VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam koliko je to više itkom važno, ali me interesira prati li netko što se ovo događa sa cijenom šećera na burzama !?

Cijena sirovog secera na svjetskom trzistu je trenutno 16.98 centi. Rastura.

@Marielena

Cijena od 16.98 centi-futures je jedva dovoljna da se secer iz secerne repe proizvodi na razini nule.Naravno treba imati sada velike zalihe ,a ako ih nemate,nista od svega.Kada cijena raste Azija i Juzna amerika sade daleko vise cecerne trske,tako da cijene padaju i krug se stalno ponavlja.Secerna repa jednostavno ne moze konkurirati trsci,jer je proizvodnja daleko jeftinija.

Pa dobro, postoje i prilično visoke uvozne carine, a cijena šećera na burzi je koliko vidim sada 17.95 c/l !

Odlican prilog na hrt1. O seceru

3 secerane izgubile 900 milja kn od ulaska u eu

Izvezle preko 1.5 mlrd eura. Secera

Uglavnom ko ima nek si pogleda na snimalici

 

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

caccone, 21.02.2021. u 12:47

Odlican prilog na hrt1. O seceru

3 secerane izgubile 900 milja kn od ulaska u eu

Izvezle preko 1.5 mlrd eura. Secera

Uglavnom ko ima nek si pogleda na snimalici

 

znači što više rade, veći su im gubici…srećom pa su našli lijek za to i zatvorili 2 od 3 šećerane…kad zatvore i treću radit će bez gubitaka 👍

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan, 21.02.2021. u 17:53

 





caccone, 21.02.2021. u 12:47



 

Odlican prilog na hrt1. O seceru

3 secerane izgubile 900 milja kn od ulaska u eu

Izvezle preko 1.5 mlrd eura. Secera

Uglavnom ko ima nek si pogleda na snimalici

 

 



 

znači što više rade, veći su im gubici…srećom pa su našli lijek za to i zatvorili 2 od 3 šećerane…kad zatvore i treću radit će bez gubitaka 👍

Ma to je istina.Iako nije dobro i kada ne siju repu i nemaju zalihe jer mogu iskoristiti rast cijene secera i elementarne nepogode u svijetu ,barem ponekad.Bit je jednostavno u tome da je proizvodnja secera iz secerne trske puno jeftija,a mogucnosti proizvodnje u J. americi i aziji ogromne.

caccone, 21.02.2021. u 12:47

Odlican prilog na hrt1. O seceru

3 secerane izgubile 900 milja kn od ulaska u eu

Izvezle preko 1.5 mlrd eura. Secera

Uglavnom ko ima nek si pogleda na snimalici

 

Niko nije plakao. Znači , biće bolje.

Možda otvore sve 3 , ako potpišu ugovor za dopremu sirupa.

Ja tu ne vidim buducnosti dok oni nece proizvoditi proizvode sa visokom dodanom vrijednosti. Ne samo secer pakirati u vrecice i prodavati po 5 kuna/kili.

A gledajte, ocito da se investitori sa puno kapitala ponasaju kao i mi sa malo kapitala. U panici rasprodaju, a kada nesto jako naraste onda to kupe jer misle da to jos moze rasti jer je raslo.

Marielena, 22.02.2021. u 14:55

A gledajte, ocito da se investitori sa puno kapitala ponasaju kao i mi sa malo kapitala. U panici rasprodaju, a kada nesto jako naraste onda to kupe jer misle da to jos moze rasti jer je raslo.

Da,ali tako se ne ponasaju investitori sa puno kapitala nego manji retail investitori.Takoder nisam primjetio da se ovako kupuju (uopce ozbiljnije kupuju)dionice u PSN-u i stecaju na svjetskim burzama.

Imam jedno pitanje…dakle imaoci vira (svi)  drze dionice.

Dolazi objava o gasenju secerana.

To se i pocne dogadat.

Pocnu se prodavat dionice panicno i samim tim smanjuje cijena dionice.

Tko je onda tu LUD da kupuje i zasto????????

nemammozga, 23.02.2021. u 10:24

Imam jedno pitanje…dakle imaoci vira (svi)  drze dionice.

Dolazi objava o gasenju secerana.

To se i pocne dogadat.

Pocnu se prodavat dionice panicno i samim tim smanjuje cijena dionice.

Tko je onda tu LUD da kupuje i zasto????????

isto to su se ljudi pitali na uljaniku….vidjelo se da je krah pred vratima, a ekipa se trpala dionicom pametujući kako mi ostali ne vidimo pravu priliku…i dok smo se mi čudom čudili njihovom teškom hazarderstvu na ULJN, a ekipa koja se natrpala dionicama sanjala parsto % zarade, firma je završila u stečaju, a dionica je delistirana s burze…da su dionice bar bile u obliku papirića pa bb ih mogli iskoristiti za neku praktičnu namjenu, a ovako ne mogu niti za to…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

po sadašnjim cijema cjelokupni his – dakle 3 tvornice – vrijede 50 milja

 

ako padnu predstečajne, to je 9 kn

 

ako prođu predstečajne, to nije 0 kn

 

ako prođu i šećer bude 420 eura, sad je 400, to nije 0

 

ako budu smjeli uvoziti sirovi šećer, to nije 0

 

ima tu puno nepoznanica. uljn je umro odavno, his još nije umro. možda umre, a možda i ne. s 420 eura oni mogu preživjeti, a ako ubodu jednu dobru godinu, kupe si sljedeće tri

 

po svj prilici će prestečajne proći jer vjerovnici i država drugog izbora nemaju. ako ugase proizvodnju, dobit će 0 kn

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ja se slazem da usporedba Viro sa Uljanikom ili Vijaduktom nema puno smisla. PSN ce uspjeti jer ce u suprotnom vjerovnici dobiti 0 kuna.

Samo je pitanje na kojoj cijeni ce se krenuti ispocetka.

New Report

Close