VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://prntscr.com/juko6x
Molim procitajte zadnju recenicu clanka,tj pored ponderiranog prosijeka vrlo je bitno po kojoj su cijeni kupili 22 posto od Tnpl.Ovo me podsjeca na pricu o mrkvi i batini sa time da bi ovih 22posto od Tnpl lako mogla biti batina neki ce razumijeti o cemu pricam.Ne nagovaram nikog na kupnju ili prodaju istih

Svima je poprilično jasno da je dosta vjerojatno da su te dionice od TNPL platili isto kao i njihov zadnji paket, a ne 50% skuplje.

Naravno da je svim nama koji trenutno imamo dionice (neki manje, neki veće paketice) interes što bolje ih uvaliti dok je “vruce”, odnosno dok se ne zna koja ce biti cijena u ponudi, ali bas ocekivati da ce se opet ići na pumpanje 20-30% za iskrcaj kao zadnji put čini mi se da nije realno…….

Neka svatko sam procijeni situaciju za sebe.

Cijena dionice na trzistu u odnosu na cijenu preuzimanja većinskog naravno da moze ići i 100% gore (vidi nedavno primjer DDJH), ali da li će se ovdje isto odigrati drugi “Crni Celik”, ostaje da se vidi….

ma , kad je tnpl prodala ispod 10, a oni nisu sigurno u stcaju, po koliko bu prodal uljanik koji jest u stecaju

oni veliki paket su isli ispod 9,5, veoma sumnjam da su tnpl platili i lipu iznad pa da onda u ponudi morju ponuditi tu visu cijenu. tu ide prosjek, a koliki je prosjek to jos ne znamo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kao sto je rekao kolega Parica iznad…….kupnja ISPOD 9,5 je bila dobar posao……ja bih dodao kupnja na 9 okruglo (MF) je bila odličan posao……kratkoročno…….sve ostalo je posao za Vidovitog Milana…….


ma , kad je tnpl prodala ispod 10, a oni nisu sigurno u stcaju, po koliko bu prodal uljanik koji jest u stecaju

oni veliki paket su isli ispod 9,5, veoma sumnjam da su tnpl platili i lipu iznad pa da onda u ponudi morju ponuditi tu visu cijenu. tu ide prosjek, a koliki je prosjek to jos ne znamo


Gleda se tromjesjecni PODERIRANI prosjek na trzistu kao minimalna cijena preuzimanja. Buduci je preko 95% (odokativno) prometa realizirano na 9kn i 9,25kn visu cijenu se ne moze ocekivati.
Jos jednom ponavljam, mozda ponude svojevoljno vecu cijenu ili je mozda TNPL zadnji paket prodala skuplje pa cijena preuzimanja bude veca…
Uglavnom, obzirom na potencijal i ponudu za preuzimanje, sve ispod 10kn je dobra kupnja, a 9,50kn odlicna

Rastimo zajedno...

evo, nakon konzultacija s nekim tatatma

1. referentni dan je 11 06
2. 3 mjeseca unatrag – 10 03 d0 10 06
3. ukupan promet kroz ukupno dionce = 9, 27

Inače držim da je to ebitno – 9, 27 ili 11, 27 ili 7, 27, to nisu milijarde i neću da se zamajavam s tim sitnarijama, ja razmišlajam svjetski, bolje reći londonski

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

To kad kažeš londonski,jeli to misliš na Ivica Todorić style 😀
Šala mala


evo, nakon konzultacija s nekim tatatma

1. referentni dan je 11 06
2. 3 mjeseca unatrag – 10 03 d0 10 06
3. ukupan promet kroz ukupno dionce = 9, 27

Inače držim da je to ebitno – 9, 27 ili 11, 27 ili 7, 27, to nisu milijarde i neću da se zamajavam s tim sitnarijama, ja razmišlajam svjetski, bolje reći londonski

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Cisto da se zna, moje dionice nece dobiti niti po 9, 27, a ni po 11,27

Pa ako mislite da ce ponuda po 9.2kn nitko vam nebrani da svoje sutra stavite na 9.6 za prodaju kad ste toliko hrabri siguran sam 100posto da ce biti pojedene u trenu dam se kaladiti u svih mojih 45k dionica lenca

Kad je prognoza tako losa, a barem su danas bila dva “veca naloga” na 9,30 i 9,25 treba to poklopiti dok ne zbrisu!

OK….sad bar znamo da ukoliko krene napucavanje, netko od nas ovdje prisutnih ima za (odnosno, moze, ukoliko pozeli) iskrcati samo 45k komada…….:)

+ jos cca 50 k od renomirane investitorice

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


3 mjeseca unatrag – 10 03 d0 10 06
Inače držim da je to ebitno – 9, 27 ili 11, 27 ili 7, 27, to nisu milijarde i neću da se zamajavam s tim sitnarijama, ja razmišlajam svjetski, bolje reći londonski

sad kad će očito lenac dobiti novog uglednog vlasnika iz branše koji će ga jačati i širiti da obavlja remonte na ovom dijelu jadrana, cijena od 10 ili 11 kn je sitan burek u odnosu na ono što će se za ovu dionicu dobiti već za godinu dana, a kamo li pričati o cijeni ove dionice kad se opet pokrene tržište prema gore, onda ne bi čudila ni cijena od 20 kn


+ jos cca 50 k od renomirane investitorice

VLEN bi zbog ovog preuzimanja od strane Talijana (Palumbo) mogao biti jedna jako lijepa priča koja bi mogla iz godine u godinu biti sve bolja, kako se poslovanje bude širilo i poboljšavalo.

Ignore: KressoM, delux

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Talijanski-Palumbo-Group-preuzima-Viktor-Lenac

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

New Report

Close