VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

investimir, 24.02.2021. u 11:10

država, banke i dobavljači mogu viro pustiti niz vodu i preuzeti njihovu imovinu tj his

 

i što onda – hoće hbor proizvoditi šećer. ili možda erste banka. ili hep možda

 

to da his ne zna ništa rentabilno n ezna raditi  je čista bedastoća. oni znaju proizvesti šećer po 400 eura bas kao i sve ostale šećerane u eu. prinosi s polja su im i bolji od eu. dalje od toga oni ne mogu jer ne može nitko

 

za razliku od uljanika, uprava viro je pošteno radila svoj posao. ali kad ti je cijena 320 eura i ne smijes uvesti sirovi šećer na doradu, ruke su ti manje više vezane

 

pipuniće je dobio stotine milijuna eu poticaja na sudu , vjerojatno na mig kradezea da ne propadne najveći poslodavac u slavoniji. drzava treba vidjeti sto moz euciniti da im snizi trsokove da mogu proizvdoiti na 350 eura na pozitivnoj nuli – porezi idu, radnici rade, kradeze dobija glasove

 

po meni, predstečajna će proći. a da li će his opstati , ovisi o cijeni šećera u eu. 3 godine tarapane je skresalo proizvodnju, ako uhvate dvije dobre godine, mogli bi preživjeti


 

Postoji i tuzba Viro prema drzavi a bas zbog poticaja koje su dali pipunicu umjesto sladorani i viru

Ima u PSNu na koliki iznos.

Ja sam isto uvjeren da je psn odavno reziran

 

Aardwark, 24.02.2021. u 15:42

 





investimir, 24.02.2021. u 11:10



 

država, banke i dobavljači mogu viro pustiti niz vodu i preuzeti njihovu imovinu tj his

 

i što onda – hoće hbor proizvoditi šećer. ili možda erste banka. ili hep možda

 

to da his ne zna ništa rentabilno n ezna raditi  je čista bedastoća. oni znaju proizvesti šećer po 400 eura bas kao i sve ostale šećerane u eu. prinosi s polja su im i bolji od eu. dalje od toga oni ne mogu jer ne može nitko

 

za razliku od uljanika, uprava viro je pošteno radila svoj posao. ali kad ti je cijena 320 eura i ne smijes uvesti sirovi šećer na doradu, ruke su ti manje više vezane

 

pipuniće je dobio stotine milijuna eu poticaja na sudu , vjerojatno na mig kradezea da ne propadne najveći poslodavac u slavoniji. drzava treba vidjeti sto moz euciniti da im snizi trsokove da mogu proizvdoiti na 350 eura na pozitivnoj nuli – porezi idu, radnici rade, kradeze dobija glasove

 

po meni, predstečajna će proći. a da li će his opstati , ovisi o cijeni šećera u eu. 3 godine tarapane je skresalo proizvodnju, ako uhvate dvije dobre godine, mogli bi preživjeti


 

 



 

Postoji i tuzba Viro prema drzavi a bas zbog poticaja koje su dali pipunicu umjesto sladorani i viru

Ima u PSNu na koliki iznos.

Ja sam isto uvjeren da je psn odavno reziran

 

Ja ne vjerujem u “reziranje kada su novci u pitanju”,no kazu da nada umire zadnja!

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/miroslav-bozic-morali-smo-zatvoriti-dvije-secerane-kako-bismo-prezivjeli-135512

joda, 25.02.2021. u 12:51

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/miroslav-bozic-morali-smo-zatvoriti-dvije-secerane-kako-bismo-prezivjeli-135512

Kako bi rekli. Nema to veze sa VIRO

Rezultati poslovne godine uskoro će biti javno dostupni. Međutim, za kompaniju je najvažnije da je unatoč nastavku najvećeg poremećaja na europskom tržištu u povijesti ostvarena pozitivna EBITDA od oko 30 milijuna kuna, i to uz poslovne prihode od približno 452 milijuna kuna. Vjerujemo da je, uz dosad provedeno restrukturiranje kompanije, stvoren zdrav temelj za nastavak i jačanje pozitivnog operativnog poslovanja. Uz očekivani porast cijena šećera, što se jasno naslućuje iz kretanja na burzi zadnjih tjedana, i znatno manju proizvodnju u Europskoj uniji Hrvatska industrija šećera očekuje da će u ovoj godini ostvariti dobit.

Al ne znamo jos vlasnika HISa

 

Zna li netko kada ce biti financijski izvjestaj?

Ključevi raspleta kad je riječ o tržištu šećera nalaze se u trokutu Brazil – Indija – Kina: Brazil kao najveći proizvođač i izvoznik, Indija kao najveća potrošačica šećera i Kina kao najveća uvoznica. Više od 60 posto šećerne trske u Brazilu upotrebljava se za proizvodnju etanola, a ono što ostane dovoljno je da ta zemlja bude najveća izvoznica šećera. Kina je posljednjih nekoliko mjeseci snažno povećala uvoz, što uz pad proizvodnje u Indiji i Tajlandu diže cijene.

 

ovo bisaković je nekoliko puta jasna naznačio

 

predstečaj je itekako i političko pitanje – ova medijska kampanja jako svrbi hdz. jest da slavonija glasa ko da ovce tamo žive, i sam sam slavonac, ali i ovce bleje kad nema ni vode ni trave više

 

dosad je brazil zasipao sve nemilice. ako nafta poslupi, a indija kiksne, brazil ipak neće moći zadovoljiti i etanol i šećer. ove godine eu je defitivno u manjku šećera, ali to će doći do iozrazaja samo ako gornji trokut usisa šećer koji bi inače zasuo europu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pa onda

https://www.jutarnji.hr/planet/dakic-zbog-nepravednih-kvota-za-secer-drzava-secerani-viro-morati-isplati-68-milijuna-kuna-15053481

 

Josip Đakić istaknuo je kako kriza u šećernom sektoru nije pogodila samo Republiku Hrvatsku, već je prisutna i na svjetskoj razini. Podsjetio je i na nepravednu raspodjelu kvota za šećer o kojoj je odlučio SDP-ov ministar Tihomir Jakovina, a koja ima i svoj sudski epilog te će država morati isplati 68 milijuna kuna iz svog proračuna šećerani Viro zbog štete koju je ta šećerana pretrpjela

bisakovi, 25.02.2021. u 08:58

 



 

 



 

 

država, banke i dobavljači mogu viro pustiti niz vodu i preuzeti njihovu imovinu tj his

 

i što onda – hoće hbor proizvoditi šećer. ili možda erste banka. ili hep možda

 

to da his ne zna ništa rentabilno n ezna raditi  je čista bedastoća. oni znaju proizvesti šećer po 400 eura bas kao i sve ostale šećerane u eu. prinosi s polja su im i bolji od eu. dalje od toga oni ne mogu jer ne može nitko

 

za razliku od uljanika, uprava viro je pošteno radila svoj posao. ali kad ti je cijena 320 eura i ne smijes uvesti sirovi šećer na doradu, ruke su ti manje više vezane

 

pipuniće je dobio stotine milijuna eu poticaja na sudu , vjerojatno na mig kradezea da ne propadne najveći poslodavac u slavoniji. drzava treba vidjeti sto moz euciniti da im snizi trsokove da mogu proizvdoiti na 350 eura na pozitivnoj nuli – porezi idu, radnici rade, kradeze dobija glasove

 

po meni, predstečajna će proći. a da li će his opstati , ovisi o cijeni šećera u eu. 3 godine tarapane je skresalo proizvodnju, ako uhvate dvije dobre godine, mogli bi preživjeti


 

 

 



 

Postoji i tuzba Viro prema drzavi a bas zbog poticaja koje su dali pipunicu umjesto sladorani i viru

Ima u PSNu na koliki iznos.

Ja sam isto uvjeren da je psn odavno reziran

 

 



 

Ja ne vjerujem u “reziranje kada su novci u pitanju”,no kazu da nada umire zadnja!

Izglasan plan restrukturiranja zagrebačke Tehnike s počekom u otplati od 24 mjeseca

Pa da citiram.

Prema izmijenjenom Planu financijskog restrukturiranja za neosigurane vjerovnike predviđa se otpis u iznosu 80% utvrđene vrijednosti tražbina (uupno oko 212 mil. kn), te otplata preostalih 80% beskamatno, tako da se umanjeni iznos otplaćuje u 24 jednakih tromjesečnih rata, s dospijećem svake posljednjeg dana kvartala, ali nakon počeka od 24 mjeseca od dana pravomoćnosti rješenja TS u Zagrebu kojim se potvrđuje ovaj predstečajni sporazum.

 

I jos

 

Prema prvim informacijama, nagodbu su podržali vjerovnici čije tražbine iznose 189,856 milijuna kuna što čini 68,13 posto glasova

koji naivac je ovo napucao +13%???…očito ne čita FI…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Na onom forumu sam zakljucana😅 zbog komentara da je ovdje izgledan scenarij Dlkv i Igh.

Netko je ocito kupio dug Vira i ima plan preuzeti firmu. Cemu se mogu nadati dionicari(zadnji u redu naplate), ako su se vjerovnici(prvi u redu naplate) odrekli 90% trazbina, znaju oni koji ovo kupuju.

Ja ne znam pa je bolje da ne komentiram.


@zorangutan
,

Ma kakav FI, to nitko niti ne razumije. Samo drukanje😅

Razvodnjavanje kapitala marielena.

Pa kalkulator u ruku i kreni zbrajat

Ponudjeno swap za dug po 190 /dionici

Pogledajte koliko to znaci novih dionica.

Onda zbrojite sa postojećim i javite mi tko ima kontrolni paket. Ps. Zadro.

Pa onda bacite oko po koliko je viro uzeo od pbza dionice.

60 je neki minimum cijene. 90 je fer. Sve preko je slag.

A sad je 30 i da zelite kolicinu skupiti ode na 60 barem.

Ps. Zakljucani ste tamo jer su vas skuzili.

nakon swapa realno je očekivati dokap sličan dalekovodu u korist najvećeg dioničara, uz isključenje ostalih dioničara. nije teško pretpostaviti kako će tu proći mali dioničari, zar ne?

Aardwark, 18.08.2021. u 07:09

Razvodnjavanje kapitala marielena.

Pa kalkulator u ruku i kreni zbrajat

Ponudjeno swap za dug po 190 /dionici

Pogledajte koliko to znaci novih dionica.

Onda zbrojite sa postojećim i javite mi tko ima kontrolni paket. Ps. Zadro.

Pa onda bacite oko po koliko je viro uzeo od pbza dionice.

60 je neki minimum cijene. 90 je fer. Sve preko je slag.

A sad je 30 i da zelite kolicinu skupiti ode na 60 barem.

Ps. Zakljucani ste tamo jer su vas skuzili.

Eto, tu me nisu skuzili pa jos pisem.

Moze se i do 100 napucati, ne samo 60 kuna.

Ja mislim da je realno da ce vjerovnici traziti pretvaranje duga u kapital. Znamo sto to znaci za postojece dionicare.

 

a vidis meni je nejasno kako ti jos egzistiras na burzi. nejasno mi je ako se i bavis trejdanjem kako imas vremena toliko piskarati po forumima?  imam osjecaj da  postoje jos 3 foruma da bi bila na njima danonocno..nadalje, nejasno mi je tko je prodavao ovo po 18???kako god svaka mu cast mene je razveselio ako ovo cita. I na koncu, ono sto mi je kristalno jasno je daljnji razvoj situacije oko ove dionice s obzirom na sve cinjenice koje su se dogodile i trenutno su u fazi finalizacije.

gods speed

@Marielena

Pretvoriti ce dug u kapital, po vama ispada da bi to bilo po 10kn, a?

New Report

Close