VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

eve friški fjučrsi za šećer:

London No 5
(09/02/2011)
Symbol Last Chg Vol
Mar ‘1 761.50 -7.20 5250
May ‘1 749.10 -5.60 4152
Aug ‘1 713.00 -4.70 888
Oct ‘1 664.30 -1.50 77
Dec ‘1 646.90 -3.20 36

nije baš da će cijene letit u nebo

"Hi,
Current price for Icumsa 150 is about US$830.00/840.00 mt FOB port of origin.
BRgds
Ervim Tonolli"

Priupitah ja brazilsku kompaniju koliko bi me kostao uvoz (samo cijena secera) bez "shipment" i eto njihovog odgovora. to je dakle 4.5 kuna za kg. 200 tis tona, 900 mil kn prihoda viro i zupanja zajedno u 2011 samo od cukara, to moze padati, ali tu je jos zito, sladoliq, alkohol, octo,…procjenjujm 1.5 milijardi prihoda i vise.

Tonči,pa ti se javljaš samo kad Viro pada,pa šta hoćeš reći.Dosad cijenom šećera uopće nismo ni uticali na pad ili rast Vire.Svi razlozi za rast su poznati i neosporivi,ali pošto je to dionica koja brzim igračima nije zanimljiva,ne leti u nebo odmah nego polako.Nisam baš bio presretan kad sam vidio padalinu,i bio sam uvjeren da će neko sjužit sve do 500 i uzet dobar prosjek,ali………..nešta sam danas malo ušićario.Kad uzmem da je cijeli svijet u minusu već tri dana,dobro je,a i dobro je to šta su oni koji su računali na brzu zaradu izašli.Manje problema kasnije.Problemi će biti za iste ljude koji su izašli jer će ponovo kupovati ali po puno većim cijenama.Nažalost njihovu uletili u brodare,mada vozarine rastu,dobiti nemaju i grcaju u dugovima.Danas je trend hrana i energetika,a našim ljudima je stvarno teško zbrojit dva i dva.Ali svako igra za sebe i to je to.Moj stav o Viri se ne mijenja ,zadrti sam optimista i znam da stvarno imam razloga za to.U to ćete se uvjeriti i sami za koji dan ili tjedan.Pašće i onaj stoper,mislim da se i danas dobro natovario oli ti dokupio.SRETNO.

peyo

ja jednom prodao na 350 nakon kupnje na 300. sada prosjek 450 kn jer sam opet kupovao. nema prodaje par godina pa taman padale ćuskije, kako je onaj BiH band pjevao.

Cone -prijatelju- tjedan, dva,nećeš morati duže čekati.

peyo

Peyo ,
ne može ti čovik popravit ocjene ,koliko su te izbombardirali..hahahah
Znači ,dosta ih je propustilo ulaz po nižim cjenama!

Evo vidim da je jedini pravi borac peyo,ja sam iskren pa se nisam želio danas javljat kao što sam neki dan piso bio sam sa kolegom na forex kol,,,kupio šečera po 31 i nešta iprodo po 32,45 ,danas je več cca32,60 ibaš razmišljam 2000 eura ljepa zarada,te ko bi mogo biti dobar za ovu igru.-, ,da se čovjek može dobro naspavat i sačuvat živce i uživat u ljepim sunčanim danima a ne piljit u gledalicu,iskreno jedva čekam da sve ovo zaživi i kodnas da nemoramo napolju kupovat coca colu i Caterpillar ,šečer ,pamuk i ostalo,Naj jače su mi pare bile na usd/jpy za jednu 5 sec ,200 eura i cjeli dan feštaj.Ali evo nas tu smo i sutra u igri valda če biti za burek ,pozdrav imaocima dionica Vire. [smiley]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Ma dragi moj kolega da igram za ocjene ,bio bih najlošiji ,ali ja igram za lovu,a to puno njih jako jako brine.Znaš kak se veli za dobrim konjem se dobro i praši.Samo neka tuku,a nisu ni svjesni da ja na taj način tražim odgovore koji su mi ostali nedorečeni.A evo ne mogu više izdržati pa ću reći.Onaj kolega šta me pikao u ponedjeljak je bio jako blizu od odgovora ali nisam smio reći.Zašto-jer sam sa onom svojom "pametnom izjavom" o blokadi od 300 i kusur posto tražio taj odgovor.Ali nije došao na forumu nego na asku sa 1000 komada.To sam tražio,i taj odgovor sam čekao.To je potvrda za sva traženja u mjesec dana,to je početak igre bez granica.Danas je puno njih istovario,ali ne znam do kada će plašiti i kupovati.E sad da mi je znati samo tko je taj,ja čak sumnjam na……….to još neću reći.Sličan scenarij sam mislio i sam odigrati,ali nisu mi se kockice posložile.Burza je jača igra od preferansa,a ja uvijek pobijeđujem.Svim skupa -ljudi ne bojte se Viro je dobitna kombinacija i zaradit ćete puno love skupa sa mnom.A kolege koje sam isprovocirao ili uvrijedio -sory tražio sam igrača.Sve u žaru borbe-u ljubavi i u ratu je sve dozvoljeno.SRETNO SVIMA.

peyo

Nitko da napiše zašto viro dokupljuje svoje dionice i zašto cijena raste i zašto će još rasti…nije samo rast cijene šećera u pitanju, to je samo došlo kao ulje na vatru, cijena bi i bez tog vjerojatno rasla. I nisu samo relativna podcjenjenost našeg tržišta kapitala i kasan izlazak države iz krize doprinjeli tome. Očito neki nisu pratili recentne vijesti, evo kolega cone je već dva-tri puta bacio hint, al očito nije sjelo na plodno tlo.

Pa da ne ispadnemo da pričamo u prazno, i da dionica raketira bez veze, ne bi bilo zgoreg ponovit kako viro konačno planira izbacit konsolidirano financijsko izviješće ( i to za cijelu 2010, kako je Zadro nedavno izjavio ), a to znači da se svi prihodi i rashodi, kao i imovina i obveze onog 60 postotnog dijela sladorane ubacuju u izviješće vira.

Tako više kod vira neće pisat vrijednost prihoda od 600 il 700 milja kuna, nit će pisat vrijednost imovine ( aktive ) od 1000 milja kuna, kao šta je pisalo u dosadašnjim izviješćima. Nadodat će se ovima brojke iz Sladorane, koja odokativnom procjenom ima također godišnje oko 600 milja prihoda, te konzervativno procjenjenu realnu vrijednost imovine od barem 450 milja kuna. Ko ne vjeruje u ove brojeve nek pričeka iduće izviješće, al mislim da sam prilično blizu.

Dakako, to automatski implicira veću vrijednost vira kao firme ( EV ), daje puno veću vrijednost bvps, odnosno rezultira drastičnim smanjenjem p/b. Šta će zdravo seljački reći: ista dionica viro-r-a će po booku vrijedit više nego je vrijedila u zadnjem izviješću.

Šta se tiče budućih zarada, već se ranije procjenjivalo u analizama da će se stapanjem sladorane i vira godišnje ostvarivat neto dobit preko 100 milja kuna godišnje ( neću ipak reći koliko točno, to ću zadržat za sebe ). A kako će cijena na sve ovo reagirat živi bili pa vidjeli.

never surrender

evo nabrzaka, uz sadašnje multiple, brat bratu, to je bvps od oko 460 kuna, i p/b od oko 1,05.
[tongue]

ako netko ima svoj izračun, slobodno nek ga podjeli

never surrender

Da li netko zna po kojoj se cijeni kreće dionica Sladorane i da li se može uskoro očekivati izlistanje na ZSE?
Topic Sladorana i nije baš aktivan pa sam se poslužio Virom. Ipak je Viro većinski vlasnik.

evo ja i kao kolega peromađar razmišljam da nema smisla kupovati vlastite dionice a istodobno izbaciti lose izvješće, tako da sam apsolutno siguran da će izvjesce biti odlicno

New Report

Close