VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Investimire
Kupi ili nemoj.
Znas o seceru i Viru isto koliko i ja.
A to je nista.

Znam ipak malo više, nabavih neku litearutur, za sitne pare, a vrlo korisno. Preporučam.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

evo jedno lagano pitanje za sve koji imaju ili nemaju dionice Vira,
o vezi trenutne cijene proizvoda i tvrtke,
ako je samo to presudno za vrijednost dionice tvrtke, pitanje je;

koliko je bila cijena šećera prije 10 godina ? kada je Viro bio na 1650 kn

prema današnjem omjeru 240/420 ispada da je šećer tada bio 2940€/t , je li stvarno bio ?
sve ostalo su manipulacije i špekulacije,
što nikako ne znači da netko ne želi obezvrijediti, ionako već narušene vrijednosti, ne samo Vira, nego većine hrvatskih tvrtki

Meni osobno se teško otet dojmu da se vrijednost najboljih tvrtki na našoj burzi namjeno obezvrjeđuje s ciljem da se otme malim dioničarima dionice/potencijalna zarada. U toj priči sudjeluju i mirovniski fondovi sa NAŠIM PARAMA. Mislim da se radi o nevjerojatnoj korupciji/sprezi krupnog kapitala. Naravno ovo je samo moj dojam za koji nemam nikakve dokaze

malimllr

https://tradingeconomics.com/commodity/sugar

Koliko je bio u EU ne znam, ali na svjetskom je bio kojih 30% nize nego danas.
Toliko o tome.

Ma sve jasno, secer ovoliko ili onoliko, plus ili minus, sve je to vazno, naravno, ali je sekundarno.
Primarno je stanje na ZSE.
Da je Crobex na 2500 bio bi i ovaj puran na 350 barem.
A sve te analize macku o rep odmah.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ZSE kada krene, to će biti ko Argentina ove godine….al da fundamenti i cijena šećera nisu bitni, e to se ne mogu nikako složiti

fundamenti su sve!

Možda ja ne gledam dobro te brojčice, ali fundamenti su ovdje i više nego pristojni.
A sad, šta će biti slijedećih godina sa cijenom šećera…tko to zna.

Ima tko info,krajem 11.mjeseca koji mirovinac i koliko komada je prodao po sitnoj cijeni

Ovaj VIRO ko viroza
.samo me cini nervoznim
Do kraja mjeseca mars na 320-350
Secer pokusava probiti vrh od prije mjesec dana
Mogo sam zaraditi ponesto i na Jmnc da nisam toliko donirao za Virozu


ZSE kada krene, to će biti ko Argentina ove godine….al da fundamenti i cijena šećera nisu bitni, e to se ne mogu nikako složiti

fundamenti su sve!

Fundamenti su oko 50% price. Ili manje.
Ostatak je index.
Vidi blue chips.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

https://m.investing.com/commodities/us-sugar-no11

Plus 1,06

Vraća se iz ponora…..al daleko je to od neke “profitabilne” cijene
https://www.investing.com/commodities/london-sugar

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close