VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

joda, 14.02.2021. u 12:23

oooo. evo naseg strucnjaka opet..pa vi ste postali glavni entertainer na oba foruma :). vidim da opet mijenjate plocu. Sad ce kao HIS opstati s vlasnik HIS-a (neposredni) nece? Cijelo ovo vrijeme necete si dati malo vremena da malo proucite ovaj konstrukt oko HIS-a i kako to tocno funkcionira. Osim sto se vi, kako kazete, samo zabavljate gubeci lovu ulagajući vase novceke u krive dionice, moram vam reci da poprilicno zabavljate i ostale forumase. Razumjeli smo vas da ste izgubili na ovoj investiciji, nemate ovih papira i ne mislite kupovati dok cijena ne dode na 1.6kn. Uostalom, imate super prilika poput TPNG i ne znam koja vam je sad na radaru.

@alt

znaci po vama, Zadro koji ovi potezom pretvorbe dugova u vlasnicki udio daje neku procjenu koliko Viro vrijedi, konzervativno doduse, sad bi isao squeezati male po 30 kn?? Kako je Caccone napisao, nije bezveze ona vrijednost jedne dionice takva kakva je a ako malo uzmete kalkulator u ruke i dokumet koji je Viro poslao u sklopu dokumentacije za PSN,  biti ce vam jasno zasto je to ta cifra a neka druga.  A u ostalom jel znate koliki postotak moraju imati da bi to uopce mogli napraviti?

Ali ako ste bili ironicni zanemarite ovaj odgovor 🙂

Da..mislim da moraju imati preko 95% da bi napravili squezze out..a 30 kn prosjek trgovanja od kada se ušlo u Psn..dakle tu opciju odbacujemo..Samo mi nije jasno zašto je Az profit oborio cijenu na 30 kn i stao..to me kopka..zato se vrtim oko te cifre..

Kolega Joda,

Svatko ima pravo komentirati gdje hoce. Nije nitko ovdje vlasnik podteme.

Isto, niste napisali koliko ste trenutno u minusu u Viru pa da vidimo vasu strucnost i znanje.

Ja sam napisala po koliko sam prodala, koliki mi je minus i zasto. Vi niste.

Po meni je racionalno napraviti negdje stop loss kada vidite da ovdje mozete samo dalje gubiti lovu. I taj novac uloziti drugdje. Kada se uvjeti promijene, mozete se vratiti. To je racionalno.

To sto vi i jos neki kolege pisete nije (ne)strucnost, nego samozavaravanje.

Tih 1.6 kuna je bila ironija, na tvrdnje vas par da ce vas netko isplatiti po 180 kuna.

Kakve veze ima Tpng sa time?

Ja sam ušao po 27..izašao po 31..pa opet ušao po 26 pa izašao po 31..i sad sam ušao na 23..evo najavljeno u plodovima zemlje za iducu emisiju ..tema spas šećerane Viro..pa da vidimo šta ce reci gosti..iako sam prije ulazio na 160 i izlazio na 140..da ne ispadnem da sam neki čarobnjak..očekivao sam rast cijene šecera na svjetskom tržištu ali je rast tada izostao..tek sada cijena raste..kao i Bdi..nikako na zelenu granu..Vidit cemo ko ce biti gost..ministrica ili Zadro..glavom i bradom

Kolega Alt, to je u redu i moguce je ulaziti na 20 i izlaziti na 30 dok ide. I to je legitimna zarada.

Razlog zasto ja to trenutno ne radim je visoka rizicnost pozicije trenutno, a i cudna su vremena u USA. Oni bi mogli u korekciju, a onda i nas market ide dolje. To bi posebno pogodilo firme kao Viro.

Tim vise sto tako mozete trejdati i na HTu i Adplu i Adrisu a tu vam je puno manji rizik.

Da su generalno neka bolja vremena bila bih spremna riskirati i sa firmama kao sto je Viro. Sada cekam.

Svakako sretno sa trejdom Vam zelim 🙂

Marielena, 14.02.2021. u 13:39

Kolega Alt, to je u redu i moguce je ulaziti na 20 i izlaziti na 30 dok ide. I to je legitimna zarada.

Razlog zasto ja to trenutno ne radim je visoka rizicnost pozicije trenutno, a i cudna su vremena u USA. Oni bi mogli u korekciju, a onda i nas market ide dolje. To bi posebno pogodilo firme kao Viro.

Tim vise sto tako mozete trejdati i na HTu i Adplu i Adrisu a tu vam je puno manji rizik.

Da su generalno neka bolja vremena bila bih spremna riskirati i sa firmama kao sto je Viro. Sada cekam.

Svakako sretno sa trejdom Vam zelim 🙂

Trejdam sa 20% imovine a 80% sam ušao u lkpc..to mislim drzati više od 3 godine..valjda cu zaradit više nego da sam oročio novac na banci😂😂

Odlican clanak

https://www.agroklub.com/kolumna/bile-jednom-secerane-ne-tri-cetiri-smo-ih-imali/66289/

Al opet cudjenje zasto se osjecka zatvara.

Mozda da procitaju temu viro na poslovnom im postane jasnije.

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/hrvatska/3981942/zatvara-se-osjecka-secerana-koliko-ce-radnika-biti-otpusteno-saznat-ce-se-do-kraja-tjedna/

 

ode i osijek

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Aardwark, 14.02.2021. u 18:36

Odlican clanak

https://www.agroklub.com/kolumna/bile-jednom-secerane-ne-tri-cetiri-smo-ih-imali/66289/

Al opet cudjenje zasto se osjecka zatvara.

Mozda da procitaju temu viro na poslovnom im postane jasnije.

Ma kolega,secerana je previse u svijetu,a narocito ove sa secernom repom jednostavno nisu konkurentne secernoj trsci .To je trend u cijeloj EU i svijetu.Trebamo proizvoditi one kulture u kojima mozemo biti konkurentni.

Bisakovi.

Naravno da je profit bitan. Zato i je od 3 nastala 1.

I ta ce opstat. Jer industrije mora biti. Sladorana proizvodi alkohol za dezinficijens. Da je nije bilo nebi bilo prosle godine kad je izbila korona dobro.

Ima na netu vijesti da su donirali alkohol bolnicama.

Svrha racionalizacije i je zatvaranje nepotrebnih radnih mjesta. Pisalo je puno ranije da hr nema dovoljno sirovine za sve 3 tvornice.

Tocnije ima za malo vise od 1.

Al zatvarat svu industriju jer je u indijci ili Brazil u jeftinije je ludilo. Kad nas ubiju sa cijenama onda ce dignut na realne i tu drzava treba i hoce reagirat.

Od kad je toda krepao maslac za primjer je skocio sa 14 na 19 kn

Nema vise problema u mljekarskoj industriji. Secer je tada bio na akciji 3.1-3.5 kn. Danas nije ispod 5.

Kad rasciste probleme mislim da je od obojice plan da his prodaju nekome.

Time will tell.

investimir, 15.02.2021. u 22:36

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/hrvatska/3981942/zatvara-se-osjecka-secerana-koliko-ce-radnika-biti-otpusteno-saznat-ce-se-do-kraja-tjedna/

 

ode i osijek


 

bojim se da do kraja godine više nećemo imati aktivne šećerane.. EU šećerane će nas uništiti niskim cijenama kojima ne možemo konkurirati. to nije ništa novo, svu industriju su nam uništili tako da postanemo samo tržište za EU proizvode, bez vlastite proizvodnje

Nakon 114 godina gasi se još jedna tvornica šećera: “S upravom nema kontakta, radnici šaptom odlaze”

Ignore: KressoM, delux

https://www.telegram.hr/biznis-tech/u-mjesec-dana-propale-su-dvije-od-tri-hrvatske-secerane-evo-zasto-je-cijela-industrija-na-rubu/

Ignore: KressoM, delux

Aardwark, 16.02.2021. u 08:01

Bisakovi.

Naravno da je profit bitan. Zato i je od 3 nastala 1.

I ta ce opstat. Jer industrije mora biti. Sladorana proizvodi alkohol za dezinficijens. Da je nije bilo nebi bilo prosle godine kad je izbila korona dobro.

Ima na netu vijesti da su donirali alkohol bolnicama.

Svrha racionalizacije i je zatvaranje nepotrebnih radnih mjesta. Pisalo je puno ranije da hr nema dovoljno sirovine za sve 3 tvornice.

Tocnije ima za malo vise od 1.

Al zatvarat svu industriju jer je u indijci ili Brazil u jeftinije je ludilo. Kad nas ubiju sa cijenama onda ce dignut na realne i tu drzava treba i hoce reagirat.

Od kad je toda krepao maslac za primjer je skocio sa 14 na 19 kn

Nema vise problema u mljekarskoj industriji. Secer je tada bio na akciji 3.1-3.5 kn. Danas nije ispod 5.

Kad rasciste probleme mislim da je od obojice plan da his prodaju nekome.

Time will tell.

Ma sve OK,ali kakve to ima veze sa VIRO-m sada?HIS nije u vlasnistvu VIR-a,a Sladorana Zupanja je u PSN-u.Dugovi su daleko veci od kapitala ,a sam VIRO vise nista ne proizvodi.Znam da se uzdate da ce VIRO  drzava spasiti,ali ja u to nekako ne vjerujem.

Evo i glavnog

 

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/zeljko-zadro-svu-municiju-smo-ispucali-nemamo-vise-nikakvih-zaliha-da-nismo-zatvorili-secerane-u-virovitici-i-osijeku-u-hrvatskoj-bi-nestalo-proizvodnje-secera-foto-20210217

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Nakon Vira zatvara se i osječka šećerana


https://m.vecernji.hr/vijesti/dvije-secerane-su-se-ugasile-ostaje-samo-ona-u-zupanji-repe-nema-a-ministrica-vice-da-poskupimo-cijene-1469815

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close