VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sauka je kupio.

On je davno prije bio u top10

Zasto kupuje?

Ma Čaćić isto kupuje. Ne znam jesu u kompi.

 

Od interkapitala su dionice otišle malim dioničarima (2 nova u top 10), tako da nije jasno kako misle otkupiti dionice. U pozivu za Glavnu skuštinu stoji da je potrebno 90% glasova za potvrdu za delistiranje tako da moraju fondovi prodati po ovoj niskoj cijeni, jer ne mogu biti dioničari firmi koja nije na burzi ili glasati protiv.

90 % je potrebno za brzo delistiranje, za sporo je dovoljno 75 % glasova.

Za delist nije potrebno 90 posto vec ako se odluka donese sa 90 % prisutnih glasova , isplata onima koji su glasali protiv ide s datumom upisa u sud reg.  Inace nakon 6 mj od G.S.

Odluka je vazeca ako glasa vecina od prisutnih na skupstini .

Da bi vam se isplatio 3 mj prosjek morate bit na skupstini i glasat protiv.

Niste obavezni pristat na isplatu ako s cijenom niste zadovoljni.

Tu se ne radi o preuzimanju niti o obvezi davanja ponude zbog inih razloga vec zbog povlacenja sa zse .

Pozdrav

svi smo mi Crobex

https://www.seebiz.eu/trzista/njemacka-dramaticno-poskupjeli-secer-brasno-i-sir/287021

 

 

Tak je jasno da se priča oko šečera na svjetskim tržištima zahuktava i da je to glavni razlog ovih aktivnosti koje nam se sada događaju.  Ovog trena nemaju love da preuzmu sve dionice od dioničara, ali delistiranjem ipak donekle onemogućavaju normalni rast cijene što bi se dogodilo u narednom razdoblju kad bi trgovanje na burzi bilo normalno omogućeno.

U nekoj budućnosti će sigurno pokušati preuzeti sve dionice, sami ili uz pomoć nekoga izvana. To ćemo tek vidjeti.

Ja ću dionice zadržati i čekam da mi se kroz neko vrijeme u poštanskom sandučiću nađe ponuda daleko privlačnina od ovoga što danas mogu dobiti za svoje dionice.

 

 

sumnjam da nemaju para. nije ti to neka cifra, ali pitanje je samo na kojoj cijeni mogu skupit ovo kaj im fali do 95%.

Ako već imaju (u što ipak sumnjam), budu ju delistirali i potom odmah poštom  svima poslali ponudu za otkup. Ja neću niti na to pristati. Pratit ću i dalje situaciju sa šečerom i stanje firme. Pa onda možda odreagiram na neku njihovu novu izdašniju ponudu. A oni sigurno budu i dalje zainteresirani. U to nema dvojbe.

 

Dok cijena šećera rasta šteta je njegove krsne listove za sitne pare prodavati.

da li je netko razmišljao koji bi bio najgori mogući scenarij za ove koji ne zele prodat po ovom tromjesecom prosjeku i ostanu unutra, u slučaju squeeza?

ali ono, najgori.

Najgori mogući je da ostanemo zaključani unutra, da ne otkupe dionice po 8,8 eura,  te nas ne sqizaju i tako ostane do unedogled.

Ali u taj scenarij je teško povjerovati.

Vjerojatnije je da će sa stjecanjem kapitala jer će im posao prema  svemu sudeći dobro ići,  s vremenom pokušati otkupiti naše dionice i ponuditi višu cijenu, jer po 8,8 eura ne mogu skupiti ništa.

Tu s ovim delistiranjem i bedastim obrazloženjem razloga previše smrdi da bi se vjerovalo u to da samo žele skinuti dionice s burze i tako ostaviti, bez da išta drugo ne pokušaju poduzeti po pitanju dionica koje su im van ruku.

Rekli smo 8.88 €  minimum zar ne. Nisu to lipe pa da zaokružujemo 😉

To je manje od 1 %, tak da stvarno nije bitno.

@joda

Mislim da do squeeza nemoze doci jer nitit jedan dionicar nije niti blizu 95%. Ako ce jedan dionicar ici sakupljati 95%, onda ni cijena nece biti 8,8eura (morati ce se dati ponude na pragovima 25,50,75). Ponude za preuzimanje mogu dati vise dionicara, ali squeez moze samo jedan dionicar(mora imati 95%). Nisam pravnik al se nadam da sam to dobro shvatio, ako nisam molim da me ispravite.

New Report

Close