VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


cijena ponude je jasna… 100 kn po dionici… a isto je Tužitelj svojim podneskom od 31.10.2007. …
i sam potvrdio… jer prvotnu ponudu od 32,11 Kn po dionici ispravio na iznos od 100 kn po dionici…
e, pitanje je sada… kako da se tužitelje sada riješi ove novonastale tzv. nezgodne situacije… ?
ako netko ima uvid, molio bi da javi koliko kom VLDS ima na asku do 100 kn te po kojoj prosječnoj cijeni… hvala!

eto ja sam svoje mišljenje o rješenju nezgodne situacije dala u prethodnom postu

@gordy
Nikakvog dijeljenja dionica neće biti…….izračun sam stavio, jer vidim da se gubiš u elementarnoj matematici. Pluris, ako ne nađe rješenje (Kutle i Čačić) biti će prodan nekom fondu, koji je opet dužan dati javnu ponudu. Pa oni su za milju svojih dionica platili 100 milja, nisu ludi da dijele dionice.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@ Alabama
Je..- platili su samo što očito nikad nećemo saznat čijim novcima.
za podsjetnik:
Vaš link

Vaš link


@ Alabama
Je..- platili su samo što očito nikad nećemo saznat čijim novcima.
za podsjetnik:
Vaš link

Vaš link


Kakve to veze ima? Pa i ja da mogu (bez kazne naravno) maznuo bih 100-200 milja…….za siću se ne bih zahebavao. Ali ne bi mi bilo svejedno hoću li ih izgubiti ili ne…..jer je sve teže doći do novih par sto milijuna. Uostalom, meni sve paše……javna ponuda, stečaj (to bi mi najviše pasalo, jer bih stečajnom upravitelju dao ne 1. nego 2. kune za hefu i njene dugove) prodaja fondu……ma sve.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@Alabama
Meni bi recimo bilo sasvim svejedno pa šta da i izgubim. Odem na Maltu i uzmem kolko treba i opet ovo nanovo…ha

Šta god mi mislili činjenica je da se nazire početak kraja ove sage i da nam ide u prilog što god da se desi.

@Alabama
Alabama, Alabama…. pa i sam znaš da kod Heliosa nedostaje/nije revalorizirano cca 200.000.000 kn dugotrajne fer imovine…još od 2007 god. … zašto i za koga…? očito znaju tzv. mali/veliki Baltazari… a i da država Heliosu nadalje duguje:
"…Validus d.d. Varaždin, kao većinski vlasnik Društva vodi sudski postupak za naplatu štete od Republike Hrvatske u novo utvrđenom tužbenom iznosu od 39.491.004,56 kuna (postavljeno početno 50.129.472 kuna) zbog direktne i indirektne štete u svezi prognanika i izbjeglica u razdoblju od 1991. do 2000. godine u Hotelu Helios d.d. Stari Grad. Pregovori da se tužba povuće u zamjenu da se kod društva Helios Faros d.d. Stari Grad obavi dokapitalizacija pretvaranjem potraživanja koja ima Vlada RH s osnova plaćenih jamstava u ime i za račun Helios Faros kreditoru Privrednoj banci d.d. Zagreb i HBOR-u su u stanju mirovanja…"
Izvor: Revizorska tvrtka DTTC d.o.o. Varaždin
Podružnica Dubrovnik, Kneza Branimira 45., Dubrovnik
Dubrovnik, travanj 2011. godine

@zizi
Ma sve ja (konačno) znam………ali zapeo mi za oko taj hotel …….
Hvala danas i ovima kaj su mi prodali po 6 kn.
Sutra ću vam još spustiti ljestvicu i natrpati ask.
Kupujte INU…….povoljna je…….a i ja je imam nešto sitno…..usput…..i crobi će dalje roniti…imate "švedski stol"…….birajte

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Pluris pred stečajem:
http://sudovi.pravosudje.hr/tsvz/index.php?linkID=rocisnik&action=edit&date=2011-12-28


Pluris pred stečajem:
http://sudovi.pravosudje.hr/tsvz/index.php?linkID=rocisnik&action=edit&date=2011-12-28

Hvala na info… a da vas osobno priupitam… jel vi znate što to znači…?? Pitam, jer sam skoro pa siguran da vi mislite da je ovo loša vijest za VLDS… a ista je upravo suprotno… tj. odlična …
[thumbsup]

Ta društva su jako povezana, što se vidi iz vlasničke strukture. Pretpostavljam da bi stečaj jednog mogao značiti i stečaj drugog, ali pričekajmo 28.12. da li će doći do stečaja ili bude opet ista shema kao i sa VLDS…

@Razorback
vidim da ne poznate skoro pa ništa o predmetu… te me baš lipo nasmijavate… tj. po vama će i VABA u stečaj… budući da Pluris drži 8,99% Vabe… [lol]



@Razorback

vidim da ne poznate skoro pa ništa o predmetu… te me baš lipo nasmijavate… tj. po vama će i VABA u stečaj… budući da Pluris drži 8,99% Vabe… [lol]

Radi se o 1800 kuna potraživanja. Da li pluris ima toliko "puno" za platiti….neznam, ali da pluris ode u stečaj, to bi bilo izvrsno….rješili bi se najvećeg utega oko vrata.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.




@Razorback

vidim da ne poznate skoro pa ništa o predmetu… te me baš lipo nasmijavate… tj. po vama će i VABA u stečaj… budući da Pluris drži 8,99% Vabe… [lol]

Radi se o 1800 kuna potraživanja. Da li pluris ima toliko "puno" za platiti….neznam, ali da pluris ode u stečaj, to bi bilo izvrsno….rješili bi se najvećeg utega oko vrata.
[/quote]
[thumbsup]

I onako……..usput……..i Biondić bi vabu……..

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


I onako……..usput……..i Biondić bi vabu……..

Misliš ovaj…: http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/166229/Centara-banka-na-stres-testu-zbog-Coninga.html

New Report

Close