VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dionice skoro 30000 komada,uz sladoranu 140 hektara zemlje na koju ide tvornica etanola,Slavonija nova,zelena biomasa,hrana za krave,preseljenje dijela proizvodnje Badela u sladoranu,pregovori za sladoranu kandit…………lijepa lova,lijep kolač-otkud lova -i na kraju fond Viro-Allians.Strahovito veliki projekti,strahovito puno novaca,fond,fond,fond,dokapitalizacija,lova,dionice……….Trezor ne može prodavati svoje dionice,ali fond…………pa stoper od 500000 kuna,pa nigdje ni glasa iz Vire osim intervjua sa Zadrom………..da li me itko razumije o čemu pričam.
Ako ne razumijete ……..razumjet ćete.Dividenda vrlo moguće,cijena dionice za moj pojam prihvatljiva a već znate na koliko pucam.Moja zagonetka je odgonetnuta,prijatelji moji ja se više ne javljam.SRETNO VAM SVIMA,I PRIJATELJSKI SAVJET-UDRITE SA SVIM ŠTA IMATE……..NEĆETE ZAŽALITI.Lijepi pozdrav svima.

peyo


ja jednom prodao na 350 nakon kupnje na 300. sada prosjek 450 kn jer sam opet kupovao. nema prodaje par godina pa taman padale ćuskije, kako je onaj BiH band pjevao.

dino merlin kolega- nek nek padaju ćuskije http://www.youtube.com/watch?v=7MEUPSvbuJg


Da li netko zna po kojoj se cijeni kreće dionica Sladorane i da li se može uskoro očekivati izlistanje na ZSE?
Topic Sladorana i nije baš aktivan pa sam se poslužio Virom. Ipak je Viro većinski vlasnik.

Temeljni kapital Društva iznosi 266.824.700,00 kuna (slovima: dvijestotine šezdesetšestmilijunaosamstotinadvadesetičetiritisućesedamstotinakuna).

Temeljni kapital Društva podijeljen je na 2.668.247 dionica i to 1.200 dionica serije A, 2.625.738 dionice serije B i 41.309 dionica serije C.

Nominalni iznos jedne dionice iz prethodnog stavka je 100,00 kuna (slovima: stotinukuna).

Dionice su izdane u nematerijaliziranom obliku i pohranjene su u depozitoriju Središnje depozitarne agencije sa sjedištem u Zagrebu, Heinzelova 62a ("SDA") pod oznakom SLDR-R-A, ISIN: HRSLDRRA0004, CFI: ESVUFR.


Pa da ne ispadnemo da pričamo u prazno, i da dionica raketira bez veze, ne bi bilo zgoreg ponovit kako viro konačno planira izbacit konsolidirano financijsko izviješće ( i to za cijelu 2010, kako je Zadro nedavno izjavio ), a to znači da se svi prihodi i rashodi, kao i imovina i obveze onog 60 postotnog dijela sladorane ubacuju u izviješće vira.

Tako više kod vira neće pisat vrijednost prihoda od 600 il 700 milja kuna, nit će pisat vrijednost imovine ( aktive ) od 1000 milja kuna, kao šta je pisalo u dosadašnjim izviješćima. Nadodat će se ovima brojke iz Sladorane, koja odokativnom procjenom ima također godišnje oko 600 milja prihoda, te konzervativno procjenjenu realnu vrijednost imovine od barem 450 milja kuna. Ko ne vjeruje u ove brojeve nek pričeka iduće izviješće, al mislim da sam prilično blizu.

Dakako, to automatski implicira veću vrijednost vira kao firme ( EV ), daje puno veću vrijednost bvps, odnosno rezultira drastičnim smanjenjem p/b. Šta će zdravo seljački reći: ista dionica viro-r-a će po booku vrijedit više nego je vrijedila u zadnjem izviješću.


Poštovani,
dijelom se slažem sa vama ali moram naglasiti da viro udjel u Sldr-r-a vodi kao dugotrajna finan.imovina u bilanci i vjerojatno se vodi po trošku stjecanja od 111kn po dionici.
Možda griješim.
Pošto sada slijedi konsoldi.izvještaj jer imaju više od 50% udjela prihodi i imovina kao i obveze će biti veće ali upitno je koliko će bvps rasti jer ta imovina je već trebala biti u bilanci vira ali je pitanje koliko je vrednovana ta sladorana u bilanci.

Ispravite me ako griješim, nisam upućen već pratim kooperante i poslovne partnere(viro partner) jedne tvrtke koje sam ja dioničar.

Štednja je mudrost trošenja.

Da se nadopunim na prethodni post, naišao sam na webu info na blogu yy koji je među top 10 dioničara.
Prije nisam pbraćao pažnju na to ali vrlo važan podatak.
Citiram:
Vrlo je važno znato da će virova akvizicija sladorane 58% i investicija koštati cca 300-320mil kn.

link:http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:2zpvUkgwAJoJ:trzistakapitala.wordpress.com/2010/12/26/ina-r-a-quo-vadis/+baki%C4%87+vira+u+sladorani&cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=hr&source=www.google.hr

Dakle, Viro je podcijenjen samo na osnovu ove spoznaje o investiranju u sladoranu 300-njak miljuna kn.

Štednja je mudrost trošenja.

moj izračun.. kupljeno po 320 isplati se prodat po 480. ako netko im neki drugi izračun samo naprijed 🙂

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



Da li netko zna po kojoj se cijeni kreće dionica Sladorane i da li se može uskoro očekivati izlistanje na ZSE?
Topic Sladorana i nije baš aktivan pa sam se poslužio Virom. Ipak je Viro većinski vlasnik.

Temeljni kapital Društva iznosi 266.824.700,00 kuna (slovima: dvijestotine šezdesetšestmilijunaosamstotinadvadesetičetiritisućesedamstotinakuna).

Temeljni kapital Društva podijeljen je na 2.668.247 dionica i to 1.200 dionica serije A, 2.625.738 dionice serije B i 41.309 dionica serije C.

Nominalni iznos jedne dionice iz prethodnog stavka je 100,00 kuna (slovima: stotinukuna).

Dionice su izdane u nematerijaliziranom obliku i pohranjene su u depozitoriju Središnje depozitarne agencije sa sjedištem u Zagrebu, Heinzelova 62a ("SDA") pod oznakom SLDR-R-A, ISIN: HRSLDRRA0004, CFI: ESVUFR.
[/quote]

sladorana je prošle godine dokapitaliziranas od strane vira pa je temeljni kapital 330 milja, al vrijednost imovine je veća
Vaš link

never surrender

Peyo kol.kolika je dividenda ovdje ja sam lani kasno ušo pa neznam,hvala [huh]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Fakti:

Zarada po dionici:
2006. – P/E – 73,42 kn
2007. – P/E – 66,00 kn
2008. – P/E – 1,70 kn
2009. – P/E – 2,53 kn
2010. – ?

Trenutni ttm P/E do 3Q je 37,77 kn, od čega 4Q 2009 nosi 14,70kn (38,92%). Dobro, ali na tome graditi graditi kule u zraku da će se cijena dionice vratiti na onu iz zlatnih vremena je puko obmanjivanje luzera. Po meni, biti će teško supstituirati dobit iz zlatnih godina ostvarenu dobrim dijelom na tržištima EU, a zbog nametnutih uvoznih kvota. Ovo je moje argumentirano stajalište. Možda griješim, ali bar ne lupetam.


moj izračun.. kupljeno po 320 isplati se prodat po 480. ako netko im neki drugi izračun samo naprijed 🙂

prije izvjesca misliš

Jeli izvješče 31.3.2011. [kiss]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Peyo kol.kolika je dividenda ovdje ja sam lani kasno ušo pa neznam,hvala

oscar01, 11.02.2011. u 10:21

U 2007god. su isplatili oko 12kn dividende………..

Proslu godinu Viro nije isplatio dividendu tako da je nisi niti mogao dobiti da si ranije usao,jer su odlucili za kupovini svojih dionica..

New Report

Close