VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, da baš će neko da dokapitalizuje banku čiji ni osnovni kapital ne more da nadje kupca… I to pogotovo lokalna i kotarska uprava, posle svih afera u Varaždinu i na državnoj razini.

Meni ovo sve vuče na igranku sa lošim namerama, a sad znate na čijoj je strano od nekih veoma faljen drug Selebaj… ovi upućeniji to već odavna znaju. I na kraju, ko bi se pametan i dobrog renomea latio posla spasavanja firme koja je više od godinu dana pred bankrotom?

Ne piši o nečem u što nisi upučen. Ako želiš napismeno informaciju da je grad Varaždin imao namjeru ući u vlasništvo banke potraži na netu, informacija postoji, ja ti ju neću tražiti. Tad su naravno bila i bolja vremena, dionica se kretala od 400 do 800kn, novac je bio jeftin, sad se to sve promijenilo tako da nevjerujem da će se sad to dogoditi. Imho, pojedinci se žele dočepati ovog vrijednog paketa, naravno za što manje novce. Imaš i podatak da je prije godinu ili dvije bilanca banke očišćena od svih dubioza. To bi moglo i potvrditi mutne poslove koji se ovdje vode. Ako Šelebaj laže da je dobio ponudu za banku onda vjerujem da će završiti s kaznenom prijavom.
Ovo je već duboko zadiranje u vabu pa neka moderator preseli ovaj post na bpba.


Da, da baš će neko da dokapitalizuje banku čiji ni osnovni kapital ne more da nadje kupca… I to pogotovo lokalna i kotarska uprava, posle svih afera u Varaždinu i na državnoj razini.

Meni ovo sve vuče na igranku sa lošim namerama, a sad znate na čijoj je strano od nekih veoma faljen drug Selebaj… ovi upućeniji to već odavna znaju. I na kraju, ko bi se pametan i dobrog renomea latio posla spasavanja firme koja je više od godinu dana pred bankrotom?

Ne piši o nečem u što nisi upučen. Ako želiš napismeno informaciju da je grad Varaždin imao namjeru ući u vlasništvo banke potraži na netu, informacija postoji, ja ti ju neću tražiti. Tad su naravno bila i bolja vremena, dionica se kretala od 400 do 800kn, novac je bio jeftin, sad se to sve promijenilo tako da nevjerujem da će se sad to dogoditi. Imho, pojedinci se žele dočepati ovog vrijednog paketa, naravno za što manje novce. Imaš i podatak da je prije godinu ili dvije bilanca banke očišćena od svih dubioza. To bi moglo i potvrditi mutne poslove koji se ovdje vode. Ako Šelebaj laže da je dobio ponudu za banku onda vjerujem da će završiti s kaznenom prijavom.
Ovo je već duboko zadiranje u vabu pa neka moderator preseli ovaj post na bpba.
[/quote]

Nekad bilo, sad se pominjalo… Pamet u glavu sinko i ne kopaj po prošlosti, jer ona je davno iza nas. Nekad je Fima imala ambicije da bude bitan regionalni finansijski igrač, banka, brokeraj, fondovi, a sad je vidiš u bankrotu… a sve je izgledalo tako lepo pre samo dve, tri godine.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...




koje prozirno stvaranje panike ne bi li se uspjelo još malo uhvatiti na bidu. ako šelebaj postigne dobru cijenu za vabu, nema razloga da cijena vldsa padne nakon prodaje banke. zamijenit će banku za keš

A što će se dogoditi s kešom, tj. hoće li Šelebaj isplatiti dividendu vlasnicima?
[/quote]

u bilanci imaš imovinu i dugove. za pokrit dugove ti treba keš jer vjerovnici ne žele imovinu (u ovom slučaju). imovinu zamijeniš za keš i to je to. majka svih pitanja je koliko keša ćeš uspiti izvuć za imovinu? a provokaciju s dividendom neću komentirat. na prodaji vabe (ako dođe do toga) će se vidit stvarni omjer imovine i dugova.
[/quote]

Ja u bilanci vidim da Validus vrijedi cca 300 mil kn ili 117 kn po dionici samo mi nije jasno zašto netko to blago prodaje ovako jeftino, možda oni ne vide bilancu? [undecid]

Ali tebi i Lopini nije pametnije malo diverzificirati pa uložiti i u Đakovštinu jer i ona u bilanci ima 120 kn čistog casha?

Ne ljuti se Antonije ja sam nekad lipo zaradio na ovoj dionici ali nisam bio na forumu i čini mi se 2puta
neto zarade 10 do 17kn po dionici ,međutim vrime se promjenilo i čisto 10% u ova vremena je dosta zarade a to se dokazalo i danas a tebi želim da doživiš 117kn živio sto godina i pozdrav. [bye]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Gubitnik dana svakako je Validus (ZSE:VLDS-R-A) kojeg je opasnost od stečaja prizemljila gotovo 14 posto, na 11,66 kuna, uz 619 tisuća kuna prometa. Ipak, prošlotjedna zaliha od preko 50 posto rasta govori da se zapravo nije dogodilo ništa tragično.

Ovdje kao u dječijem vrtiću,mijesec dana plač i suze,mjesec dana smijeh,odnosno svakih nekoliko mjeseci stečaj.
[undecid]
Što radi uprava-?

Kolega Lopina, što je sad ovima u VALIDUSU?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Kolega Lopina, što je sad ovima u VALIDUSU?

Mlijeku ističe rok trajanja pa prodaju da se ne pokvari…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

stanje 28.01. pa vidimo ovaj tjedan jel sa kaj značajnije dogodilo prošli tjedan

. PLURIS D.D. 985.107 36,46 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 117.145 4,34 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 36.056 1,33 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
9. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
10. UTILIS D.O.O. 15.000 0,56 Osnovni račun ČAKOVEC, HRVATSKA
Ukupno: 61,34

taj k/p u 16.00 znači isto kao i da se sutra u 9.40 na bidu pojavi 10000 kom na 12 na kupnji..pa se makne u 9.59…odnosno ne znači apsolutno ništa…ali ponovna priča s zahtjevom za otvaranje stečaja signurno ne zvuči dobro, osim ako sutra ne izađe neki demanti ili ino da je gospodin povukao zahtjev pa opet sve ponovno…koji užas od priče i dionice,ali tko ima živaca i "sreće"…

Trenutno stanje kupnje za sutra:

Najbolje ponude VLDS-R-A
Kupnja Cijena

700 11,63
151 11,00
1.370 10,75
100 10,72
250 10,05
900 9,92
994 9,91
1.500 9,87
120 8,52
2.000 7,75

[/quote]

ako šelebaj brzo ne riješi opasnost od novog stečaja bit će VLDS ubrzo opet po 6-7 kn [undecid]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje!

Nažalost, da država funkcionira kako bi trebala, Validus bi već davno sa nizom drugih, sličnih firmi, bio u stečaju, a ne da se gledaju ovakve farse.


ako šelebaj brzo ne riješi opasnost od novog stečaja bit će VLDS ubrzo opet po 6-7 kn [undecid]

Vi doista svi mislite da je stečaj izmišljen radi osvete, bijesa ili čega. Stečaj je efikasan način izbjegavanja nelikvidnosti i instrument za protok kapitala. Nema on tu što sprječavati, treba sprječiti ovu ludost oko svega. Ako netko želi kupiti VABU, zašto da je ne kupi po što manjoj cijeni u stečaju pa da mu razlika ostane za investiranje. Isto vrijedi s Mirnom, Milsom i drugim kapitalom Validusa. Cijela nam je država u banani jer se ne poštuju nikakvi rokovi i nikakva pravila. Jeste li svjesni da je Validus dužnik ne samo bankama nego i drugima, malim poduzetnicima, proračunu i sličnim vjerovnicima. Davanje jš rokova samo znači "smrt" za one koji nisu u mogućnosti premostiti tuđu nelikvidnost.
Takvim suludim principima nikada nećemo ništa pokrenuti u državi niti ćemo osigurati adekvatne investicije – zato i imamo mrtva brdogradilišta čija je cijena "liječenja" koštala daleko, daleko više od zakonom predviđene i na "zapadu" sasvim uobičajene eliminacije.


ako šelebaj brzo ne riješi opasnost od novog stečaja bit će VLDS ubrzo opet po 6-7 kn [undecid]

Pa za koji iznos ih može teretiti bivši menedžer? Pa valjda je to rješivo. Čovjek namirisao prodaju vabe i normalno da sad traži svoje, i ja bih.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

stanje na dan 31.01.2011…trgovina od srijede bez promjena

1. PLURIS D.D. 985.107 36,46 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 117.145 4,34 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 36.056 1,33 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
9. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
10. UTILIS D.O.O. 15.000 0,56 Osnovni račun ČAKOVEC, HRVATSKA
Ukupno: 61,34

New Report

Close