VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ono sto je meni cudno jeste pojam da se vijest o prijedlogu za stecaj objavljuje TEK NAKON 14 DANA od njenog podnosenja I NEMOJTE MI RECI DA NITI JEDAN MEDIJ TO NIJE ZNAO RANIJE jer dobro znam sto su mediji i kako dolaze do informacija daleko tajnovitijih a kamoli da ne bi do ovakvih otvorenih! Stoga, ovdje je definitivno neka igra u pitanju a na koju ce stranu prevagniti, bumo vidjeli ovih dana. Moje skromno misljenje jeste da zadnja vijest, o pokrenutom stecaju ima uzrok da srusi dionicu kako bi se netko dobro natrpao iste i u momentu prodaje udjela Vabe zaradio postenu svotu love!

čisto logični odgovor:
– ako imaš neku dionicu pratiš temu na forumu i želiš da raste kako bi što skuplje prodao
– ako nemaš neku dionicu pratiš temu na forumu i želiš da padne kako bi što jeftinije kupio
– ako nemaš neku dionicu i ne želiš je kupiti ne pratiš temu na forumu



Dodatno, ako ne počnemo sa provođenjem zakona i ne riješimo sve ove probleme koje ste naveli, pa makar i napunili zatvore, imat ćemo "egipatsko/tuniški" scenarij jako brzo… kad na ulicu izađu svi koji rade po šest mjeseci, a ne dobivaju plaću, kad farmaceuti neće više moći plaćati proizvođačima lijekova, kad prijevoznici propadnu jer cijena dizela "divlja"… ali bitno je da će se "sinovi naroda" voziti u svojim "na kredit" kupljenim Audijima, BMW-ima i sličnim "ljubimcima"… nažalost "na kredit" koji mi otplaćujemo.

Prema tome, ako je Validus za stečaj, a zakon govori da je, neka tamo i ode… jer, možda, kad se rasproda sva imovina, netko nađe pameti /i ako kupi dovoljno jeftino – što je i legitiman cilj kupca) pa doista investira u Mirnu, HEFA, Vis i nešto napravi iz toga. Validus to zasigurno više ne može…

Imat ćemo mi egipatski scenarij ako se i ne blokira imovina svih koji su doveli do ove situacije u Validusu. Tako da se dioničari mogu namirit. Čudi me kako se ljudi pozivaju na zakone kad treba pokrenut stečaj, a istovremeno ni jednom riječju ne spomenu te iste zakone u zaštiti dioničara.

Slučajnost??

[/quote]

Ti dioničari su dopustili Validusu da im već nekoliko godina duguje dividendu i nikom ništa. Osim toga, stečaj je koristan i za njih pa da na kraju mogu tražiti odgovornost nadležnih u Validusu.


je li ima netko link o tom ročištu? prijedlog za stečaj je poslan 14.01 i trebalo je biti ročište za cca 15 dana. to je ovih dana

Evo linka – http://sudovi.pravosudje.hr/tsvz/index.php?linkID=rocisnik
Ročište još nije zakazano (barem ga ja nisam uočio) – navedeni rok od novinarke od cca 15 dana nije točan, jer:
”Zakonski rok za pokretanje stečajnih postupaka zakonom nije propisan”

– Zakonski rok za pokretanje stečajnih postupaka zakonom nije propisan – rečeno je u konačnici.

Kada dužnik podnosi prijedlog za pokretanje stečajnog postupka treba navesti dokaz o uplati sudske pristojbe, navesti podatak pod kojim je brojem tvrtka upisana u sudskom registru, banku u kojoj ima otvoren račun i od kojeg je datuma blokiran te dokaz i popis imovine koja nije dostatna za namirenje dospjelih obaveza.

Kada prijedlog za pokretanje stečajnog postupka podnosi vjerovnik, potrebno je dostaviti u spis i dokaz o uplati sudske pristojbe na taj prijedlog u iznosu od 100 kuna, te dokaz o uplati dodatne pristojbe u iznosu od 10 tisuća kuna u korist Fonda za pokriće troškova stečajnog postupka. Zatim navodi svoja potraživanja, daje dokaz o istome, kao i o tome da dužnik nije u mogućnosti podmiriti potraživanja, dokaz kako su kod dužnika ispunjeni stečajni razlozi obzirom da ima evidentiranih nepodmirenih obveza u razdoblju duljem od 60 dana, te je dužnik na taj način nesposoban za plaćanje.

No, jedan od načina da se potražitelj uspije naplatiti prije no što dođe do stečaja je ovrha koju se može zatražiti isključivo dok još traje redovno poslovanje određene tvrtke.

http://dalje.com/hr-hrvatska/manje-stecajeva-jer-je-porezna-kratka-s-novcem/295178
btw: bilo bi zanimljivo saznati koliko iznos g. Gedike od VLDS-a potražuje, jer je po osnovi gornjeg:
za zahtjev platio 10.100 Kn pristojbi.

Stanje

1. Sud: Trgovački sud u Varaždinu
2. Sudac: Željko Vukelić
3. Predmet: stečaj VLDS-a
4. Stečajni upravitelj: ?
________________________________

Tvrtkom nakon stečaja mijenja naziv u VLDS u stečaju, otvara novi račun i rasprodaje imovinu da namiri vjerovnik. NEMA VIŠE TRGOVANJA NA BURZI ( vidi primjer Viktor Lenac 1 kotacija )
_________________________________

GOTOVO JE [thumbsup]

KUPOVAO SAM JA BELJE PO 8, PTKM 12, ATPL 70, KODT 200, HDEL 50, TNPL 200 a VI ?

hromidaba: stečaj nije otvoren, ročište nije održano. daj link za to šta si napisao

Na varaždinskom Trgovačkom sudu, kako nam je službeno potvrđeno, prijedlog za stečaj je u sudskoj pisarnici zaprimljen 14. siječnja, a predmet je dodijeljen sucu Željku Vukeliću. Prvo ročište za izjašnjavanje vjerovnika može se očekivati za oko 15 dana, rekli su nam na sudu. Artur Gedike bivši je zaposlenik Fima grupe i jedan od visokopozicioniranih menadžera nekad moćne financijske grupacije. Jesu li razlozi koji stoje iza njegova prijedloga za stečaj zaostala potraživanja i bonusi prema Validusu, nismo mogli provjeriti jer je Artur Gedike bio nedostupan za komentar. Ponovno balansiranje na rubu stečaja nije želio komentirati niti krizni upravitelj Validusa Vladimir Šelebaj – Sellier. citat: poslovni.hr 31.01.2011

Koji dio Vam nije jasan ?

KUPOVAO SAM JA BELJE PO 8, PTKM 12, ATPL 70, KODT 200, HDEL 50, TNPL 200 a VI ?


Ono sto je meni cudno jeste pojam da se vijest o prijedlogu za stecaj objavljuje TEK NAKON 14 DANA od njenog podnosenja I NEMOJTE MI RECI DA NITI JEDAN MEDIJ TO NIJE ZNAO RANIJE jer dobro znam sto su mediji i kako dolaze do informacija daleko tajnovitijih a kamoli da ne bi do ovakvih otvorenih! Stoga, ovdje je definitivno neka igra u pitanju a na koju ce stranu prevagniti, bumo vidjeli ovih dana. Moje skromno misljenje jeste da zadnja vijest, o pokrenutom stecaju ima uzrok da srusi dionicu kako bi se netko dobro natrpao iste i u momentu prodaje udjela Vabe zaradio postenu svotu love!

Naravno da su veliki to znali i ranije, ali su šutjeli dok se ne iskrcaju!
Zato je u medije lansirana "vijest" o tajanastvenom kupcu koji snima situaciju u VABI da kao fol otkupi dionice koje ima VLDS. Kad su se maheri iskipali, procurila je vijest da je VLDS opet pred stečajem, a ovaj puta izgleda da nema povratka, da će biti zabijen zadnji čavao u lijes Validusa!
Tko je prodao iznad 10 kn, super, tko nije možda više nikada ni neće!

Čuvajte hlače da ne odu i gaće!

dakle radi se o prijedlogu za stečaj a tu smo situaciju već imali s firmom iz slavnoskog broda.
stečaj nije pokrenut i ročište nije zakazano pa prema tome ništa još nije konačno ni gotovo
koji Vama dio nije jasan?

Obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama VLDS-R-A nastaviti u 11:30.
Na upit Upravi Validus d.d. ista je odgovorila da im nisu poznate nove materijalne cinjenice koje bi mogle utjecati na promjenu cijene dionica.
Ukoliko cijena nakon obustave opet probije utvrđene dnevne kriterije, trgovanje se nastavlja bez limita.


Stanje

1. Sud: Trgovački sud u Varaždinu
2. Sudac: Željko Vukelić
3. Predmet: stečaj VLDS-a
4. Stečajni upravitelj: ?
________________________________

Tvrtkom nakon stečaja mijenja naziv u VLDS u stečaju, otvara novi račun i rasprodaje imovinu da namiri vjerovnik. NEMA VIŠE TRGOVANJA NA BURZI ( vidi primjer Viktor Lenac 1 kotacija )
_________________________________

GOTOVO JE [thumbsup]

Kolega, mozete li dati odgovor da li mislite kako ta JAVNO dostupna informacija nije mogla biti objavljena odavno prije vec eto gle cuda tek nakon sto je izasla informacija najprije o prodaji udjela Vabe pa onda nakon informacije o Nizozemskom interesu za Vabu. Da li Vam tu nesto "smrdi"?

Artur Gedike bi ako smo pravna država trebao biti pod istragom USKOK-a. Svi rukovodeći ljudi FIMA grupe trebali bi biti istraženi, a nekima i blokoirana imovina. Nadam se da država radi svoj posao…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Validus d.d. – nastavak trgovanja

1.2.2011

Obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama VLDS-R-A nastaviti u 11:30.
Na upit Upravi Validus d.d. ista je odgovorila da im nisu poznate nove materijalne cinjenice koje bi mogle utjecati na promjenu cijene dionica.
Ukoliko cijena nakon obustave opet probije utvrđene dnevne kriterije, trgovanje se nastavlja bez limita
Nismo u stečaju

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama VLDS-R-A nastaviti u 11:30.
Na upit Upravi Validus d.d. ista je odgovorila da im nisu poznate nove materijalne cinjenice koje bi mogle utjecati na promjenu cijene dionica.
Ukoliko cijena nakon obustave opet probije utvrđene dnevne kriterije, trgovanje se nastavlja bez limita.

Evo neka netko logicki objasni zasto uprava Vlds nema ocitovanje o ovom danasnjem stanju dionice? Pa zar ne bi se izjasnili da ce biti stecaj? Cemu bi krili tako nesto? Cisto logicko pitanje. Pa mogu ja srusiti sada dionicu na 5 kn. Gledajte ljudi izmedju redaka a ne citajte.

NISU IM POZNATE NOVE MATERIJALNE ČINJENICE????????????????????????????????????????????????????????

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

New Report

Close