VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni osobno se teško otet dojmu da se vrijednost najboljih tvrtki na našoj burzi namjeno obezvrjeđuje s ciljem da se otme malim dioničarima dionice/potencijalna zarada. U toj priči sudjeluju i mirovniski fondovi sa NAŠIM PARAMA. Mislim da se radi o nevjerojatnoj korupciji/sprezi krupnog kapitala. Naravno ovo je samo moj dojam za koji nemam nikakve dokaze

To se odavno zna,nažalost.
Iskreno uletio bi u Virozu ali tek kada bude blizu 20x.

Jedna od analiza…

“By contrast, for raw sugar, the bank cautioned of some outstanding pressure from a reluctance among some producing countries to cut output, despite prices which are below the cost of production in “many” nations.

“We expect a muted supply-side response, given the level of protectionism in areas like the European Union, Pakistan, China and India.”

Still, in Brazil, the top sugar producer and exporter, an output drop is “likely” in the key Centre South region in 2018-19, thanks in part to the prospect of a reduced cane harvest, thanks to a higher rate of replantings, but also the switch by mills to producing more ethanol.

If sugar remains less lucrative, “we will likely see a much lower sugar mix [in output], as mills will favour ethanol production,” the bank said, noting too a weak level of forward hedging by producers.

Nonetheless, the bank forecast New York raw sugar futures prices rising to 15.6 cents a pound in the last three months of 2018, up from 14.7 cents a pound expected for the current quarter.”

210 kn, slijedećih 15%….ukupno 30% od očekivanje pozicije….
lagano skupljajte….Q4 će biti loš, Q1_2018 isto ako se cijena ne oporavi….i onda čekaš manjak šećera i torpedo prema gore…

ovo neće propasti, na svakih -20% zauzmeš razmjeran dio odlučene pozicije, kako ja trgujem, ja duplam, znači ako dođe cijena od 190 kn, onda ide 30%, da budem ukupno 60% očekivane pozicije….

Q4 sigurno nece biti dobar, no pitanje je koliko ce biti los.
Ako se ne varam, cijena secera je ipak bila nesto veca nego u Q3, a i u Q4 su krenuli intenzivniji prihodi zbog prerade i prodaje, docim je do Q3 vec bila prodana vecina proslogodisnjeg.
Mozda grijesim, stoga svakako korigirajte ako je nesto netocno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Jedna od analiza…

"By contrast, for raw sugar, the bank cautioned of some outstanding pressure from a reluctance among some producing countries to cut output, despite prices which are below the cost of production in “many” nations.

“We expect a muted supply-side response, given the level of protectionism in areas like the European Union, Pakistan, China and India.”

Still, in Brazil, the top sugar producer and exporter, an output drop is “likely” in the key Centre South region in 2018-19, thanks in part to the prospect of a reduced cane harvest, thanks to a higher rate of replantings, but also the switch by mills to producing more ethanol.

If sugar remains less lucrative, “we will likely see a much lower sugar mix [in output], as mills will favour ethanol production,” the bank said, noting too a weak level of forward hedging by producers.

Nonetheless, the bank forecast New York raw sugar futures prices rising to 15.6 cents a pound in the last three months of 2018, up from 14.7 cents a pound expected for the current quarter."

To je točno ono što sam i sam nagovijestio – unatočim niskim cijenama niej dovoljna jedn agodina da opameti tvrde glave – većina će nastaviti tući po repii trski. Tek kad ih i dogodine opali, onda će iće rezati površine. Mislim da bi to bio summa summarum ovog osvrta gore.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Jedna od analiza…

"By contrast, for raw sugar, the bank cautioned of some outstanding pressure from a reluctance among some producing countries to cut output, despite prices which are below the cost of production in “many” nations.

“We expect a muted supply-side response, given the level of protectionism in areas like the European Union, Pakistan, China and India.”

Still, in Brazil, the top sugar producer and exporter, an output drop is “likely” in the key Centre South region in 2018-19, thanks in part to the prospect of a reduced cane harvest, thanks to a higher rate of replantings, but also the switch by mills to producing more ethanol.

If sugar remains less lucrative, “we will likely see a much lower sugar mix [in output], as mills will favour ethanol production,” the bank said, noting too a weak level of forward hedging by producers.

Nonetheless, the bank forecast New York raw sugar futures prices rising to 15.6 cents a pound in the last three months of 2018, up from 14.7 cents a pound expected for the current quarter."

To je točno ono što sam i sam nagovijestio – unatočim niskim cijenama niej dovoljna jedn agodina da opameti tvrde glave – većina će nastaviti tući po repii trski. Tek kad ih i dogodine opali, onda će iće rezati površine. Mislim da bi to bio summa summarum ovog osvrta gore.
[/quote]

Da, dvogodisnji ciklusi su to.
Ostaje jos da se vidi kako ce ispasti ovo u Brazilu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


ovo neće propasti, na svakih -20% zauzmeš razmjeran dio odlučene pozicije, kako ja trgujem, ja duplam, znači ako dođe cijena od 190 kn, onda ide 30%, da budem ukupno 60% očekivane pozicije….

Loviš padajuće noževe..-

Ignore: KressoM, delux

Do kraja 2.mjeseca za 4.kvartal?

u pravu ste,
prije su se oglašavali sredinom 2 mjeseca(13,14,) sada čekaju uvijek kraj 2 mjeseca,
JANF je recimo prošle godine 07.02 već objavio 4Q
pa nije to još daleko, valjda neće ZB propasti do tada

Nekako mi je uvijek dugo čekat taj 4 kvartal. Bit će jako napeto,baš me zanima hoće li bit pozitiva. ja mislim da hoće ali se svejedno veselim vidjet izvještaj

ako bude plus za godinu, a trebao bi, valjda smo zasluzili 300 kunica


Nekako mi je uvijek dugo čekat taj 4 kvartal. Bit će jako napeto,baš me zanima hoće li bit pozitiva. ja mislim da hoće ali se svejedno veselim vidjet izvještaj

malo sam razgovaro s ljudima koji su više upućeni u prošlogodišnju proizvodnju, kažu da repa uopće nije bila loša, a neće ni cijena šećera kliziti vječno

New Report

Close