VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne pitam bezveze. Malo ce im faliti nakon skupstine. Jako malo. Pitanje svih pitanja je kako misle doci do 95%. Po praksi u RH, odnosno kako je to odradeno u drugim slucajevima, mozda bi bilo i ok ali sad ti znaj kakvu kombinaciju mogu smisliti i sto tocno zele.

Situacija je takva da sigurno imaju 75 % ruku i da će 28. veljače izglasati skidanje dionice s burze.  Ne bi se sada gurali u to da  se već nisu dogovorili sa svima za to potrebnima. Prvi puta su dobili packu. Za drugi puta su valjda pametniji i bolje organizirani.

 

Najgora situacija bi im bila da dionica ostane na burzi, jer bi tada vrlo brzo  debelo podebljala svoju cijenu, a tada postaje jako skupo nekakvo buduće preuzimanje. Ovako je tu nekakav mizeran tromjesečni prosjek s kjim sada možda nešto kalkuliraju.

 

Ali mogu kalkulirati koliko hoće, ako svi budemo pametni i ne prodamo dionice. Jednom će morati ponuditi poštenu cijenu. A uvijek ćemo znati koliki je book, pa se barem donekle ravnati po tome.

 

 

 

 

 

 

 

najveci je problem neefikasnost naseg trzista, i neupitna je činjenica da ovo ima svoju vrijednosti koja je dosta veća od trentne trzisne kapitalizacije. Micanjem s burze, po meni, moglo bi imati pozitivan efekt na cijenu s obzirom da ju vise nece diktirati trziste nego onaj koji zna koliko firma vrijedi. E sad, napisao sam moglo bi. Da su kod nas stvari normalne i da te na svakom cosku netko ne zeli zaje.. ne bih se uopce zabrinjavao oko delista. medutim, posto racunam na nekavu smicalicu, nisam pametan kako se postaviti i koji bi mi risk/reward ratio bio.  jako je bitno koliko ce  dionica skupiti po 67 kn, a pogotovo od onih koji imaju velike količine papirica. Inace struktura dionicara je takva da ih ima poprilicno dosta i to je mozda dobra stvar.

i jos jedna stvar. ako bi se cijena po kojoj bi isao squeeze isto racunala po tromjesecnom prosjeku, onda bi i to bila bolja varijanta odnosno viša cijena u odnosu na ovu po kojoj ce dobit dionice od fondova. tako da, ako ce se trgovat dionicom jos pola godine…mogla bi biti ipak malo veca cijena u konačnici od ovih 8.9 eura po komadu.

Šečer i dalje u uzletu.

 

https://tradingeconomics-com.translate.goog/commodity/sugar?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr&_x_tr_pto=wapp

Nice. 8.91 €.

COI-VIRO-3bfb156887563c169d24d2668f5f6d25.pdf (zse.hr)

malo je to. premalo 😉

joda, 02.02.2023. u 13:40

malo je to. premalo 😉

A više nego smo mi izračunali..:)

trial, 12.01.2023. u 10:21

Izračuno sam tromjesečni prosjek od 10.10.22. do 10.1.23 je 8,79 eura. Ako sam što i falšao, to je zanemarivo sitno. Možemo uredno zaokružiti na 8,8 eura.

Ja bio izračunao sa greškom od 11 centi.

Sad bar znamo koliko im je to službeno.

Naravno da je to i dalje smiješno u odnosu na realnu cijenu dionice.

kolega alt666, ako čitate, javite se na privat.

lp

 

Sjednica 28.02. Tko želi sudjelovati i prodati dionice glasom proiv delista mora do 21.02. najkasnije prijaviti sudjelovanje. 21.02. mora biti upisan u SKdd.  Znači li to da je petak 17.02. zadnji dan za kupnju s pravom sudjelovanja ?

 

@andromeda vrlo vjerojatno, da. oće ovi imati dovoljno glasova za delist?

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

NaBiduAsku, 08.02.2023. u 14:45

@andromeda vrlo vjerojatno, da. oće ovi imati dovoljno glasova za delist?

Neznam. Ništa me nebi začudilo.

Win -win situacija kako god okreneš. Tko je unutra ili misli uć sve do 8,91 € i još pritom skoknut do te birtije u Županji je u plusu minimum par posto. Naravno ako se izglasa delist i kasnije prihvati ponuda . U slučaju neizglasavanja vraćamo se otprilike gdje smo bili pa je postotak puno veći . cca. 10.5-11€ je bila cijena . Ne vidim razloga da s obzirom na psn i cijene šećera ne dostignemo opet te razine.

Imam osamstotinjak komada po 8,10… još se razmišljam da li da idem gore ili ne… možda i dokupim ako cijena padne prije skupštine… sve ispod 8,50 je poklon. Ne razumijem ovo u pozivu piše da ako se očekuje promjena broja dionica u odnosu na prijavljeni broj, staviti naznaku: sukladno stanju dionica na dan 21.02.2023.   Recimo sad imam tih 800 kom, pošaljem obrazac poštom sa prijavom 800 kom a u međuvremenu dokupim određen broj dionica… jel to znači da umjesto da upišem tih 800 kom, upisujem sukladno stanju dionica na dan 21.02.2023. ?

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close