VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dionica ptkm sa 7 skočila na 70..nakon što je država otpisala 400 milja kuna,sada ta ista firma ima dobit od 400 milja..kako?stvarno ne znam..država je pomagala i Đuri Đakoviću,i to zanimljivo pred izbore,prošle godine,iako je većinski dioničar bio Nenad Bakić’?KAKO TO?Agrokor je imao dug isto kao i Uljanik,4-5 puta veći od kapitala,ovdje je dionica u zadnjih 10 ak dana pala jer je neka ženska iz sdp a izjavila da bi mogli propasti i osječka i županjska šećerana,cijena šećera raste,njima treba samo skinit omču oko vrata zvanu dugovi,ili ih otpisat ili ih prolongirat,i oni sa ovom cijenom šećera na tržištu opet mogu biti profitabilna firma,a i da je žele prodat,mislim da bi našli kupca za 5 minuta,a PSN  je napravljena na način da dužnik drži za jaja vjerovnike,to je pat pozicija za vjerovnike,ne znam zašto ne bi PSN  prošla jer dugovi ne prelaze kapital..Agrokor je morao pasti iz nekih drugim razloga,a Uljanik je bio ogromni gubitaš,na njemu je država izgubila 30 milijardi kuna,a na Viru može izgubit maksimalno 360 milja,toliko daju za pola godine Croatia Airlesu..doduše država može prihvatit nagodbu i postat dioničar tako da se fiktivno ne izgubi niti jedna kuna,ako njima valja po 180 zašto ne bi meni valjala na 20?

alt666, 07.02.2021. u 10:39

dionica ptkm sa 7 skočila na 70..nakon što je država otpisala 400 milja kuna,sada ta ista firma ima dobit od 400 milja..kako?stvarno ne znam..država je pomagala i Đuri Đakoviću,i to zanimljivo pred izbore,prošle godine,iako je većinski dioničar bio Nenad Bakić’?KAKO TO?Agrokor je imao dug isto kao i Uljanik,4-5 puta veći od kapitala,ovdje je dionica u zadnjih 10 ak dana pala jer je neka ženska iz sdp a izjavila da bi mogli propasti i osječka i županjska šećerana,cijena šećera raste,njima treba samo skinit omču oko vrata zvanu dugovi,ili ih otpisat ili ih prolongirat,i oni sa ovom cijenom šećera na tržištu opet mogu biti profitabilna firma,a i da je žele prodat,mislim da bi našli kupca za 5 minuta,a PSN  je napravljena na način da dužnik drži za jaja vjerovnike,to je pat pozicija za vjerovnike,ne znam zašto ne bi PSN  prošla jer dugovi ne prelaze kapital..Agrokor je morao pasti iz nekih drugim razloga,a Uljanik je bio ogromni gubitaš,na njemu je država izgubila 30 milijardi kuna,a na Viru može izgubit maksimalno 360 milja,toliko daju za pola godine Croatia Airlesu..doduše država može prihvatit nagodbu i postat dioničar tako da se fiktivno ne izgubi niti jedna kuna,ako njima valja po 180 zašto ne bi meni valjala na 20?

Prijavljena potrazivanja vjerovnika oko 600 miliona kuna,zar ne?Kako obaveze ne prelaze kapital?Zar mislite da se nece takoder otpisivati potrazivanja VIRA prema Sladorani Zupanja?I oni su u PSN-u.

Kapital i rezerve su oko 288 miliona kuna,zar ne?Kredit HBOR-a je osiguran razlucnim pravima koja se prakticno ne mogu “dirati” u PSN?

https://www.seebiz.eu/trzista/vuckovic-pokusat-cemo-pomoci-industriji-secera/251228

caccone, 04.02.2021. u 14:51

Uzeo nesto manje od 700 komada

isplati se riskirati po meni

…………………….

ah da

https://e-oglasna.pravosudje.hr/objave/4c5950c0-8b37-42da-8ab2-8a59b451409f

neznam dal ste primjetili al u prvom nacrtu predstecajne Viro je naglasio da je duzan cca 612 milja kn , u tablicama ako pregledate ima 583 milje – dakle nije jos prijavljeno 30 milja i dali se vise moze. mislim da ne. prosao je rok za prijave. sada se razmatraju prijavljene trazbine koje mogu biti prihvacene ili ne

ovaj gore link je tezak 19 mil kn

dakle s prethodnih 30 to je 50 milja manje nego je Viro prijavio. Nije lose

jedino izgleda da su neki ranije znali pa ce sad naplatiti gledajuci ask

imao sam malo vremena pa reko da pokazem kako novinarstvo funkcionira, a i drukerstvo na forumu

u prilogu su slike da se vidi kada sam pokazao koliko ce ljudi biti nazalost lapapa

nista nije novoga niti senzacionalno kao u ovom clanku. sve se zna samo zbog dnevnog populizma ce se prezentirati samo crnjak.

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/hrvatska/3974440/gorke-vijesti-iz-do-jucer-slatke-virovitice-ugasila-se-tvornica-secera-viro-to-nas-je-definitivno-sve-iznenadilo/

PSN po meni zasada tece ok i interesantno je kako je zasada 30 milja ostale neprijavljeno

iako jedna kolegica ovdje navodi da se jedan vjerovnik povukao jer mu se neisplati imati troskove odvjetnika zbog cinjenice da je ovdje stecaj i ne naplata neizbjezna ja sam suprotnog misljenja

Ocekujem, a mozda grijesim, povratak za pocetak na 30.. a onda i do 35-40 kn gdje bi trebalo biti burno

 

lp i ugodan dan

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

A čuj ..ako su napravili trogodišnji plan za poticaje proizvođačima šećerne repe onda sigurno nece ici u stečaj..Politika odlučuje a dobro je jad odlučuje pred izbore..

Kolega Caccone,

Netko je svoj dug prodao tvrtki za otkup nenaplativih dugova, a netko nije niti prijavio trazbinu. Vama jos to nije jasno.

Kolega Alt, tko zna sto bude HDZ odkucio, ali znam da su njima dionicari na zadnjem mjestu.

Marielena, 04.02.2021. u 19:10

Naravno da mogu imati troskove. Vjerojatno bi i odvjetnika angazirali.

Pretpostavljam da su procijenili da je potrazivanje nenaplativo.

Mislim da vas caccone drugacije procitao

 

Ako predstečajna nagodba traje maksimalno 120 dana onda bi u iducih 20 ak dana mogli znati da li ce proci ili ne..ili možda vec iduci tjedan ministarstvo izađe sa nekim rješenjem problema..ali očito ako imaju trogodišnji plan za poticanje proizbodnje šecerne repe onda bi logika nalaže da ce proci PSN..Nece valjda prodavat repu u Brčko😂😂

Uopce ne razumijem zasto pisu da traje 120 dana kada je rociste zakazano u svibnju.

Znaci u startu ga krse i produljuju.

No ono sto je ok je da cemo znati sto je sve prihvaceno od potrazivanja.

To pise u tablici koju su objavili.

 

 

joda, 08.02.2021. u 14:25

https://www.seebiz.eu/trzista/vuckovic-pokusat-cemo-pomoci-industriji-secera/251228

Da, kao što su pomogli Agrokoru, Ledu, Belju, Zvijezdi, Jamnici….

Ignore: KressoM, delux

Očigledno da one priče o jednoj tvornici nisu bez veze, jel izgleda da i u Osijeku stvari postaju ozbiljne ! Ne znam samo kako misle s toliko smanjenim obujmom posla (i moguće zarade) vraćati kredite, npr. HBOR-u, kada cijeli HIŠ ostaje samo tvornica u Županji !?

Kolega Wasp,

HIS ce opstati. Samo je pitanje koliko ce vrijediti kapital sadasnjih dionicara.

Postoji li mogucnost da ako prođe Psn vecinski vlasnik kf partners i Zadro naprave squzze out za ostale dioničare..recimo po 30 kn?

alt666, 14.02.2021. u 08:33

Postoji li mogucnost da ako prođe Psn vecinski vlasnik kf partners i Zadro naprave squzze out za ostale dioničare..recimo po 30 kn?

Kako ste kolega dosli do 30 kuna?

oooo. evo naseg strucnjaka opet..pa vi ste postali glavni entertainer na oba foruma :). vidim da opet mijenjate plocu. Sad ce kao HIS opstati s vlasnik HIS-a (neposredni) nece? Cijelo ovo vrijeme necete si dati malo vremena da malo proucite ovaj konstrukt oko HIS-a i kako to tocno funkcionira. Osim sto se vi, kako kazete, samo zabavljate gubeci lovu ulagajući vase novceke u krive dionice, moram vam reci da poprilicno zabavljate i ostale forumase. Razumjeli smo vas da ste izgubili na ovoj investiciji, nemate ovih papira i ne mislite kupovati dok cijena ne dode na 1.6kn. Uostalom, imate super prilika poput TPNG i ne znam koja vam je sad na radaru.

@alt

znaci po vama, Zadro koji ovi potezom pretvorbe dugova u vlasnicki udio daje neku procjenu koliko Viro vrijedi, konzervativno doduse, sad bi isao squeezati male po 30 kn?? Kako je Caccone napisao, nije bezveze ona vrijednost jedne dionice takva kakva je a ako malo uzmete kalkulator u ruke i dokumet koji je Viro poslao u sklopu dokumentacije za PSN,  biti ce vam jasno zasto je to ta cifra a neka druga.  A u ostalom jel znate koliki postotak moraju imati da bi to uopce mogli napraviti?

Ali ako ste bili ironicni zanemarite ovaj odgovor 🙂

New Report

Close