VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nakon ulaska VLEN-a u CROBEX, a prije toga teški dropdown cijene (koji je trenutno na djelu)…oporavak VLEN će biti brz

maštati nije baš korisno, ali je barem ugodno dok traje
[/quote]

U potpunosti se slažem: mišljenje= maštanje=nadanje. 🙂
Jedino što u prilog ovom maštanju mogu reći je da poslovni rezultat to i opravdava. 🙂

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

Vidim da kupnja daje dobru potporu, a isao bi izlazak i na malo manjim vrijednostima.




Nakon ulaska VLEN-a u CROBEX, a prije toga teški dropdown cijene (koji je trenutno na djelu)…oporavak VLEN će biti brz

maštati nije baš korisno, ali je barem ugodno dok traje
[/quote]

U potpunosti se slažem: mišljenje= maštanje=nadanje. 🙂
Jedino što u prilog ovom maštanju mogu reći je da poslovni rezultat to i opravdava. 🙂
[/quote]

slažem se da poslovanje za 2017. opravdava ovu cijenu, no pravo pitanje je hoće li je opravdati i poslovanje u 2018.?

Ako je marža na Ameru 7%, a inače neka je od 3 do 6%, ovisno o projektu, uzmite za trećinu manju realizaciju ove godine i dobijete kolika bi trebala biti dobit u ovoj gluhoj godini.
A dvije zaredom se ne spajaju.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.





Nakon ulaska VLEN-a u CROBEX, a prije toga teški dropdown cijene (koji je trenutno na djelu)…oporavak VLEN će biti brz

maštati nije baš korisno, ali je barem ugodno dok traje
[/quote]

U potpunosti se slažem: mišljenje= maštanje=nadanje. 🙂
Jedino što u prilog ovom maštanju mogu reći je da poslovni rezultat to i opravdava. 🙂
[/quote]

slažem se da poslovanje za 2017. opravdava ovu cijenu, no pravo pitanje je hoće li je opravdati i poslovanje u 2018.?
[/quote]

Ako si burek majstor onda ćeš gledati samo 2018. godinu,
a ako imaš malo više znanja u glavi onda moraš razmišljati i o 2019. koja će po svim najavama biti jako jako dobra.

Ali i 2018. može jako dobro završiti,
a i kroz par mjeseci nam dolazi i najvjerojatnije rekordna dividenda.

Završio sam svoj dokup,
prosjek mi je jako dobar i prije par mjeseci sam mislio da o takvom ulazu na ovim razinama mogu samo sanjati…

Sada čekam kraj 2019. tj.početak 2020. pa ću vidjeti što dalje.

Lp


Vidim da kupnja daje dobru potporu, a isao bi izlazak i na malo manjim vrijednostima.

samo da se izmaknu ova dva beka i centar dok prodaju što imaju i mogli bi se lagano povući ispod 10
lijepo je kada ima optimista da se ima kome prodati ovdje samo dividenda može malo pokrenuti stvari
inače što se posla tiče nema još ništa na vidiku ni iz Amerike ni iz Rusije
ostalo mi još samo 200 kom danas riješio 1240
s tim čekam novi posao

U izvještaju lijepo piše da značajnija ugradnja BWTS sistema kreće od 2019-te godine….Da ove godine ne zarade ni kunu imaju lijep prosjek sa rezultatom od 2017-te a 2019-ta bi mogla bit game changer na duži rok….

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

smiješno je pričati o očekivanjima u 2019. na jednoj banana burzi kakva je postala ZSE i gdje se dobri rezultati odražavaju na cijenu dionice max 30 minuta, a onda burekđije krenu s rasprodajom.
sve te vijesti, analize, formule – na ZSE to sve vrijedi 0 bodova, priznali mi to sebi ili ne

Ja cekam dividendu od minimalno 10% na ovu cijenu i imena novih “bedaka” koji kupuju ovu niskoristi dionicu

Solidne količine prebacuju se na 11 kn, to je uvijek zanimljivo, ponekad i indikativno.

Ignore: KressoM, delux

Nije lijepo vidjeti ovakve iskrcaje.
No isto tako da nije bilo sasvim solidne kupnje ovo bi otislo na 8-9 kn.
Mislim da neki fondic ukrcaje.
Ulazi se u crobex.
Ovo sigurno nisu civili.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Bilo bi se dobro dogovoriti jel se ukrcaje ili se iskrcaje? Tko “hrani” taj fondic koji se ukrcaje? Mislim prije da se netko iskrcava a pitam se zasto je onda bid tako visoko.

Posla nema? Regularnog ima.

http://www.portauthority.hr/en/promotion/sailing_list

I to sasvim solidno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

serislave, bolje ovako:
lista brodova 060318

dakle 6 brodova na dokovima + Trenton

s obzirom na ovakve najave kako im je Q1 morte-saison :
kako je Lenac dosao do rekordnog profita
ne mogu se nego od srca nasmijati: što će biti u drugom kvartalu? retoričko naravno

kaže u gornjem interviewu:
..da se moramo što prije transformirati u jedan, nazvao bih ga tako, butik škver u koji će brodari dolaziti točno znajući što će dobiti za cijenu koju plate… nikad nećemo biti veliko remontno brodogradilište, niti na taj način možemo biti konkurentni jer ne možemo ostvariti ekonomiju obujma u pravom smislu…
… Prvi kvartal je i inače standardno lošiji dio svake poslovne godine jer obično vlada nekakvo zatišje na tržištu. Drugo tromjesječje bit će definitivno bolje, tada se počinje otvarati i tržište, pa ćemo imati bolji uvid u to što možemo očekivati do kraja 2018. u kojoj svakako očekujemo i nastavak suradnje s Američkom ratnom mornaricom. U odnosu na veliki projekt »USS Mount Whitney«, radi se o značajno manjim poslovima, u pitanju su dva do tri projekta za koje čekamo da se raspišu natječaji.

dakle tko prodaje, Tankerska i možda špekulanti, nije me briga… njihov problem!

trenutno:
Oil Product Ship, Tug Ship, Bulk Carrier; talijani
Container Ship, Cipar
kruzer Delphin, Bahami

+Dubrovnik Jadrolinija i Amer

stvarno loš Q1 😉

New Report

Close