali nece. Za tu cijenu.
Mozda grijesim, ali nakon ponude imat cemo manjinskog vecinskog vlasnika. Mirovinci moraju imati covjeka u NO i onda nema zime.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.


Mrsava je tim strancima ponuda,sumnjam da ce dodatno skupiti ocekivani broj dionica.
Morat ce se vise isprsiti.

neće se oni ništa isprsiti, ponudili su minimum i to je to, “uzmi ili ostavi” i adio



Mrsava je tim strancima ponuda,sumnjam da ce dodatno skupiti ocekivani broj dionica.
Morat ce se vise isprsiti.

neće se oni ništa isprsiti, ponudili su minimum i to je to, "uzmi ili ostavi" i adio
[/quote]

Onda adio. Pokupit će manje od 1% (ako i toliko) na ponudi i neće imati 50%+1. Ako hoće većinu, morat će je platiti…

Mislim da ćemo bit pametniji kad prođe GS
Po meni, ako su u dealu s mirovincima protuprijedlog možda i prođe
Iako bi bilo nerealno očekivati da u tijeku javne ponude se išta isplaćuje jer to onda ne bi više odgovralao ponuditelju
Samo nek Aljoša vrijedno radi da nas dovede u plus pa da vidiš trgovine…


Za vecinu na GS im treba nekih 7.5% ili oko 1.2 mil dionica. Ako im ne prodaju mirovinci, sto smatram da sigurno nece, onda nece skupiti dovoljno za vecinu. Moralo bi prodati oko 50% malih. Trejderi hoce, ostali nece. Za tu cijenu.
Mozda grijesim, ali nakon ponude imat cemo manjinskog vecinskog vlasnika. Mirovinci moraju imati covjeka u NO i onda nema zime.

Slažem se kolega, ali u ovom sliping tržištu – gdje boljih prilika nema ovdje je gotovo najsigurnije ostati parkiran s novcima. Tako da i velika većina trejdera će zadržati poziciju.
Vidjelo se ovih dana da je protrgovano 30.000 komada.
Svjesni smo da preko noći može doći do novih materijalnih činjenica a to bi moglo cijenu katapultirati…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close