VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Marielena, 23.02.2021. u 17:10

Ja se slazem da usporedba Viro sa Uljanikom ili Vijaduktom nema puno smisla. PSN ce uspjeti jer ce u suprotnom vjerovnici dobiti 0 kuna.

Samo je pitanje na kojoj cijeni ce se krenuti ispocetka.

Ja recimo ne vjerujem da ce PSN uspjeti,barem ne po prijedlogu duznika.

Po prijedlogu duznika nece gotovo sigurno proci.

Marielena, 23.02.2021. u 17:25

Po prijedlogu duznika nece gotovo sigurno proci.

Ma,po nekoj elementarnoj logici PSN ne bi trebala  proci opcenito,jer za razliku od recimo gradevinskih firmi oni nemaju know-how za bilo kakvu buducu proizvodnju koja bi mogla biti rentabilna.

Zatim,najveci vjerovnik ima izlucna prava i moze se (barem prilicno)naplatiti,a postoji i neko(posredno pravo) na dionice HIS-a.Dakle,ipak se mogu (barem donekle )naplatiti .

 

Kolega bisakovi@,

Najveci vjerovnik je Hbor(drzava). Nekom normalnom poslovnom logikom vi ste u pravu, ali ovdje ce se drzava truditi spasiti “hrvatsku proizvodnju”.

Imali ste na ovu temu jucer Otvoreno pa pogledajte na gledalici HRTa, ako imate mogucnost.

@Marielena:

Ali Drzava spasava “hrvatsku proizvodnju” putem HIS-a,zar ne?Ako se uopce da spasiti!!!

Sto ce im VIRO ?Udio VIRA drugi mogu u stecaju preuzeti.

Viro bez Hisa ne vrijedi nista. Sto bi tu vjerovnici dobili u stecaju?

@Marielena

VIRO i sa HIS-om ne vrijedi(ili vrijedi malo)  jer su mnogo toga  sto vrijedi zalozili HBOR- za kredit i ne mogu s tim raspolagati ,a HBOR ima razlucna prava.Dakle u stecaju to ne ulazi u stecajnu masu vec se temeljem razlucnih prava “dodjeljuje” HBOR-u (tj. Drzavi).Nitko drugi ni sada ne moze tim raspolagati.

Za nekoga ko nema 1 dionicu Vira oboje jako puno vremena trosite na analize i razmisljanja

🙂

 

Kolega Bisakovi@, bas zato ce vjerovnicima Vira biti u interesu da PSN prodje. Mozda za 8 godina dobiju nesto.

Kolega Aardwark@, razumno je likvidirati poziciju dok dionica pada i cekati sa strane.

Trenutno imam 2(dvije) dionice u portfelju a pratim cijelu burzu i prilike u njoj.

Pa da li vi znate po kojoj cijeni dionice je prijedlog PSN?

A ovdje ni 20 kn nije dovoljno???

Koliko je posto od 20 do onih iz PSN???

zorangutan, 23.02.2021. u 15:06

 





nemammozga, 23.02.2021. u 10:24



 

Imam jedno pitanje…dakle imaoci vira (svi)  drze dionice.

Dolazi objava o gasenju secerana.

To se i pocne dogadat.

Pocnu se prodavat dionice panicno i samim tim smanjuje cijena dionice.

Tko je onda tu LUD da kupuje i zasto????????

 



 

isto to su se ljudi pitali na uljaniku….vidjelo se da je krah pred vratima, a ekipa se trpala dionicom pametujući kako mi ostali ne vidimo pravu priliku…i dok smo se mi čudom čudili njihovom teškom hazarderstvu na ULJN, a ekipa koja se natrpala dionicama sanjala parsto % zarade, firma je završila u stečaju, a dionica je delistirana s burze…da su dionice bar bile u obliku papirića pa bb ih mogli iskoristiti za neku praktičnu namjenu, a ovako ne mogu niti za to…

Sječam se toga,, ovdje se očito povjest ponavlja p a nije za čudit se što 90% malih  ulagača izgubi sve pare na burzi 🙄

forumas., 24.02.2021. u 09:19

Pa da li vi znate po kojoj cijeni dionice je prijedlog PSN?

A ovdje ni 20 kn nije dovoljno???

Koliko je posto od 20 do onih iz PSN???

Prijedlog cijene dionice u PSN je nebitan.Dugovi su veci od kapitala i to je jedino vazno.

Kolega Forumas@,

Trzisna cijena dionice je za sada 19 kuna i to je jedino relevantno.

država, banke i dobavljači mogu viro pustiti niz vodu i preuzeti njihovu imovinu tj his

 

i što onda – hoće hbor proizvoditi šećer. ili možda erste banka. ili hep možda

 

to da his ne zna ništa rentabilno n ezna raditi  je čista bedastoća. oni znaju proizvesti šećer po 400 eura bas kao i sve ostale šećerane u eu. prinosi s polja su im i bolji od eu. dalje od toga oni ne mogu jer ne može nitko

 

za razliku od uljanika, uprava viro je pošteno radila svoj posao. ali kad ti je cijena 320 eura i ne smijes uvesti sirovi šećer na doradu, ruke su ti manje više vezane

 

pipuniće je dobio stotine milijuna eu poticaja na sudu , vjerojatno na mig kradezea da ne propadne najveći poslodavac u slavoniji. drzava treba vidjeti sto moz euciniti da im snizi trsokove da mogu proizvdoiti na 350 eura na pozitivnoj nuli – porezi idu, radnici rade, kradeze dobija glasove

 

po meni, predstečajna će proći. a da li će his opstati , ovisi o cijeni šećera u eu. 3 godine tarapane je skresalo proizvodnju, ako uhvate dvije dobre godine, mogli bi preživjeti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

I dalje nema objasnjenja zasto neki kupuju dionicu koja je lo ovome svemu napisanom vec sad bezvrjedna.

New Report

Close