VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


loše , dobit VABE pala je s 5 na 1 milju kuna… bit ćemo sretni ako VABU uvale za 1 BV

Kolega, za dobit vabe se znalo već preksinoć (imaš moj post na toj temi)
Da, milju kuna, mogao bih biti i cinik pa reči da trafika u mojoj ulici ima veću dobit.
A sada jedno pitanje……zašto uopće netko (mediji pišu da je neki fond) želi kupiti vabu? Zašto ne registrira bankovnu djelatnost i otvori svoju banku? Pošto je ovo tema vlds, neću više pisati o vabi, o njoj pišem na temi BPBA, tamo sam prije 10-tak dana postao svoje viđenje bankarskog sektora, jer nešto malo znam o bankarstvu.
I na kraju, vaš mrtvac (validus) je još živ, koliko ga god vi želite sahraniti.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Stanje redovno….

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PLURIS D.D. 985.107 36,46 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 52.061 1,93 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 36.056 1,33 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
9. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
10. UTILIS D.O.O. 15.000 0,56 Osnovni račun ČAKOVEC, HRVATSKA
Ukupno: 58,93

btw…nitko mi nije objasnio, a neda mi se zvati SKDD :

Kako se vode i zašto je isti ukupni postotak u ToP10, neovisno jeli 1 dioničar ili " više dioničara s istim brojem papira " ?


Zašto te muči top10?
Kada je pisalo "grupa računa sa istim brojem dionica" to je značilo da je više osoba imalo istu količinu (15000) tada se utilis nije vidio na 10 mjestu, ali je do 15 mjesta pisalo isto, pošto se proda određena količina (može biti i jedna dionica) sa svih računa, stanje se mijenja, i na 10. mjesto se ponovo vraća utilis sa 15000 kom, jer on nije prodao ni jednu dionicu. Postotak vlasništva u top10 ti je uvijek točan.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

znači ne dijele oni isto deseto mjesto da bi se sve njihove dionice zbrajale za top 10,
nego svaki ima svoje mjesto ali radi iste količine se anonimiziraju [smiley]
pa i nije neka fora

tj ako i dalje svaki ima svoje mjesto tj ako ne dijele svi isto deseto mjesto zašto i dalje ne piše pored svakog mjesta ime, što ima veze što ima isti broj dionica kao onaj ispod ili iznad…
dakle očito da dijele isto mjesto kad na desetom mjestu piše da stoji grupa investitora
a ako je cijela grupa na desetom mjestu onda su trebali i zbrojit njihove količine…

izgleda da su ovi u skdd malo neodlučni, bolje da zaključim to nego da im matematika nije jača strana jer nam ipak paze na papire pa to nebi bio ohrabrujući zaključak [lol]

slijedi nam precesija

OK: [undecid],

Ipak mislim da je to moguće bolje riješiti .

za početak….maknuti ono blesavo zbrajanje, a onda omogućiti uvid u cijelu listu dioničara,makar uz pretplatu .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Jedan od Validusovih "krunskih dragulja"….

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/128997/Default.aspx

to smo jučer komentirali [thumbsup]


Kada se smanje rezervacije, bit će extra dobiti !

a tko kaže da će se smanjiti? nitko od nas ne zna kakva je izloženost banke, kakvi su joj bili plasmani….

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!



Kada se smanje rezervacije, bit će extra dobiti !

a tko kaže da će se smanjiti? nitko od nas ne zna kakva je izloženost banke, kakvi su joj bili plasmani….
[/quote]
Da VLDS prodaje svoj udio VABE bilo je najavljeno još pred kraj 2010 god. uz napomenu da je dolje navedeno "čišćenje" dubioza zasigurno izvršeno zbog "danih uvjeta" novog mogućeg vlasnika BFSE Fond ili nekog drugog – ma tko god on bio… tj. tzv. dubinsko snimanje je već izvršeno, god. FI 2010 objavljeno, a sada nas svih samo još zanima službena cijena ponude koju je VLDS zaprimio.
"Inače, bilanca Vaba banka je «počišćena» od dubioza, a kako nam je kazao predsjednik njezine Uprave Igor Čičak, njezina je aktiva ove godine rasla 15 posto"
http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/64722/ttl/Validus-prodaje-Vaba-banku/Default.aspx

Ovdje kamikaza ko u priči, kao da se školuju na ovoj dionici! Dečki tjerate me da babi otmem penziju… [thumbsup]

a pazi sve drugo raste pa nervoza. ali bit će plača

ovo je strasno pozitivna vijest od VABE-e za uspjesno poslovanje 2010 cini je atraktivno za preuzimanje
ovdje se sad spusta cijena za jeftiniji dokup VLDS dionica jer ako dodje do prodaje VABE moguca je deblokada VALIDUSA(ako se varti dug) i onda pocinje znanstvena fantastika .

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

nema ti tu teorija urote. trejderi vide da ovo stoji a pogledaj belje, ht i sl. čisto popustili živci i prebacuju lovu u druge dionice. na kraju dana plač [lol]

Ako, ako, ako… milion dinara naštimanog profita… čista da ne utekne i ovo jada od stednje zbog sakrivenih gubitaka.

Da je mogu prodati, prodali bi je i onda vas lepo obavestili… ovako lelekanje u prazno, kupovina vremena i pokusaj odgadjanja neizbežnog. Baš me zanima koliko dugo ćete im još verovati…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

sad je meni stvar u tome sto imam vise dionica koje mi rastu , VLDS pada pa bi dokupio po nizoj cijeni
al nemam muda prodati ove koje rastu , a trenutno nemam kesa za kupnju , a neznam do kod ce rasti ove koje imam pa je sve sim tam …..
na kraju bum vritnul v kmicu…

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy


OK: [undecid],

Ipak mislim da je to moguće bolje riješiti .

za početak….maknuti ono blesavo zbrajanje, a onda omogućiti uvid u cijelu listu dioničara,makar uz pretplatu .

mogli bi naprimjer dopustiti nakon što se ulogiraš u e-račun ili kako se već zove, u odnosu na to koje dionice posjedujes na racunu, pregled svih dionicara za te iste firme ciji si i ti dionicar…

slijedi nam precesija

New Report

Close