VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

NaBiduAsku, 08.02.2023. u 15:33

Imam osamstotinjak komada po 8,10… još se razmišljam da li da idem gore ili ne… možda i dokupim ako cijena padne prije skupštine… sve ispod 8,50 je poklon. Ne razumijem ovo u pozivu piše da ako se očekuje promjena broja dionica u odnosu na prijavljeni broj, staviti naznaku: sukladno stanju dionica na dan 21.02.2023.   Recimo sad imam tih 800 kom, pošaljem obrazac poštom sa prijavom 800 kom a u međuvremenu dokupim određen broj dionica… jel to znači da umjesto da upišem tih 800 kom, upisujem sukladno stanju dionica na dan 21.02.2023. ?

Ja mislim da treba upisati : 800 , “sukladno stanju dionica na dan 21.02.2023.”

Sve do 8.5 je isplativo .Zašto ne uzet lovu.Pa makar cent ako je badave i sigurno .Kad se već ide s tom namjerom tamo.

tj. do 8.85 € mislio napisat

Ako se ja prijavim za sudjelovanje na skupštini u zadanom roku sa x komada i tamo glasam protiv delista imam naravno pravo na 8.91 € ako prijedlog prođe. E sad pitanje je mogu li ja od danas pa dok god ne dobijem ponudu kupovati dalje i imati pravo na otkup svih mojih dionica ili se striktno gleda stanje na dan 21.2. a eventualni višak dionica ne ulazi u proces otkupa ?

 

Cijena šečera i dalje raste.

https://tradingeconomics-com.translate.goog/commodity/sugar?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr&_x_tr_pto=wapp

 

@ Andromeda

Prema logici stvari dužni su ti otkupiti samo one dionice nad kojima si imao postotak prava glasa na Skupštini.

 

Stvar je u tome da će oni nakon delistiranja pokušati pokupiti preostale dionice, ali to neće ići po 8,9 eura, jer svi, a oni naročito, znaju da to vrijedi bar tri puta više.

 

Mišljenja sam da svi oni koji trenutno skupljaju dionice po bidu rade vrhunski posao, koji će se itekako isplatiti. Bitno je da je to lova koja nije brzo bitna za nešto drugo, jer se ne može pretpostaviti rok u kojem će oni pokušati dati ponudu svim preostalim dioničarima. Ali neće to rastezati do unedogled, jer sam u to gotovo siguran.

 

 

trial, 16.02.2023. u 13:11

Cijena šečera i dalje raste.

https://tradingeconomics-com.translate.goog/commodity/sugar?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr&_x_tr_pto=wapp

 

@ Andromeda

Prema logici stvari dužni su ti otkupiti samo one dionice nad kojima si imao postotak prava glasa na Skupštini.

 

Stvar je u tome da će oni nakon delistiranja pokušati pokupiti preostale dionice, ali to neće ići po 8,9 eura, jer svi, a oni naročito, znaju da to vrijedi bar tri puta više.

 

Mišljenja sam da svi oni koji trenutno skupljaju dionice po bidu rade vrhunski posao, koji će se itekako isplatiti. Bitno je da je to lova koja nije brzo bitna za nešto drugo, jer se ne može pretpostaviti rok u kojem će oni pokušati dati ponudu svim preostalim dioničarima. Ali neće to rastezati do unedogled, jer sam u to gotovo siguran.

 

 

Ja izašao. 6 % + od objave o delistingu.. Ne isplati mi se u Županju a i neda mi se da. Daleko je. Sretno svima šta god odlučili.

Poklopilo me danas na 8,30 eura. Vrijeme će pokazati jel to bio dobar ili loš poklop.

I dalje sam uvjeren da je kupovanje dionica na ispod 8,50 eura dobar biznis. Riječi mi se pozlatile 🙂

Sutra Skupština, dan D.

Kako je bilo i za očekivati … sve su usvojili.

Jer je to sve bilo unaprijed dogovoreno, a mali ulagači nisu tu ništa mogli.

 

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/VIRO/GS-VIRO-f786ac22a11d31e4d28fdc1c64ad83da.pdf

Šečer i dalje u značajnom rastu. To me baš veseli. Bit će veselo kad budu otkupljivali moje dionice od mene.

 

https://tradingeconomics-com.translate.goog/commodity/sugar?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr&_x_tr_pto=wapp

mene zanima jedna stvar… ovi su dužni otkupiti dionice svima koji su glasovali protiv delista. Ajmo reći da si imao 1000 kom prije skupštine. Te će otkupiti. Međutim, da li su oni dužni otkupiti i dionice koje se eventualno steknu danas, sutra i narednih tjedana? Hvala.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ne

to sam i pretpostavljao… hvala.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Nisu dužni, ali ih pohlepa bude natjerala.

https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/hrana-u-njemackoj-poskupjela-218-unutar-godine-dana/2442694.aspx?index_ref=naslovnica_najnovije_m

PITANJE je koliko ce uopce skupiti.

AZ je 10%

7% nema mogucnosti prodaje jer se nisu pojavili.

Na skupstini je zadro rekao da ce sve sto kupi viro dati pravo da kupe svi dionicari koji ostanu unutra po cijeni po koji ce viro kupiti uvecano za neki trosak.

Ili ce ih izbrisati pa ce realno porast vrijednost pojedinac no svakog dionicara.

Sto se mene tice ovo je i dalje zlatna koka koja se pokusava kupiti 50% ispod cijene i to je konzervativno.

Zlatna koka, slažem se. Al oće nas zahebat.  Gazda Z. a ”  o,do nedavno je polako na HRT TV , a sad uključio satelicku navigaciju da male od dioničara oslobodi od dionica za kikiriki🤪.  Eee ,nek mi propadne auto srednje klase, kako se izražava jedna naša kolegica s foruma,svi znamo koja je😘, …  Al  eno cijene šećera, odereeee. De ne budi  ped.r.

New Report

Close