VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po promjenama u SKDD-u dva Erste fonda nadokupila….

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Zanima me jedino po koliko je Tankerska prodala svoj paket. Ako je isto išlo po 9.25, onda je to cijena preuzimanja i u nekom kraćem – srednjem roku će tu i ostati. Međutim ako je prodala po nekoj VEĆOJ cijeni…



+ jos cca 50 k od renomirane investitorice

VLEN bi zbog ovog preuzimanja od strane Talijana (Palumbo) mogao biti jedna jako lijepa priča koja bi mogla iz godine u godinu biti sve bolja, kako se poslovanje bude širilo i poboljšavalo.
[/quote]

Može koja riječ o tim talijanima s obzirom da sumnjam da ima puno ljudi koji ih poznaju toliko kao vi? Što nude, na kojim su tržištima, gdje su komplementarni s VLEN-om i u kojem smjeru bi ga mogli razvijati…

Hvala!!

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



+ jos cca 50 k od renomirane investitorice

VLEN bi zbog ovog preuzimanja od strane Talijana (Palumbo) mogao biti jedna jako lijepa priča koja bi mogla iz godine u godinu biti sve bolja, kako se poslovanje bude širilo i poboljšavalo.
[/quote]

Ako Palumbo bude htio ostat na zse…rizik koji se kod puno njih spominje

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Ako Palumbo bude htio ostat na zse…rizik koji se kod puno njih spominje

Pozdrav

A o tome ovisi sto ce mirovinci napraviti…

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.




+ jos cca 50 k od renomirane investitorice

VLEN bi zbog ovog preuzimanja od strane Talijana (Palumbo) mogao biti jedna jako lijepa priča koja bi mogla iz godine u godinu biti sve bolja, kako se poslovanje bude širilo i poboljšavalo.
[/quote]

Može koja riječ o tim talijanima s obzirom da sumnjam da ima puno ljudi koji ih poznaju toliko kao vi? Što nude, na kojim su tržištima, gdje su komplementarni s VLEN-om i u kojem smjeru bi ga mogli razvijati…

Hvala!!
[/quote]
Idemo ono što znamo;
Doveo ih je Uljanik. Nakon toga i tankerska bježi van.
Dividende sigurno neće plaćati, a vjerujem i plaće smanjiti. Nabava isključivo preko Italije…….za početak.

@Grga
kome (koje) će plaće smanjiti?
pa NEMAJU RADNE SNAGE pobogu čovječe!!!
znači nema tko raditi i da prvuku radnu snagu, smanjiti će im plaće dodatno?!

dajte još jednom molim sve koji pišu da pišu bar pročitajte zadnje godišnje FI





+ jos cca 50 k od renomirane investitorice

VLEN bi zbog ovog preuzimanja od strane Talijana (Palumbo) mogao biti jedna jako lijepa priča koja bi mogla iz godine u godinu biti sve bolja, kako se poslovanje bude širilo i poboljšavalo.
[/quote]

Može koja riječ o tim talijanima s obzirom da sumnjam da ima puno ljudi koji ih poznaju toliko kao vi? Što nude, na kojim su tržištima, gdje su komplementarni s VLEN-om i u kojem smjeru bi ga mogli razvijati…

Hvala!!
[/quote]
Idemo ono što znamo;
Doveo ih je Uljanik. Nakon toga i tankerska bježi van.
Dividende sigurno neće plaćati, a vjerujem i plaće smanjiti. Nabava isključivo preko Italije…….za početak.
[/quote]

Smanjivat place a ionako im fali radnika, da potjeraju i ono sto imaju smanjivanjem placa?
Po vama bi bilo bolje da je VLEN ostao u vlasnistvu Uljanika nego da ide nekoj firmi iz iste te branse?

Ne valja kad je vlasnik Uljanik, ne valja da Koncar preuzme, ne valja da je vlasnik Tankerska, ne valja ni kad ih preuzme neka firma iz branse, sad ne valja sto ce stranac preuzeti…

Najbolje je da ih drzava preuzme, neka Maric instalira nekog svog poslusnika da ih vodi.





+ jos cca 50 k od renomirane investitorice

VLEN bi zbog ovog preuzimanja od strane Talijana (Palumbo) mogao biti jedna jako lijepa priča koja bi mogla iz godine u godinu biti sve bolja, kako se poslovanje bude širilo i poboljšavalo.
[/quote]

Može koja riječ o tim talijanima s obzirom da sumnjam da ima puno ljudi koji ih poznaju toliko kao vi? Što nude, na kojim su tržištima, gdje su komplementarni s VLEN-om i u kojem smjeru bi ga mogli razvijati…

Hvala!!
[/quote]
Idemo ono što znamo;
Doveo ih je Uljanik. Nakon toga i tankerska bježi van.
Dividende sigurno neće plaćati, a vjerujem i plaće smanjiti. Nabava isključivo preko Italije…….za početak.
[/quote]Dividende neće plaćati? Mislim baš obrnuto, prva odluka biti će isplata divke.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

@accountant @avax

Nisam bio ironičan, stvarno me zanima više o njima ako netko zna a po Avaxovim riječima shvatio sam da zna.

Što se tiče fondova klasični financijski investitor ovdje nema što tražiti, a naši mirovinci imaju veze s fondovskom industrijom samo zato jer im to stoji u nazivu. S fondovskim načinom razmišljanja i poslovanja baš i nemaju dodirnih točaka tako da ste s tim fulali skroz…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


…Što se tiče fondova klasični financijski investitor ovdje nema što tražiti, a naši mirovinci imaju veze s fondovskom industrijom samo zato jer im to stoji u nazivu. S fondovskim načinom razmišljanja i poslovanja baš i nemaju dodirnih točaka tako da ste s tim fulali skroz…

imaju cijelu vojsku analitičara + neku strategiju ulaganja (valjda?!)
ušli su u prilično nelikvidnu dionicu, mislim s obzirom na free float i MCap, zajedno
ajde lako što sam ja fulao, zašto bi oni fulali?
pa stalno ih prozivamo da ne ulažu dovoljno u dionice na ZSE a njihov je izgovor upravo plitko i nelikvidno tržište
sad kad su se drznuli malo ugrabiti Lenca, problem? zašto zanima me?
a opet kažem, valjda imaju neku strategiju ovdje i ne mislim da je neki spread od dvajs-trijst lipa po dionici ‘puna šaka brade’, njihov ulagački horizont i trebao biti duži…

o palumbu piše i jučerašnjoj objavi odvjetničkog ureda, a dosta podataka ima i na netu
http://www.palumbo.it/#
https://www.palumbogroup.it/
itd.

Sve što ste naveli je kombinacija wishful thinkinga (jako opasna ulagačka zamka) i teorije, s nikakvim činjenicama to nije podržano.

Jedino s čim bi se složio je da nisu uložili zbog 20-30 lipa po dionici. Ali to sam samo ja, s obzirom da mi ocjenu 20% daju ljudi koji na pet stranica ne znaju izračunati ponderirani tromjesečni prosjek nema se smisla raspravljati.

ps. Možda se ne treba ni čuditi tome s obzirom da ni kod Šavorića ne znaju dopis napisati, nakon ispravka i dalje imaju grešaka. Iako postoje trezorske dionice njima je isti udjel u TK i glasačkim pravima iako to ovdje može biti dosta značajno iz perspektive Uljanika… Na ZSE standardno svi spavaju…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Prosjek je 9.26 kn po dionici… Može mi netko objasniti zašto bi netko mislio da će u ponudi za preuzimanje Talijani ponuditi više od ovoga? Ako je ikad netko poslovao s Talijanima zna kako su ponekad teški pregovarači i teško se zabune kod novaca…ULPL je očajan i želi što više love odmah, a ni TNPL nije puno bolja što se tiče želje za unovčavanjem svog udjela…Jedino mi nije jasno (možda netko zna) po koliko su ULPL i TNPL stjecali svoje udjele (možda nominala 10kn) – a sada prodaju po 9.25kn s gubitkom…Ovo je prlično volatilan biznis i ako uskoro ne dođe neki američki brod na dok mogao bi i drugi kvartal biti negativan kao i prvi…nadam se da se to neće desiti i da će Lenac biti uspješna firma, ali hoću naglasiti volatilnost branše i još uvijek prisutnu krizu na brodarskom tržištu…

Ok, ali postavlja se pitanje koliko će skupit ako ponude tipa 9,50 – 10,00….

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

New Report

Close