VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo izaslo vam je 1Q moran vam rec da se necete niti malo odusevit upravo suprotno 🙁

Ignore : renči

Loše izvješće je već bilo najavljeno.
Špekuliralo se s 2 do 7 milja gubitka, a ispalo je skoro 7.
Nadoknadit će kao što je najavio.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

izvjestaj je takav kakav je ali i kratkorocni dug je manji za 7 mil kuna

Jel zna netko tko je kupac onog paketa od nekidan?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kada se već ne nudi niže ni nakon slabijeg izvješća ja sam ušao danas sa malom količinom.
Tek da sa većim zanimanjem popratim što će se dešavati dalje sa vlasničkim pretumbavanjem. Ako jače padne još ću nešto dokupiti jer baš ne vidim straha što se tiče remontnih brodogradilišta.

Dionica buducnosti, sve me vise podsjeca na Todex dionice.

Nekako mi smrdi da necemo saznati tko je novi suvlasnik jer je onaj blok bio ispod 5% sto pak znaci da nije presao prag za objavu glasackih prava. Dovoljno je da kupi preko skrbnickog i iako ga vidis u top10 zapravo ne znas nista.
Tako da je moguce da se stiskanje cijene kroz neizvjesnost nastavi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Jeli to N.B usao unutra?
Vrlo vjerojatno.
Sretno.
P.s. Nemam Lenca prodao po 9kn s velikim gubitkom, ali cu se vratit, makar po 12kn

Rastimo zajedno...

Uljanik d.d. prodao , Interkapital kupio

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=VLEN-R-B

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Interkapital je kupio 4,5% …. tko ce ostatak, ima tog uljanik poprilicno, a u banani su


izvjestaj je takav kakav je ali i kratkorocni dug je manji za 7 mil kuna

Koeficijent likvidnosti sa 1,22 pao na 1,07.To je jako loš pokazatelj.
Drastičan pad prihoda u odnosu na prvi kvartal prošle godinea troškovi radne snage veći nego lani.
Velike investicije radi ugradnje sistema za čišćenje balastnih voda,a brodova nema.
Pohvala upravi za neisplatu dividende,ne treba se izlagati potencijalnoj nelikvidnosti.Ako se bude dobro poslovalo biti će i viška za isplatu dividende.
I za predujam dividende i redovnu dividendu ima rezervi,ali održati stabilno poslovanje je primarni cilj.
Sve u svemu očekivano,pohvale upravi na transparentnosti.

Lopina procitaj izvjesce, ovaj minus je nastao najvise zbog vremenskih prilika, vec u ovom kvartalu ocekuju ispravljanje minusa iz prvog, svakako obecavaju dobit na kraju godine, a to kaze vjerodostojni i oprezni Pavelin

New Report

Close