VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I cijena padne??

eto-mene, 21.04.2020. u 12:35

 





Aardwark, 21.04.2020. u 10:30



 

https://www.agra-net.com/agra/international-sugar-and-sweetener-report/sugar-news/beet-sugar/romania—government-bans-sugar-exports-to-non-eu-countries–1.htm

Bit ce nestasice. Samo polako

 



 

oće, oće, kao što je nestašica nafte

Ne moras vozit auto al zato jest moras. Ili mozda ne treba?

Pa u sugavom kruhu ima secera. Citajte deklaracije.

 

https://economictimes.indiatimes.com/markets/stocks/news/why-are-sugar-stocks-rallying-in-a-weak-market/articleshow/74904176.cms

Ista stvar i kod

Jedino cijena stopana

Al nece ni to do vijeka.

Cekamo izvjestaj za 1 kvartal, dali je bilo i koliko isporuka.

 

forumas., 21.04.2020. u 15:05

I cijena padne??

po meni se nije ni trebala dizati iznad 60 kn, nego se spustiti na 35-40 kn

A je li trebala pasti s preko 100 na 60 u kratko vrijeme??

Kolika je cijena šećera na bjelosvjetskim burzama? I to bi moglo malo utjecati na cijenu

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Neznam kud će cijena dionice ali znam da će u Viru 110 ljudi od ukupno 140-150 dobiti otkaz…..60 je več dobilo možda i 80 a 110 je za sad brojka koja je planirana….za Sladoranu neznam….

hugh, 28.04.2020. u 22:05

Neznam kud će cijena dionice ali znam da će u Viru 110 ljudi od ukupno 140-150 dobiti otkaz…..60 je več dobilo možda i 80 a 110 je za sad brojka koja je planirana….za Sladoranu neznam….

Dobit će otkaz u Viru i nakon toga posao u Hrvatskoj industriji šećera? Ili će dobiti otkaz iz te industrije?

Koliko znam, otkaz je več 60 ili 80 ljudi dobilo i idu na burzu…..otpremnina 3000 kn po godini ali ne može prelaziti 85000 kn bez obzira na godkne radnog staža…..nema najava da će ići u HiŠ….

Nema tu nikakvog birokratskog prebacivanja ljudi u drugu firmu ili sl. Gasi se proizvodnja u virovitičkoj šećerani i to je to! Mislim da sam baš nedavno pisao o tome da će se “gazde” vrlo skoro morati dogovoriti gdje i kako rezati. Tko poznaje problematiku ove branše, zna da ovo nije veliko iznenađenje i da je rezanje troškova samo jedna od preostalih opcija za nastavak proizvodnje u ostala dva pogona. Virovitica nema gotovo nikakvu sirovinsku bazu, i to je vjerojatno bilo presudno u odluci gdje zatvarati. Ne znam što je s preradom žutog sirovog šećera, ali vjerojatno im se ne isplati držati tolike ljude samo zbog toga. Koliko znam i u Osijeku će biti nešto viška radne snage a Sladorana je već prošla sistematizacije radnih mjesta.

Spojilo 2 secerane da racionaliziraju troskove pa sad krenuli svi gledat i trazit druge razloge

Razlog je prejednostavan ili?

Osim toga. Trenutno se proizvodi alkohola 60 000 litara dnevno sto do sada nije bio slucaj.

Ne valja ni to?

Po nekima ovdje odavno smo trebali biti na 20.

Pa eto.. Neide.

Rivp i adrs zaronili bogovski u prvom naletu. Nisam vidio da je i viro zaronio a po nekima je trebao.

Suzdrzite se glupih postova ako niste dionicar niti to mislite postati. Ima drugih bolji dionica i prilika.

 

wasp, 29.04.2020. u 12:15

Nema tu nikakvog birokratskog prebacivanja ljudi u drugu firmu ili sl. Gasi se proizvodnja u virovitičkoj šećerani i to je to! Mislim da sam baš nedavno pisao o tome da će se “gazde” vrlo skoro morati dogovoriti gdje i kako rezati. Tko poznaje problematiku ove branše, zna da ovo nije veliko iznenađenje i da je rezanje troškova samo jedna od preostalih opcija za nastavak proizvodnje u ostala dva pogona. Virovitica nema gotovo nikakvu sirovinsku bazu, i to je vjerojatno bilo presudno u odluci gdje zatvarati. Ne znam što je s preradom žutog sirovog šećera, ali vjerojatno im se ne isplati držati tolike ljude samo zbog toga. Koliko znam i u Osijeku će biti nešto viška radne snage a Sladorana je već prošla sistematizacije radnih mjesta.

loše vijesti za dioničare…sve miriše na gašenje i nulovanje

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Viro u Virovitici stavio ključ u bravu.

Nema ga više,ne postoji,nula.

Radnici otpušteni.

Previše se tu problema nakupilo ovih zadnjih 2,5 god. i sad je explodiralo.

Dioničari,držite gaće.





burza, 29.04.2020. u 20:46



Viro u Virovitici stavio ključ u bravu.

Nema ga više,ne postoji,nula.

Radnici otpušteni.

Previše se tu problema nakupilo ovih zadnjih 2,5 god. i sad je explodiralo.

Dioničari,držite gaće.



 

SRAMOTA NA STO SE SVEO OVAJ FORUM

nikakvih filtera samo druk losih drukera

Pogledati sliku u prilogu da buregdjije odgmizu ispod kamena

 

dovoljno je pogledati sto je npr ostavrio BADEL

proizvodnja alkohola rastura dobit x2

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

burza, 29.04.2020. u 20:46

Viro u Virovitici stavio ključ u bravu.

Nema ga više,ne postoji,nula.

Radnici otpušteni.

Previše se tu problema nakupilo ovih zadnjih 2,5 god. i sad je explodiralo.

Dioničari,držite gaće.

to su jako loše vijesti…vidjet ćemo refleksije na cijenu dionice….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close