VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Navodno se ne moze otvoriti privitak pa evo u jpeg

vidim jos jednog geliptera

kaj nije i jucer bio isti post. +/- koja rijec

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

caccone, 30.04.2020. u 08:47

 


Nije nikakvo drukanje.

Kontaktirao 3 bivša radnika Vira i kažu da je otpušteno negdje oko 150 radnika i u Viru u Virovitici je ostalo nekih 30-40 djelatnika.

Radi tehničkog održavanja,a proizvodnje šećera za sada ne bude.

Kampanja zelena se seli u Sladoranu Županja,a u Viru se eventualno radila žuta kampanja,ali o tom potom.


burza, 29.04.2020. u 20:46



 

Viro u Virovitici stavio ključ u bravu.

Nema ga više,ne postoji,nula.

Radnici otpušteni.

Previše se tu problema nakupilo ovih zadnjih 2,5 god. i sad je explodiralo.

Dioničari,držite gaće.

 



 

 

SRAMOTA NA STO SE SVEO OVAJ FORUM

nikakvih filtera samo druk losih drukera

Pogledati sliku u prilogu da buregdjije odgmizu ispod kamena

 

dovoljno je pogledati sto je npr ostavrio BADEL

proizvodnja alkohola rastura dobit x2

 

Kolega burza.

Pogledajte moj raniji post sa slikom

Pa to je odlicna vijest.

VIRO – al sada treba gledat HIŠ idu ka racionalizaciji troskova proizvodnje i prodaje a to znaci rezem sve sto mi ne treba.

VIRO moze imat 1 zaposlenog i imat 60% udio u HIS, to je znaci da viro ne radi.

HIŠ radi o radit ce.

Kamo srece da se drzava ugleda pa da otpusti sav visak radnika, a onima koji ostanu cak i podignu placu

To je pravi put.

 

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Neki dan me optuže za drukanje.

Joj,joj.

Evo Vam pa čitajte.

https://www.virovitica.net/secerana-u-virovitici-je-saptom-pala/33541/?fbclid=IwAR0WYYVKl3v0qjH-BFSjB_zpWx_WdRpbKJyNHyiqwYfa859t0VivveB2d-A

burza, 02.05.2020. u 19:45

Neki dan me optuže za drukanje.

Joj,joj.

Evo Vam pa čitajte.

https://www.virovitica.net/secerana-u-virovitici-je-saptom-pala/33541/?fbclid=IwAR0WYYVKl3v0qjH-BFSjB_zpWx_WdRpbKJyNHyiqwYfa859t0VivveB2d-A

Članak ko da si ga ti pisaoVrlo povrsan clanak koji racionalizaciju vidi kao nesto lose.

 

Niti jednom rijecju nije spomenuta proizvodnja alkohola.

 

Pa nisu se 3 secerane spojile u 1 da bi se zatvorile vec da naprave profitabilniji sistem koji moze konkurirati naprednijim tvornicama.

To je misljenje a ne kvalitetan clanak. Da su to htjeli mogli su pozvati nekog iz HISa da komentira ili kaze cinjenice.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/gasi-se-jedan-od-najvecih-izvoznika-u-prehrambenoj-industriji/10268605/

Veliki šok

Gasi se jedan od najvećih izvoznika u prehrambenoj industriji


 

joka14, 03.05.2020. u 15:30

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/gasi-se-jedan-od-najvecih-izvoznika-u-prehrambenoj-industriji/10268605/

Veliki šok


 

 

Gasi se jedan od najvećih izvoznika u prehrambenoj industriji


 

 

Samo treba procitati dalje od naslova.

Tvornica šećera Viro Virovitica više neće proizvoditi šećer iz šećerne repe, piše Lider. Nakon udruživanja tri hrvatske šećerane u tvrtku Hrvatska industrija šećera d.d. početkom 2019. godine, u kojoj Tvornica šećera Osijek d.o.o. u vlasništvu Žito grupe Osijek ima 40% udjela a Viro tvornica šećera Virovitica d.d. i Sladorana Županja d.o.o. koja je u vlasništvu Tvornice šećera Viro Virovitica imaju 60% udjela, započela je racionalizacija poslovanja grupe

Definitivno ,ovo nije dobro za VIRO.Sada se vidi da je racionalizacija poslovanja secerana u Hrvatskoj bilo spasavanje ove industrije ili pokusaj spasavanja.

Istina da ostaje udio u HIS-u,ali ,koliko je meni poznato HIS nije izlistan na burzi ,a u ovim teskim ekonomskim okolnostima i padu cijene secera od oko 50% u zadnjih nekoliko mjeseci,pitanje je dali ce i kako i ta firma opstati,tako da je vrijednost udjela VIRO prilicno upitna obzirom na kreditne obaveze novog drustva.

Koje drustvo ima navedene obveze?

Hiš je preuzeo nove povoljnije kredite s njima je isplatio kreditna zaduženja Vira i osječke šećerane. Popularno zvan reprogram kredita.

Hiš nemora biti izlistan na burzi al VIRO mora izdat izvjesce koje sadrzava poslovanje HIŠa

Al naravno vi to znate samo eto. Kao i ovi novinari sto znaju i vise pisu samo senzacionalne naslove koje nemaju veze sa tekstom.

 

Nego da vas pitam. Koliko je sladorana mogla zaraditi u 3 mjesecu na alkoholu?

Jel vam cudno da nema izvjesca al ima ovakav clanak prije istog?

@Ardwark

HIS je preuzeo velike kredite koje treba vratiti,nebitno kako se oni zvali!

Drustvo koje nije izlistano na burzi nema stroga pravila i obaveze sto se tice izvjesca i stoga nije atraktivno za ulagace.VIRO bi doista morao u konsolidiranom izvjescu obuhvatiti i svoj udio u HIS-u,ali je pitanje koliko je to izvjesce “validno” stoga sto HIS nema sve one obveze vezano za izvjesca i poslovanje koje imaju tvrtke izlistane na burzi.

Na Vase pitanje o Sladorani i alkoholu,ne mogu odgovoriti,ali ako se radi o novoj proizvodnji ,vjerovatno zarade jos ne moze biti ili je mala , jer se nesto moralo i uloziti za pokretanje proizvodnje.

Znači VIRO bi ubuduče trebao izdavati izvješča koja sadržavaju poslovanje HIŠ-a, a s druge strane taj HIŠ nema obveze izdavati izvješća kao tvrtke koje su izlistane na burzi ! I do sada su svašta brljavili po tim papirima, a tek od sad bi mogli gledati pravu znanstvenu fantastiku !

joka14, 03.05.2020. u 15:30

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/gasi-se-jedan-od-najvecih-izvoznika-u-prehrambenoj-industriji/10268605/

Veliki šok


 

 

Gasi se jedan od najvećih izvoznika u prehrambenoj industriji


 

Još jedna uspješna priča hrvatske države i zagrebačke burze.

@bisakovi

Naravnp da je bilo odredjenih uloga za pokretanje.

Al mi ovdje kupujemo buduce poslovanje

Osobno sam razmisljanja da ce viro ici na istiskivanje malih dionicara da okrupni i pojednostavni izlazak HIŠ a na burzu. Kako? Pa vjerojatno putem nekakve konverzije dionica Vira za HIS.

Imate na jutarnjem dosta komentara raznih ljudi. Par njih je interesantno i govore o potiho prodaji VIRA strancima.

Sutra ocekujem ocitovanje VIRO na ove natpise koji bi trebali biti sturi. Nikad nisu bili rjeciti. A i tajming prije izlaska izvjesca. Sve je to dosta smrdljivo

Aardwark, 03.05.2020. u 19:45

@bisakovi

Naravnp da je bilo odredjenih uloga za pokretanje.

Al mi ovdje kupujemo buduce poslovanje

Osobno sam razmisljanja da ce viro ici na istiskivanje malih dionicara da okrupni i pojednostavni izlazak HIŠ a na burzu. Kako? Pa vjerojatno putem nekakve konverzije dionica Vira za HIS.

Imate na jutarnjem dosta komentara raznih ljudi. Par njih je interesantno i govore o potiho prodaji VIRA strancima.

Sutra ocekujem ocitovanje VIRO na ove natpise koji bi trebali biti sturi. Nikad nisu bili rjeciti. A i tajming prije izlaska izvjesca. Sve je to dosta smrdljivo

Prodati VIRO sada je skoro nemoguca misija.Bez radnika,sirovine i uz ovakve cijene secera ????Izlazak HIS-a na burzu,ne vjerujem.Zito ni Pipunic nisu skloni takvim idejama jer ja ne znam da je on ijednu svoju tvrtku izlistao na burzi.Konverzija VIRA za HIS ?Sto bi dobili time?

Nisam optimista.Ocito da VIRO ne namjerava nastaviti sa proizvodnjom.Neisplativo je.Imovina ce se brzo “isisati”  otpremninama,po meni,za radnike i placama preostalima ako uopce bude dostatno novca.Eventualna nova blokada racuna bi bila jako losa za firmu.Postrojenja ce s vremenom potpuno izgubiti na vrijednosti.

Ni za HIS vremena nisu dobra.

Prvo losi naslovi onda nemogucnost slanja izvjestaja.

masinerija radi.

a nekima prilika za kupnju. drugima za prodaju.

Kod VIROa je uvijek sve bilo u zadnji trenutak pa tako i sada.

 

ono sto je konstanta je drukanje. likovanje.

citanje naslova umjesto teksta. selektivno citanje, zanemarivanje cinjenica svih , ne samo onih koje odgovaraju

odraz toga je draga nam drzava.

 

Konstruktivno pitanje bi bilo tko se skriva iza skrbnickog na 9 mjestu.

 

 

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close