VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Pongo,

Mene zanimaju odgovori na jednostavna pitanja. Moze li Viro opstati bez otpisa dugova i svjezeg kapitala? Ako ne, tko tu koga drzi za vrat? Glavni dionicar vjerovnike ili obrnuto?

Nikakve cifre ja ne predvidjam. Nisam ni na Dlkv nista predvidjela. Ja sam mislila da ce biti spajanje 3:1 na Dlkv.

Vidjeti cemo. Ne znam.


@joda

Ne se ljutiti na druge ljude zbog vlastitih promasenih ulaganja.

kupovati sada preko 30 kn je kocka ništa drugo,uz nadu da novi većinski neće oderati male kao na dlkv…

neovisno o tome, osnovna stvar kod ulaska u dionice je likvidnost tj.da možeš lako izaći iz pozicije kad dođe neka loša vijest ili ti hitno zatreba cash za nešto drugo…a ovdje nema šanse izaći brzo van, čak niti s manjim gubitkom jer da hoćeš prodati samo 1000 dionica zatučeš cijenu oko -20%…i onda ostaneš zarobljen u dionici dugo, dugo…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ajme,neki se bas nikada nece opametiti.

Samo “vi nabijajte cijenu”,ali morate znati da su se “mnogi mali” vec opametili i da vise nije lako “napumpati cijenu” da bi “mali bezglavo kupovali”!

@bisakovi,

Uvijek ima novih malih kojima uvijek isti drukeri uspiju uvaliti istu pricu. Samo ne razumijem cemu trud kada je likvidnost nikakva. Malo nadrukate pa uvalite nekom dionice i zaradite 1000 kuna i onda se jos rugate kasnije kupcima. Svi znamo koji tako rade.

Pa 1000 kuna na dan mozete zaraditi trejdom na visokolikvidnim izdanjima. Trgujes i sutis.

A na jodu i aardwarka se ne ljutim nista. Neka me vrijedjaju. Sve mi je to poznato. Kada negdje zaglibis, pocnes lagati samog sebe.

To je tako. Sa velikim iznosima se ovdje niti ne moze van. Naravno da se dionica moze napucati jako na malom prometu, ali onda to nemate kome prodati.

@multinicktrollena

Naporan si. Cini mi se da sam sebi uskaces u usta sa svakom izjavnom recenicom koju napises. Tebi mozda je zabavno zaraditi za burek danas a izgubiti svoju polugodisnju placu drugi dan. Ok, ne ulazim u to. Ali covjece, ti ne da si zlonamjeran iz pises iz zabave nego lazes, neinformiran si i mislis da si neki prosvjetitelj na svim temama. Zao mi je ljudi koji kupuju i tebe pitaju za savjet pa kad spuse pare, ko ti recimo ovdje, onda nikom nista. Trebalo bi te totalno zblokirati kad nisi u stanju procitati ono sto je tocno i to prenijeti i na temelju toga voditi nekakvu smislenu raspravu.

Kakvo kupovanje duga? Tko kupuje taj dug?

Jel ti znas tko je vecinski vlasnik?

Od kuda ti 1.8 kn cijena po jenoj dionici?

Nije ni cudo da su te bannali. Trebali su na duze.

 

@joda

Vise necu reagirati na vase upise. Nisam ja duzna trpiti tudje ispade bijesa zbog gubitaka na ovoj dionici.

Vi ste dionicar Vira pa se informirajte tko je otkupio vecinska potrazivanja vjerovnika.

Marielena.

Mislim da nebi trebali pisat o viru jer ne znate materiju.

Pa dajte onda recite tko je od kupio. I dali ga mozete povezati nekako do zadre?

I sa otkupnom duga koliko ce dobiti dionica i koji postotak ce imati.

Stvarno zbog sebe i drugih prestanite se sramotiti.

Ako ste kupovali do 30 nema brige. Ali niste mogli skupiti nista znacajnije. Barem ne koliko ja imam. Moj ulaz je 39 prosjek.

Ako netko za pod racun dobije dionice po 190. Samo neka bude uz mene suvlasnik. Trenutna cijena je 36. Do 190. Samo da prodje po toj cijeni. Nema brige za viro.

Ps. A i zadrine firme imaju potrazivanja.

 

Aardwark, 18.08.2021. u 17:48

Marielena.

Mislim da nebi trebali pisat o viru jer ne znate materiju.

Pa dajte onda recite tko je od kupio. I dali ga mozete povezati nekako do zadre?

I sa otkupnom duga koliko ce dobiti dionica i koji postotak ce imati.

Stvarno zbog sebe i drugih prestanite se sramotiti.

Ako ste kupovali do 30 nema brige. Ali niste mogli skupiti nista znacajnije. Barem ne koliko ja imam. Moj ulaz je 39 prosjek.

Ako netko za pod racun dobije dionice po 190. Samo neka bude uz mene suvlasnik. Trenutna cijena je 36. Do 190. Samo da prodje po toj cijeni. Nema brige za viro.

Ps. A i zadrine firme imaju potrazivanja.

 

Ja ne kupujem Viro i nisam kupovala do 30 kuna. Ne kupujem firme u PSNu ili stecaju.

U jednom ste u pravu. Stvarno ne bih trebala pisati ovdje jer si gubim vrijeme.

Aardwark, 18.08.2021. u 17:48

Marielena.

Mislim da nebi trebali pisat o viru jer ne znate materiju.

Pa dajte onda recite tko je od kupio. I dali ga mozete povezati nekako do zadre?

I sa otkupnom duga koliko ce dobiti dionica i koji postotak ce imati.

Stvarno zbog sebe i drugih prestanite se sramotiti.

Ako ste kupovali do 30 nema brige. Ali niste mogli skupiti nista znacajnije. Barem ne koliko ja imam. Moj ulaz je 39 prosjek.

Ako netko za pod racun dobije dionice po 190. Samo neka bude uz mene suvlasnik. Trenutna cijena je 36. Do 190. Samo da prodje po toj cijeni. Nema brige za viro.

Ps. A i zadrine firme imaju potrazivanja.

 

VIRO vam je “prazna ljustura”,bez vrijednosti,po meni.Mozete i dalje sanjati!!!

Biti ce velik uspjeh ako ne ode u stecaj.

Ovaj sto je danas kupio 1 dionicu po asku je MM ovdje.

Cijena šećera u godini dana poskupila oko 60%, alkohola nikad dosta napravit… A ovdje mjesec dana muk.

Ma dogovorili su većinski skoro sve,što na stolu što ispod.

Samo niko da krene🤭

Uskoro bi trebalo doć rješenje za glasovanje u slučaju Sladorane. Ako se ne varam, tu još ima svega par tjedana unutar kojih se postupak mora završiti. Kod nje je u jednom trenutku bio problem, onaj tko je pratio zna, ne međutim s otklanjanjem tog problema mislim da imamo čistu situaciju. Krucijalna je Sladorana i vraćanjem nje pod okrilje Vira, stvar je riješena, imho.

Niti nakon 12 dana od rocista nitko nezna nista o istom

Hanfa i dalje ne radi svoj posao. A trgovanje se dozvoljava. Treba im slat poruke i stiskat ih da rade svoj posao.

Vjerojatno nije nista izglasano no ono sto smeta je tromost da se objavi sto je bilo.

Svi koji su bili prisutni su u povlastenom polozaju u odnosu na nas na burzi.

 

Pa sud nije objavio zapisnik sa ročišta. Kad sud objavi, objavit će i oni. Ali kod Vira nema nekih većih nepoznanica tako da ti je to sve ok. No sikiriki. Prvo ide Sladorana, relativno brzo, i to je najvažniji dio cijele priče.

joda, 26.10.2021. u 12:05

Pa sud nije objavio zapisnik sa ročišta. Kad sud objavi, objavit će i oni. Ali kod Vira nema nekih većih nepoznanica tako da ti je to sve ok. No sikiriki. Prvo ide Sladorana, relativno brzo, i to je najvažniji dio cijele priče.

Tako na sljedecem rocistu moze proc nagodba a mi cekamo 30 dana da nam kave da je prosla. Pa onda oni koji su bili na rocistu, a ja i ti ne mozemo jer nismo stranke u postupku, mogu kupovat ili prodavati na bazi tih informacija.

Glupo zar ne?

Sud ili ne sud, nemas kaj filozofirat 2 tjedna i ne objaviti.

Onda se blokirao trgovanje dok svi nemamo iste informacije.

New Report

Close