VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ gismund

Baš je HBOr-u u interesu domoći se Validusove imovine, ne budite smiješni.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.



http://www.zse.hr/default.aspx?id=28846

Verdi zahvaljujem-
Najprije sam proučio pravilnik i utvrdio da je Validus finalista i glavni kandidat za ulaz u crobex.

[/quote]

niste vi pročitali niti proučili ništa osim pravilnika "kako drukom do bureka" i doista ne razumijem zašto vam se dozvoljava ovoliko prostora na temi!

da ste malo bolje čitali pravilnik, a niste, primjetili bi i da se revizija Indeksa obavlja se svakog trećeg petka u mjesecu ožujku i rujnu.

obzirom da je novi direktor "onaj-čije-se-ime-ne-smije-izgovoriti" a da post ne bude obrisan, i obzirom da je "onaj-čije-se-ime-ne-smije-izgovoriti" upravo onakav kako ga je opisao kolega gismund u prijašnjem postu, ova dionica sigurno neće uči nikamo već će samo izaći.
da bi dionica bila na burzi mora zadovoljiti pravila burze, a uprava na čelu s "onaj-čije-se-ime-ne-smije-izgovoriti" sigurno neće moći ispunjavat te niske preduvjete.

osim toga, za crobex je važan promet dionicom, a ne broj prodanih komada. obzirom da cijena pada, a "onaj-čije-se-ime-ne-smije-izgovoriti" sigurno može samo ubrzati njen pad, promet dionicom u sljećem periodu može biti samo višestruko manji. pogledajte kako danas izgleda promet DKVS, a to je upravo sudbina VLDS!

jedina svjetla sudbina za dioničare VLDS se nadzire početkom sljedećeg mjeseca kada se ispunjava zakonski preduvjet stećaja, 60 dana kontinuirane blokade.
siguran sam da je bilo koji stečajni upravitelj beskrajno bolje rješenje od "onaj-čije-se-ime-ne-smije-izgovoriti"

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.



Jasno da je lik muljator,međutim kako je radio u bankama jak je u bankarskom lobiju kojem nije u interesu da Validus ide u stečaj jer je stečajni postupak dugotrajan postupak, mislim da će doć do reprograma obveza te će se u međuvremenu Validus i Pluris razračunati međusobno. Međutim pitanje je samih odnosa s Podravkom gdje izgleda da aneks ugovora osigurava Fimi 150 milja kuna čime bi sve bilo rješeno. Mislim da nema straha za Validus. [thumbsup]

Dajte ljudi bidute ozbiljni, kakve veze ima bankarski lobi s Validusom i kakav interes imaju banke da Validus ne ode u stečaj? Briga banke za Validus, dapače još im odgovara stečaj da se kroz javnu dražbu jeftino domognu sve Validusove imovine što ovako ne mogu/ne smiju. Pogledajte što su napravili s DKVS-om, sva imovina otišla im je na dražbu i sad se rasprodaje u komadima u bescjenje pa veliki krme vrijedne nekretnine za ništa , a sam DKVS će uskoro prestati postojati.
Mene užasno smeta što je sad jedan takav negativac došao na čelo uprave VLDS i ne da ne ulijeva povjerenje nego me strah da će pomažnjavati još to malo što je ostalo i do kraja isprazniti sve što se može, a mi dioničari ćemo na kraju svirati frulu! [angry]
[/quote]
S obzirom na to da je imovina Validusa dva puta veća od dugova banke će se moći naplatiti i u stečaju.
I radi toga neće braniti Validus kao što rade u Hgspot,Opte jer tu se ne mogu naplatiti.
Međutim,što će biti sa Validusom i Fimom će odlučiti vlada,jer je hrvatska država najveći
vjerovnik kroz 75 mil kn kredita Fimi/plurisu/,velika potraživanja za doprinose u Farosu_starigrad,
Hotelskom VIS,kao i za garancije bankama po osnovi kredita tim našim turističkim pušikama.
Hrvatska vlada nam kroji sudbinu.
Isto čeka Varteks i Badel.
Validus neće u stečaj jer ima dovoljno mesa.
Varteks neće u stečaj radi gotovo 3.000 zaposlenih.
Badel isto neće u stečaj,djelomično zbog značajnog broja zaposlenih,a i zbog relativno vrijedne imovine.
Svi imaju problem likvidnosti.Da će doći princ na bjelom konju i iskeširati dugove nebi bilo realno
očekivati.
Ali ovdje bi trebao biti na snazi model gdje država za svoja potraživanja ulazi u vlasničku strukturu.
Nadam se da će biti dovoljno pametni pa da neće ulaziti u dokapitalizaciju po nominali kao
svojevremeno u DKVS po 300,već da će dokapitalizirati:
Validus po 20 do 30/nominala 100/ BV isto oko 100
Varteks po 20_40,nominala 200,BV cca 140
Badel po 100 do 150.
Nama dioničarima bi odgovaralo da se dokapitalizacije/nije friška lova,već dugovi se pretvaraju u
vlasnički udio/obavi po nominali.Ali to bi bila još jedna pljačka poreznih obveznika.Većinski vlasnici
i upravljaći ovih firmi su ove firme dovele na prosjački štap,odnosno obezvrijedili svoju imovinu i
sada bi ih država trebala oderati i dati im što manje.
Nesposobni,torbaraski,muljatorski većinski vlasnici vraćaju nazad državi po nižoj cijeni nego što su kupili."Nagrada"za "uspješno"upravljanje.Fimašima sudbinu kroji hrvatska vlada.
Nažalost pri tome stradaju i mali dioničari.Ali tko sa đavlom tikve sadi o glavu mu se razbijaju.

VALIDUS D.D./REDOVNA VLDS-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PLURIS D.D. 985.107 36,46 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 78.145 2,89 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 35.556 1,32 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 27.120 1,00 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
9. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
10. BABIĆ DRAGO 18.586 0,69 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
Ukupno: 60,33

JEL NETKO PRATI MOŽDA

Nitko ne prodaje.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

@madona
od 25.5 pa do 8.6 nema promjene u prvih 10

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

@S400

nitko ne kupuje [undecid]

@s400

@minuteman

nitko ne kupuje niti ne prodaje jer su ponude na bidu i asku od istih osoba pa se boje nedozvoljene trgovine [lol]
a svi znamo da je kraj proslog tjedna ostao bez 10% prometa upravo iz tog razloga [lol]

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.




http://www.zse.hr/default.aspx?id=28846

Verdi zahvaljujem-
Najprije sam proučio pravilnik i utvrdio da je Validus finalista i glavni kandidat za ulaz u crobex.

[/quote]

niste vi pročitali niti proučili ništa osim pravilnika "kako drukom do bureka" i doista ne razumijem zašto vam se dozvoljava ovoliko prostora na temi!

da ste malo bolje čitali pravilnik, a niste, primjetili bi i da se revizija Indeksa obavlja se svakog trećeg petka u mjesecu ožujku i rujnu.

obzirom da je novi direktor "onaj-čije-se-ime-ne-smije-izgovoriti" a da post ne bude obrisan, i obzirom da je "onaj-čije-se-ime-ne-smije-izgovoriti" upravo onakav kako ga je opisao kolega gismund u prijašnjem postu, ova dionica sigurno neće uči nikamo već će samo izaći.
da bi dionica bila na burzi mora zadovoljiti pravila burze, a uprava na čelu s "onaj-čije-se-ime-ne-smije-izgovoriti" sigurno neće moći ispunjavat te niske preduvjete.

osim toga, za crobex je važan promet dionicom, a ne broj prodanih komada. obzirom da cijena pada, a "onaj-čije-se-ime-ne-smije-izgovoriti" sigurno može samo ubrzati njen pad, promet dionicom u sljećem periodu može biti samo višestruko manji. pogledajte kako danas izgleda promet DKVS, a to je upravo sudbina VLDS!

jedina svjetla sudbina za dioničare VLDS se nadzire početkom sljedećeg mjeseca kada se ispunjava zakonski preduvjet stećaja, 60 dana kontinuirane blokade.
siguran sam da je bilo koji stečajni upravitelj beskrajno bolje rješenje od "onaj-čije-se-ime-ne-smije-izgovoriti"
[/quote]
Na ZSE vrijede određena pisana pravila.
Preporučio bih vam da ih dobro proučite.
Za sada Valiudus vodi s obzirom na visoki promet koji ostvaruje.I nije bitan broj dionica,nego tržišna kapitalizacija flee
floata i tu je Validus tanak.Sa prosječnim prometom od preko 12 mil kn u ova zadnja tri mjeseca je
po prometu rekorder od kandidata za ulazak. Normalno da Validus ulazi u crobex ako se slijedeća tri mjeseca bude događao sličan scenarij i da promet bude ovako nizak.A meni upravo tako izgleda.Pa ljeto je inaće lošije likvidnosti,a ove godine bi burza mogla biti i mumificirana. A Validus ima dva do tri puta veći promet od pratioca.Ne dionica nego novčanog prometa.
A koji su to tri vaša kandidata,koja su bolja od Validusa-naravno potkrijepite brojevima?


Na ZSE vrijede određena pisana pravila.
Preporučio bih vam da ih dobro proučite.
Za sada Valiudus vodi s obzirom na visoki promet koji ostvaruje.I nije bitan broj dionica,nego tržišna kapitalizacija flee
floata i tu je Validus tanak.Sa prosječnim prometom od preko 12 mil kn u ova zadnja tri mjeseca je
po prometu rekorder od kandidata za ulazak. Normalno da Validus ulazi u crobex ako se slijedeća tri mjeseca bude događao sličan scenarij i da promet bude ovako nizak.A meni upravo tako izgleda.Pa ljeto je inaće lošije likvidnosti,a ove godine bi burza mogla biti i mumificirana. A Validus ima dva do tri puta veći promet od pratioca.Ne dionica nego novčanog prometa.
A koji su to tri vaša kandidata,koja su bolja od Validusa-naravno potkrijepite brojevima?

ne vidim načina da firma u stečaju uđe u crobex.
pa to bila vrhuska sprdačina!

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.



@S400

nitko ne kupuje [undecid]

kao i 80% svih ostalih dionica na ZSE

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



Na ZSE vrijede određena pisana pravila.
Preporučio bih vam da ih dobro proučite.
Za sada Valiudus vodi s obzirom na visoki promet koji ostvaruje.I nije bitan broj dionica,nego tržišna kapitalizacija flee
floata i tu je Validus tanak.Sa prosječnim prometom od preko 12 mil kn u ova zadnja tri mjeseca je
po prometu rekorder od kandidata za ulazak. Normalno da Validus ulazi u crobex ako se slijedeća tri mjeseca bude događao sličan scenarij i da promet bude ovako nizak.A meni upravo tako izgleda.Pa ljeto je inaće lošije likvidnosti,a ove godine bi burza mogla biti i mumificirana. A Validus ima dva do tri puta veći promet od pratioca.Ne dionica nego novčanog prometa.
A koji su to tri vaša kandidata,koja su bolja od Validusa-naravno potkrijepite brojevima?

ne vidim načina da firma u stečaju uđe u crobex.
pa to bila vrhuska sprdačina!
[/quote]
Validus nije u stečaju.A da li će pojma nemam.Ako izađe iz blokade u dva dana smo na 20.Tko zna možda i u jedan.
Dionica crobeksa određuje programirani robot-kompjuter.
I po tom ključu Validus je favorit.
A da se zgražate imate pravo.Pa svi skupa radimo po 1 mil eura dnevno.To je premalo i za dvije
najlikvidnije dionice a ne za sve.


Dionica crobeksa određuje programirani robot-kompjuter.
I po tom ključu Validus je favorit.

Programirani robot-kompjuter? Što je to pobogu? [lol]

http://www.zse.hr/default.aspx?id=9984

@lopina
sve je to teoretski tako ali daj molim te probaj tu naći koju firmu bi izbacio i na njeno mjesto stavio Vlds? Pazi tu nema Dioki-ja a kad mu je Mol nešto priprijetio blokadom računa rodili su 100njak Mkn. Za Vlds je ta cifra teška iluzija.

who dares, wins



Dionica crobeksa određuje programirani robot-kompjuter.
I po tom ključu Validus je favorit.

Programirani robot-kompjuter? Što je to pobogu? [lol]
[/quote]
http://www.jutarnji.hr/najmocniji-kompjutor-u-hrvatskoj/830199/
Rocky ova mašina [lol]

who dares, wins

New Report

Close