Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Wednesday 4 November 2009
http://www.blackswantrading.com
Key News
 The euro zone’s dominant service sector expanded for the second consecutive month and at its fastest pace in 22 months, led by France. (Reuters)
 The interbank cost of borrowing dollars for three months was fixed at a record low for a third straight session on Wednesday. (Reuters)
 Fitch downgraded Ireland’s long-term rating to ‘AA- ‘ from ‘AA+’, with a stable outlook. It said the move reflected the severity of the decline in nominal GDP and the exceptional rise in government liabilities.(Reuters)
 Japan ex-MOF currency chief Watanabe says the dollar will remain a key global currency as there is no other unit to replace it as a reserve currency. In an interview with Reuters, he says the G20 is unlikely to talk much about the dollar’s weakness, which should be discussed by G7 rich nations and China. (Reuters)
Quotable
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”
Buckminster Fuller
FX Trading – Who leads and who follows…
I recently downloaded Caesar’s Confessions on to my I-pod so I could listen while doing my strenuous exercise, which consists of a walk around the neighborhood once the US session is finished. Its great stuff, though not exactly easy listening. It’s more like homework. But the depth of the logic and insight into human nature that Caesar display’s is astounding, not to mention his diction and overall writing skills.
To me, it goes to the point that the educated classes were likely a lot more educated in 50 BC then the so-called educated classes today (technological tends to obscure this difference I believe). While listening to Caesar’s writing’s, one thing stands out the most–human nature hasn’t changed. [Jesse Livermore said the same when he uttered the phrase, “There is nothing new on Wall Street.”]
As I was thinking about this, I started thinking about the market—human action drives it now, just as it always has, despite flash trading and reams of algorithms. Fear, greed, rationality, and irrationality are all on display in the market everyday to varying degrees. The same is on display on the battlefield, as Caesar so eloquently portrays in his Confessions.
Ultimately those most prepared, which helps create luck, prove to be the winners over time in battle and in trading.
Black Swan Capital’s Currency Currents is strictly an informational publication and does not provide personalized or
individualized investment or trading advice. Commodity futures and forex trading involves substantial risk of loss and may not be
suitable for you. The money you allocate to futures or forex trading should be money that you can afford to lose. Please carefully
read Black Swan’s full disclaimer, which is available at http://www.blackswantrading.com/disclaimer
I imagined Caesar grilling one of the Centurions on why he decided to move troops in a particular direction during the heat of battle, and the Centurion replying something like this:
Well Caesar, as you know, there has been a tight correlation between the color of the enemies cavalry horses and their ability to outflank us. Today we noticed most were on black horses, so that meant we needed to shift our defenses to end of our lines.

Poucni dokumentarac upravo u tijeku na HRT1

http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=2&datum=2009-11-05&najava=47646

Pozdrav svima.

Prvo bih htio reć da mi je makroekonomija slabija strana jer sam više orijentiran na analizu poduzeća (a pošto je nemoguće analizirtati poduzeće bez analize njegove okoline onda ipak treba nešto znat:)). Međutim čini mi se da se krivo pristupilo temi. Kada bi pitao nekoliko forumaša koja je pisala na ovoj temi što je depresija vjerojatno bi bili vrlo različiti odgovori. Ako se utipka u google economy depression, njezino definiranje je vrlo različito. Ima i jedna šala: Recesija je kada vaš susjed izgubi posa, a depresija kada i vi izgubite posao. Tako je navedeno sljedeće:
– dugotrajniji pad BDPa, 3 i više godina, recimo SAD 1930/31/32/33 – -8,6/ -6.4/ -13%/-1.3
– pad realnog BDPa 10 i više posto
– dugotrajni pad gosp akt (svodi se na isto)
– porast nezaposlenosti, pad cijena, bla, bla…

Ako prihvatimo sve ovo onda ja ne vjerujem da smo u depresiji (Po meni u visoko globaliziranom gospodarstvu vrlo teško samo jedna zemlja može biti u depresiji, ili je svijet u depresiji ili nije). Razlog je što su se neki pokazatelji u trećem kvartalu poboljšali- produktivnost, cpi (…) neki ostali nepromjenjeni, neki, a neki lošiji.

Moje skromno znanje mi kaže da je većina svjetskih ekonomskih vođa u pravu kada kaže da će oporavak biti spor i težak.
Posebno to vrijedi za nas. Prodali smo se, sretni smo kada se zadužujemo uz visoke kamatne stope, to je druga tema…

Inače, ako ćemo gledati jako dugoročno:
Svjetsko gospodarstva nije egzistentno.

Novci nisu problem. Novaca nema.

http://www.reuters.com/article/rbssFinancialServicesAndRealEstateNews/idUSL769549720091007

BNP CEO declares crisis over for French banks

Ovo vam kaže CEO najveće francuske banke.

Sad možete slušati razne hotštaplere koje tu postaju neke kolege, ili možete slušati ovoga gospodina.

Na internetu ako se malo potrudite možete pronaći svakakve izjave ili tvrdnje, pa tako možete pronaći i da krave lete:

http://europa1.bloger.hr/post/krave-su-plave-i-lete-da-li-su/1705943.aspx

Kaže se, stara arapska – Što je obmana veća, to je manja sreća.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Velika depresija?
Moguće, ali ne kao ona prva.

Ali za sada, barem do prolječa nikako.

Jedina velika depresija će se javiti u glavama onih koji po cijele dane drukaju i očekuju ogromni pad bez razloga, a u cashu su. E kod njih je depresija jer dionice opet kreću up a oni se mlate cashom.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Eto dragi kolege katastrofičari i jahači apokalipse, unatoč otvaranju ove teme, plašenja, vađenja linkova koji govore o propasti svijeta, a sve kako bi zadovoljili svoje prizemne nagone da kupite nešto kunu dve jeftinije,a ne vodeći računa ukoliko vam se obisitine zle slutnje da to jeftinije kupljeno nećete u budućnosti moći nikome prodati jer će nastupiti kataklizma pa će vam dionice postati bezvrjedne, Amerika je opet prešla 10.000 na industrijskom DOW, 2.100 na tehnološkom Nasdaqu i 1.065 na majci svih indeksa SP, a Kinu da ne spominjemo jer se ne sjećam kad je zadnji put bila u negativnom. A to je sve zajedno 1% ispod lokalnog ATH. Dragi kolege, kladeći se protiv svjetske ekonomije kladite se protiv sebe samih, protiv svoje djece i prosperiteta kojem svi težimo, a sve radi najnižih ljudskih nagona koji postoje, a to je željenje zla drugom kako bi tebi bilo dobro. Živjeli vi meni dežurni katastrofičari i depresivci, do novog pada.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Živio drug Rekvijem! Živio socijalizam!!! [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Na ovoj temi koja je kratko trajala i sad je možemo slobodno zatvoriti jer depresije nema samo pojedinci imaju porblema s promjenama raspoloženje pa misle da su u depresiji .,
moramo podvući crtu i jednostavno sumirati.

NEMOŽE se protiv TRENDA!

Zaboravio sam kako se onaj kolega zove ima puno nickova, ma neznam, sam znam da je sviro sviro da se ukeširo!

[lol]

LEAVE THE WORLD BEHINED

ovu temu su otvorili najveći neznalice i promašitelji, pa nije ni čudo da su ponovno promašili. To im je profesija: promašivanje.

I'LL BE BACK


ovu temu su otvorili najveći neznalice i promašitelji, pa nije ni čudo da su ponovno promašili. To im je profesija: promašivanje.

Bravo kolega Guvernor netreba ukinuti temu već joj promjeniti naziv u "Kako promašit trend"

LEAVE THE WORLD BEHINED

tako je treba ukinuti temu samo zato da vas dvojica mirno spavate. steta sto je uopce otvorena
tako je zadnji put neka neznalica otvorili temu Medvjedji brlog pa je samo zbunila ulagace i zbog te teme su brutalno popusili

evo ja sam tad kupovao adpl na 280, ingru na 60.000, mmtz na 80.000, ledo na 20.000 atpl na 3.700

treba li tu sto dodati?

uvijek kazem kad me netko pita sta mora da se radi na burzi…………ja im kazem………..MORA DA SE PAZIS!!! [bye]

srecom da sam tad od zarade na pounju kupio gipsona les pol od 29.999 kuna pa sad imam na cemu svirati

cime se vi ostali bavite?

pympyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

http://www.poslovni.hr/131361.aspx

Može li netko objasniti zašto se ovo događa?Samo znalci molim lijepo, nemojte spamati temu ako nemate što pametno za reći. Također ako netko zna elaborirati na čemu se temelji rast GDP u US, zbog čega je rastao, da li će se to nastaviti, kojom dinamikom?
Ako neće, zašto mislite da neće? Što nam je raditi kako bi izbjegli moguće posljedice? Očekujem konstruktivnu i kvalitetnu raspravu baziranu na poštovanju sugovornika, bez omalovažavanja i sl.
Nikad nisam vidio depresiju na djelu pa me zanima,jer sam prebalav da bih znao, čisto s akademskog stajališta me zanima?
Možda mogu kako minimaqlizirati štetu? Preživjeti eventualne posljedice bez iste.
Ne očekujem je kod nas, ali me život naučio da se stvarnost sastoji od mrkve i batine i da je sve moguće.
Pa ako može vaše viđenje………….

Hvala

Since 1923

2 činjenice:

1) cijene na svjetskim burzama su krajem prošle zime sugerirale goru situaciju nego što je stvarno bila. Promjena trenda je bila neizbježna jer je vladao pretjerani strah koji svojom kulminacijom stvara točku preokreta

2) kada bi se fiskalnim stimulacijama, financiranim između ostaloga i monetarnom kreacijom mogao na dugi rok održavati razvoj gospodarstva onda ekonomske krize nebi ni postojale a Zimbabve bi bio u G7

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


http://www.poslovni.hr/131361.aspx

Može li netko objasniti zašto se ovo događa?Samo znalci molim lijepo, nemojte spamati temu ako nemate što pametno za reći. Također ako netko zna elaborirati na čemu se temelji rast GDP u US, zbog čega je rastao, da li će se to nastaviti, kojom dinamikom?
Ako neće, zašto mislite da neće? Što nam je raditi kako bi izbjegli moguće posljedice? Očekujem konstruktivnu i kvalitetnu raspravu baziranu na poštovanju sugovornika, bez omalovažavanja i sl.
Nikad nisam vidio depresiju na djelu pa me zanima,jer sam prebalav da bih znao, čisto s akademskog stajališta me zanima?
Možda mogu kako minimaqlizirati štetu? Preživjeti eventualne posljedice bez iste.
Ne očekujem je kod nas, ali me život naučio da se stvarnost sastoji od mrkve i batine i da je sve moguće.
Pa ako može vaše viđenje………….

Hvala


Cijela ekonomija se sastoji od ciklusa, počevši od proizvoda preko sektora do nacionalnih, a zahvaljujući globalizaciji i svjetskoj ekonomiji kao cjelini.
Ima i previše razloga zašto se to događa a monetarna politika može samo donekle ublažiti vrhove i dna, nikako ih ne može spriječiti.
Sada smo negdje na dnu ciklusa, tzv. čišćenju tržišta, pa bi trebali opet u oporavak, pod pretpostavkom da tržište odradi svoj dio posla. Kako sada stvari stoje, to se baš i ne događa, pa su sumnje u brzi oporavak opravdane.

Just another day in paradise

Evo gospodo da se malo zamislite, popis država sa najvećom vjerojatnošću ili postotkom da će bankrotirati prema istraživanju časopisa Forbes.
Kao što možete vidjeti odlično smo plasirani na visokom mjestu

%
Ukraine 50.5
Venezuela 50.3
Argentina 47.2
Latvia 31.7
Iceland 22,1
Lithuania 19.9
Dubai 18.5
Lebanon 17.9
Kazakhstan15.9
Romania 15.8
Estonia 14.3
Croatia 14.2
Egypt 13.9
Hungary 13.1
Bulgaria 12.5
Vietnam 12
Indonesia 12
Turkey 11.7
Russia 11.3
Philippines 11.1
Greece 10.7
Ireland 10.5
Colombia 10.4
Mexico 10.2
Bahrain 9.7
Panama 9.5
Peru 8.8
South Africa8.5
Brazil 8.5
Korea 8
Poland 7.8
Morocco 7.5
Tunisia 7.4
Thailand 7.3
Israel 7.1
Abu Dhabi 6.5
China 6.4
Czech Republic 6.2
Malaysia 6.1
Italy 6.1
Spain 5.9
Qatar 5.5
Slovakia 5.1
Saudi Arabia5
Austria 4.9
Slovenia 4.8
Portugal 4.7
Hong Kong 4.6
Japan 4.1
Sweden 4
United Kingdom 3.8
Chile 3.7
New Zealand3.3
Belgium 3
Switzerland2.9
Australia 2.7
Denmark 2.6
Netherlands2.3
France 1.9
Germany 1.8
United States 1.8
Finland 1.5
Norway 1.3

A sad možete nastaviti lupati po asku

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

New Report

Close