VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


P/E 15,47 prema godisnjem izvjescu i danasnjoj zakljucnoj cijeni…

kod mene je na ovoj zadnjoj cijeni 1024,94kn ,P/E 15,53

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Hm, ovo gibanje cijene VIRO-a neodoljivo me podsjeća na DLKV, KOEI…. Nije ovaj pad samo zbog lošijih rezultata nego izgleda da veliki dodatno i namjerno ruše cijenu da bi se mogli nakrcavati na razinama ispod 1000 kn. [rolleyes]

Ignore: KressoM, delux


Miro25: ” P/E 15,47 prema godisnjem izvjescu i danasnjoj zakljucnoj cijeni… ” kod mene je na ovoj zadnjoj cijeni 1024,94kn ,P/E 15,53

nisi oduzeo vlastite dionice…


Hm, ovo gibanje cijene VIRO-a neodoljivo me podsjeća na DLKV, KOEI…. Nije ovaj pad samo zbog lošijih rezultata nego izgleda da veliki dodatno i namjerno ruše cijenu da bi se mogli nakrcavati na razinama ispod 1000 kn.

viro si je zacementiro ovu cijenu sljedecih godinu dana… P/E se nece smanjivati sve dok ne izbace ovaj kvartal iz izracuna… a to je za godinu dana…


Hm, ovo gibanje cijene VIRO-a neodoljivo me podsjeća na DLKV, KOEI…. Nije ovaj pad samo zbog lošijih rezultata nego izgleda da veliki dodatno i namjerno ruše cijenu da bi se mogli nakrcavati na razinama ispod 1000 kn. [rolleyes]

U Dalekovodu smo dobrano osjetili ovu taktiku, a izgleda da se sada i na ostalim dionicama ciljano radi po istom modelu. Može im se, jer su ostali učesnici totalno nelikvidni i u paničnom strahu.[undecid]
Nažalost mislim da bi se cijena VIR-a mogla sutra izjednačiti sa cijenom Dalekovoda.

ova stranica nije losa

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

bojim se da viro ide još značajno dole.
ima li itko info o 1. kvartalu?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

rado ću kupit viro ispod 1000 kn [proud], malo pričekat da prodaju debili pa onda se natrpat prije Koka kole

Cookie Monster

Ovo što se dešava je stvarno prilično deformirano stanje, Viro je već neko vrijeme u debelo oversold stanju, ja sam ga mislio prodati s gubitkom ali koliko vidim kretanje cijene (oni koji imaju tu mogućnost mogu se sami uvjeriti) svi pokazatelji ukazuju na jaki kupi signal. Ne kažem da neće još pasti, ali isključivo zahvaljujući ovoj bolesnoj situaciji.
U svakom slučaju ovu godinu je izgleda najbolje zaboraviti na burzu, kako Graham reče, ˝i to će proći˝.
Prodati sada bilo što je čini mi se ludost


viro si je zacementiro ovu cijenu sljedecih godinu dana… P/E se nece smanjivati sve dok ne izbace ovaj kvartal iz izracuna… a to je za godinu dana…

Kojih li gluposti – pa ne ovisi cijena samo o P/E…..na burzi se u cijene dionica ugrađuju buduća očekivanja a ne temelje se na stanju u prošlosti.
Saladin je to vrlo kratko i jasno napisao[proud]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Miro25: ” viro si je zacementiro ovu cijenu sljedecih godinu dana… P/E se nece smanjivati sve dok ne izbace ovaj kvartal iz izracuna… a to je za godinu dana… ” Kojih li gluposti – pa ne ovisi cijena samo o P/E…..na burzi se u cijene dionica ugrađuju buduća očekivanja a ne temelje se na stanju u prošlosti. Saladin je to vrlo kratko i jasno napisao[proud]

pa dobro se vidjelo sto se desava kad se dionice pocnu kupovat prema buducim ocekivanjima… pojavi se korekcija… sta mislis da se u buducnosti nece ponoviti ovakvi kvartali, da ce sve biti idealno i bajno… najavljeno je smanjenje cijene secera u europi za 30%… otvara se secerana brcko… nisu uspjeli kupit zupanju… upravu su raspustili iz nepoznatih razloga… veliki istovar jednog od glavnih ljudi u secerani…


vodoinst: ” Miro25: ” viro si je zacementiro ovu cijenu sljedecih godinu dana… P/E se nece smanjivati sve dok ne izbace ovaj kvartal iz izracuna… a to je za godinu dana… ” Kojih li gluposti – pa ne ovisi cijena samo o P/E…..na burzi se u cijene dionica ugrađuju buduća očekivanja a ne temelje se na stanju u prošlosti. Saladin je to vrlo kratko i jasno napisao[proud] ” pa dobro se vidjelo sto se desava kad se dionice pocnu kupovat prema buducim ocekivanjima… pojavi se korekcija… sta mislis da se u buducnosti nece ponoviti ovakvi kvartali, da ce sve biti idealno i bajno… najavljeno je smanjenje cijene secera u europi za 30%… otvara se secerana brcko… nisu uspjeli kupit zupanju… upravu su raspustili iz nepoznatih razloga… veliki istovar jednog od glavnih ljudi u secerani…

Ma daj, ovo je turbodrukerski post i ništa drugo, iznosiš samo negativne stvari, a prešućuješ one dobre, zaboravljaš na vrlo izvjesan ugovor s coca-colom a možda i pepsijem, s time viro postaje više nego ozbiljan igrač u ovom dijelu europe, ne spominješ ulaganja koja su u tijeku a što misliš zbog čega?
To da šećeranama neće biti bajno može ići viri u prilog , on je sada skoro monopolist, a takvi uvjeti bi mu samo maknuli konkurenciju.
Ne očekujem izvrsna izvješća u ovoj godini, ponajprije zbog situacije kakva je s tom vražiojom repom a i mnogo je uloženo u modernizaciju, mislim da bi se plodovi svega toga mogli početi osjećati tek iduće godine

To što je tip iz uprave prodao dionice je napravio pravu stvar i evo cijena je poprilično pala. Međutim što se želi reći time, pa zar je samo viro pao?
Po toj logici trebao je i todorić prodati konzum i ledo jer je znao da će pasti dionice.
Ljudi pa cijeli crobex je u totalnom k… vidite da nema snage pa poraste 1% i jedino iz tog razloga mi se čini da će sve još padati. Ovdje ne igraju ulogu ni fundamenti ni ništa pitanje je samo kad sve ovo prođe tko će se oporaviti? Ja sam uvjeren da Viro hoće uostalom firma posluje izvrsno, a izvješće ne smatram lošim samo nešto lošijim od prošlog koje je bilo izvrsno.


vodoinst: ” Miro25: ” viro si je zacementiro ovu cijenu sljedecih godinu dana… P/E se nece smanjivati sve dok ne izbace ovaj kvartal iz izracuna…….. ” pa dobro se vidjelo sto se desava kad se dionice pocnu kupovat prema buducim ocekivanjima… pojavi se korekcija… sta mislis da se u buducnosti nece ponoviti ovakvi kvartali, da ce sve biti idealno i bajno… najavljeno je smanjenje cijene secera u europi za 30%… otvara se secerana brcko… nisu uspjeli kupit zupanju… upravu su raspustili iz nepoznatih razloga… veliki istovar jednog od glavnih ljudi u secerani…

Za sada sam dosta izgubio na VIRU (kao i većina) ali ne bih bio ovakav pesimist.Uništio ih jedan loš kvartal kad nisu mogli ispuniti izvoznu kvotu i zato su smijenili upravu.Međutim , povećavaju proizvodnju i smanjuju ovisnost o takvim kvartalima (šećernoj repi).A i Coca Cola nije za bacit’.Kandit , Sladorana još nisu propali.
Osim toga , gazda se čini čovjekom iz struke koji je čvrsto nogama na zemlji.
Već sam rekao – nadam se 1.Q boljem od prošlogodišnjeg (neto-dobit 21 mil).Ako bude ispod 25 mil izlazim.

New Report

Close