VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prilično sam siguran da će to negdje (ZSE) objaviti kad i ako se dogodi….možda sa kojim danom zakašnjenja, ali to će se dati naslutiti ako dan dva bude malo jače išlo gore bez nekog razloga

Nema tu više ničeg. Nije mi jasno kako to ne razumete. Kad su svi dali petama vetra, a došao on cviko Šelebaj, zadnja je lađa napustila luku. Čak vas više ne želim ni sugerirat da prodate već da se pomolite da možda postoji infinitezimalno mala verovatnost da se dogodi čudo. Zasad je to tuga, plač i čekanje Godota.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Nema tu više ničeg. Nije mi jasno kako to ne razumete. Kad su svi dali petama vetra, a došao on cviko Šelebaj, zadnja je lađa napustila luku. Čak vas više ne želim ni sugerirat da prodate već da se pomolite da možda postoji infinitezimalno mala verovatnost da se dogodi čudo. Zasad je to tuga, plač i čekanje Godota.

kolega nemojte biti neozbiljni, zar nevidite jaku potporu na 7 kn? [lol]

slijedi nam precesija


Nema tu više ničeg. Nije mi jasno kako to ne razumete. Kad su svi dali petama vetra, a došao on cviko Šelebaj, zadnja je lađa napustila luku. Čak vas više ne želim ni sugerirat da prodate već da se pomolite da možda postoji infinitezimalno mala verovatnost da se dogodi čudo. Zasad je to tuga, plač i čekanje Godota.

Dakle,danas sam uletio sa zadnjom kunom u Validus.Da sam uspio nešto prodati kupio bi više.
Zašto?
Vlada prodaje svoj udio u Podravci.Upravo to potvrdio Ljubo Jurčić.Drsko izjavio da je to
kvalitetna firma koja će lako naći kupca. Kome.Pa vjerovatno onome tko da više.
Pitanje za fotijea,bisakovija,diskovera i ostale na crnoj strani.

10% dionica Podravke ,a koje su dovele do afere Spice bi trebale vrijediti više,pa bi se moglo reći
da je to bio dobar poslovni potez gosp.Marinca.
Radi tog posla fimaši su blokirani /Pluris itd/,a naravno i Validus.
Dakle,te dionice bi sada trebale vrijediti više cca 150 mil kn do prije nekoliko dana.
Dovoljno da se Pluris i ostali fimaši deblokiraju.
Deblokiran Pluris,deblokiran Validus.
Deblokiran Validus cijena ide na 20.Ne to je malo.
Ali ova informacija je dostatna da se pojavljuje mogućnost da deblokada postaje izvjesna.
Dovoljno da cijena ide gore.Splićo će po tehničkoj analizi reći do kuda,a ja u to ne vjerujem.
Danas sam nakon dugo vremena primjetio, da na prodaji nema velikih naloga,koji pritišću prodaju
na niže.Zašto? Boje se da bi ih netko mogao pomesti i vrebaju priliku da opako oderu ASK.
Od sutra me nećete pomesti na asku.Skupo ću prodati svoju kožu.

lijepo si lopina sve sebi posložio, samo je upitno kad će ići privatizacija podravke, a upitne su ti i sve ostale konstrukcije. trebao bi pisati romane i teorije urote, to ti dobro ide [lol]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica


lijepo si lopina sve sebi posložio, samo je upitno kad će ići privatizacija podravke, a upitne su ti i sve ostale konstrukcije. trebao bi pisati romane i teorije urote, to ti dobro ide [lol]

Da ali ovo su urote sa hepiendom.
Ovo sam iznio da bi zainteresirao dugoročne investitore , da bi njima prodao dionice Validusa
kratkoročno sa velikom zaradom i da bi oni to smatrali dobrim poslom.Ja smatram da kupnja i
prodaja mogu biti obostrano dobar posao i da gubitnika ne mora biti.
A konsolidiranje vlasničke strukture Podravke bi mogla biti na jesen,za tri četiri mjeseca.
Preuzimanje moguće,pa Podravka je veliko blago,ali kada je država većinski to je uvijek pušika.
Za vlasnike Podravke dobra vijest:država gubi većinu u NO.Mirovinci dobivaju 3 glasa od 9.Super.

http://www.poslovni.hr/vijesti/burza-ponistila-trgovanje-dionicom-validusa-152548.aspx

Zna li tko zašto? Jer i ja sam kupovao taj dan a vidim da je moje uredno prošlo.

26.11.2010 - Dan D

+xxx kom VLDS na 11,4kn

26.11.2010 - Dan D



Nema tu više ničeg. Nije mi jasno kako to ne razumete. Kad su svi dali petama vetra, a došao on cviko Šelebaj, zadnja je lađa napustila luku. Čak vas više ne želim ni sugerirat da prodate već da se pomolite da možda postoji infinitezimalno mala verovatnost da se dogodi čudo. Zasad je to tuga, plač i čekanje Godota.

Dakle,danas sam uletio sa zadnjom kunom u Validus.Da sam uspio nešto prodati kupio bi više.
Zašto?
Vlada prodaje svoj udio u Podravci.Upravo to potvrdio Ljubo Jurčić.Drsko izjavio da je to
kvalitetna firma koja će lako naći kupca. Kome.Pa vjerovatno onome tko da više.
Pitanje za fotijea,bisakovija,diskovera i ostale na crnoj strani.

10% dionica Podravke ,a koje su dovele do afere Spice bi trebale vrijediti više,pa bi se moglo reći
da je to bio dobar poslovni potez gosp.Marinca.
Radi tog posla fimaši su blokirani /Pluris itd/,a naravno i Validus.
Dakle,te dionice bi sada trebale vrijediti više cca 150 mil kn do prije nekoliko dana.
Dovoljno da se Pluris i ostali fimaši deblokiraju.
Deblokiran Pluris,deblokiran Validus.
Deblokiran Validus cijena ide na 20.Ne to je malo.
Ali ova informacija je dostatna da se pojavljuje mogućnost da deblokada postaje izvjesna.
Dovoljno da cijena ide gore.Splićo će po tehničkoj analizi reći do kuda,a ja u to ne vjerujem.
Danas sam nakon dugo vremena primjetio, da na prodaji nema velikih naloga,koji pritišću prodaju
na niže.Zašto? Boje se da bi ih netko mogao pomesti i vrebaju priliku da opako oderu ASK.
Od sutra me nećete pomesti na asku.Skupo ću prodati svoju kožu.
[/quote]
Kolega lijepo ste Vi to sročili,no prodaja dijela Podravke sada nema gotovo nikakve veze s
deblokadom Validusa.
Kreditna jamstva za Podravku iz afere "spice" daleko su veća od trenutne vrijednosti dionica!!!
Mislim da je Validus gotovo u bezizlaznoj situaciji i tek će mogući stečaj pokazati sva dugovanja.
To je moje mišljenje.
Mislim da Vaš optimizam uopće nema osnova.
Pozdrav

Kolega Bisakovi,

PODR-R-A
1.dioničar FIMA AMI 10,64% 576.880

Prije informacije o mogućoj prodaji državnog paketa cijena Podravke je bila 240.
Ova informacija je podigla cijenu na 265,a da je nije bilo Podravla bi bila vjerovatno posrnula kao
i cve ostale dionice i bila bi vjerovatno na 230.
Možemo reći da je pozitivan efekt vrijedan

576.880×35=20,19 mil kn više.
stvarni porast je 576.880×25=14,4 mil kn
Ja mislim da je to značajno za dan dva.
Međutim,daleko je važnije pitanje,ako dođe do preuzimanja koliko bi mogao vrijediti ovaj paket.
U usporedbi sa Droga kolinska,prema prometu ali i brendu koji predstavlja Podravka o cijeni
ispod 500 ne može biti ni govora što bi bilo povečanje vrijednosti ovog portfelja za cca dodatnih
130 mil kn,ukupno 144,a iskreno ako se ovo pametno odradi da bi moglo biti i više.
Ako se ovaj scenario dogodi ,a neminovno mora .Podravka je sada nićija jer nema većinskog
vlasnika i zarađuje jako malo.Veliki promet mala zarada,a posljedica državne šape.
Normalno da za ovo treba vremena,ali to kreće na jesen.
Mudra država bi ovo dala na licitaciju i građanima nebi trebala davati uz diskont,kao HT i INA jer bi
to donijelo dodatno isisavanje keša sa burze ,ali u budućnosti će sigurno doći do preuzimanja.
Da li će tada biti bolje prilike za prodaju.Mislim da neće.Jedino eliminacija države iz upravljačke
strukture,ili minimalni utjecaj u upravljanju,ovoj firmi može donijeti prosperitet i što god se
ovo rješenje bude odgađalo biti će gore za Podravku,a naravno i lošija situacija za sve sljedbenike
FIME,a među njima je i Validus koji je supetgarant za kredite Plurisa.
Dakle,povoljan rasplet zavrzlame Podravka,rješava aferu Spice,deblokira Pluris,a time automatizmom i Validus.
Ovo je mogućnost.Kolika je vjerovatnost da se ispuni.Nakon zadnjih informacija veća.Očekivanja
bolja,cijena Validusa bi trebala biti bolja.A ja kupujem mogućnost,ili vjerojatnost da se nešto dogodi.
Da je sve jasno Validus ne bi bio na 12 nego niže ili više.
Vi sa takvim pristupom nećete kupiti.Super,što manje kupaca cijena niža.

@Lopina
Dragi kolega,prije svega,dugovi Validusa nisu vezani samo za kolateral povezan sa aferom "spice".
Oni su po različitim osnovima i potencijalno su najmanje 250.000.000 kuna(društva u sastavu portfelja).
Osim toga Država ima po svim osnovima oko 25 posto udjela,a to nije većinski udjel.
Također "Atlantic" je kupnjom Droge "ispucao" svoje mogućnosti preuzimanja,a jedino je on mogao dići cijenu!!!
Dakle Podravka dobija moćnu i veliku konkurenciju!!!
Ako je ijedan tajming loš za prodaju Podravke,to je sada!!!
Nema tu ništa dobrog za Validus!
Pozdrav


"Kreditna jamstva za Podravku iz afere "spice""
Zar nije objavljeno da je aneksom ugovora Podravka Fimu oslobodila svih dugovanja.
http://www.nacional.hr/clanak/83633/tajni-ugovori-marinac-i-sestak-aneksima-poklonili-fimi-150-milijuna-kuna
Kolega očito je koja je vaša namjera ali ovakve prozirne laži.

Kolega, Vaše neznanje je enormno,a Vaši komentari uvredljivi bez pokrića.
Pozivati se na "žute tiskovine" može samo krajnji amater i neznalica.
Vi ste pozivali investitore da kupuju Validus 2-3 puta skuplje kada je bilo jasno da će cijena
strmoglavo padati što sam ja i još nekoliko forumaša ukazivali!!!
Napravili ste veliku štetu do sada svakome tko Vam je povjerovao!!!
Prestanite i malo se educirajte jer ćete ostati bez ičega.
Pozdrav

potpore na validusu padaju jedna za drugom, pred nama je probijanje zadnjih potopra iznad 10 kn, a onda slijedi pad u bezdan prema 5-7 kn [cry]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


potpore na validusu padaju jedna za drugom, pred nama je probijanje zadnjih potopra iznad 10 kn, a onda slijedi pad u bezdan prema 5-7 kn [cry]

kolega cijela burza pada nema pravila

ZAšto?

http://www.poslovni.hr/vijesti/burza-ponistila-trgovanje-dionicom-validusa-152548.aspx

New Report

Close