VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Modabus kreće i u Sloveniju. Planiraju i otvaranje dućana u Sloveniji.
Za neku budućnost vjerujem da bi mogli i trebali ići na daljnje širenje u Srbiju, BiH, Makedoniju… Tada bi moglo doći i do značajnijeg rasta i iskoristivosti potencijala i kapaciteta koje imaju.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Modabus kreće i u Sloveniju. Planiraju i otvaranje dućana u Sloveniji.
Za neku budućnost vjerujem da bi mogli i trebali ići na daljnje širenje u Srbiju, BiH, Makedoniju… Tada bi moglo doći i do značajnijeg rasta i iskoristivosti potencijala i kapaciteta koje imaju.

ako misle prodavat jeftine kineske proizvode, onda je ovo ok.
međutim ako misle prodavati skuplje stvari kao odijela, sakoe i slično, onda je prodaja u busu promašaj jer svatko tko inače kupuje takve stvari tražiti će normalan dućan jer su to stvari koje traže određeni nivo usluge a ne da kupuju robu u busu kao da kupuju od šanera



Modabus kreće i u Sloveniju. Planiraju i otvaranje dućana u Sloveniji.
Za neku budućnost vjerujem da bi mogli i trebali ići na daljnje širenje u Srbiju, BiH, Makedoniju… Tada bi moglo doći i do značajnijeg rasta i iskoristivosti potencijala i kapaciteta koje imaju.

ako misle prodavat jeftine kineske proizvode, onda je ovo ok.
međutim ako misle prodavati skuplje stvari kao odijela, sakoe i slično, onda je prodaja u busu promašaj jer svatko tko inače kupuje takve stvari tražiti će normalan dućan jer su to stvari koje traže određeni nivo usluge a ne da kupuju robu u busu kao da kupuju od šanera
[/quote]

Ovo sa busom je samo dobar marketing, a ozbiljna prodaja je u dućanima, preko web trgovine. Bus ide okolo, znači vidljiviji si




Modabus kreće i u Sloveniju. Planiraju i otvaranje dućana u Sloveniji.
Za neku budućnost vjerujem da bi mogli i trebali ići na daljnje širenje u Srbiju, BiH, Makedoniju… Tada bi moglo doći i do značajnijeg rasta i iskoristivosti potencijala i kapaciteta koje imaju.

ako misle prodavat jeftine kineske proizvode, onda je ovo ok.
međutim ako misle prodavati skuplje stvari kao odijela, sakoe i slično, onda je prodaja u busu promašaj jer svatko tko inače kupuje takve stvari tražiti će normalan dućan jer su to stvari koje traže određeni nivo usluge a ne da kupuju robu u busu kao da kupuju od šanera
[/quote]

Ovo sa busom je samo dobar marketing, a ozbiljna prodaja je u dućanima, preko web trgovine. Bus ide okolo, znači vidljiviji si
[/quote]

dobar marketing? meni to izgleda kao onaj bus iz “ko to tamo peva” i nikad ne bih ni ušao u njega ,kamoli kupio nešto u busu. web također ne igra bitniju ulogu jer ne možeš kupiti klasičnu odjeću bez da je probaš jer svaki model drugačije stoji iako je konfekcijski broj odijela isti.
dakle, ostaju dućani, tj. opet se priča vraća na početak, a oni su pred par godina zatvorili dosta trgovina,čak i nekih gdje su radili desetljećima. zato je to iskoristio galileo i još neki koji su se brže bolje proširili u trgovačke centre i popunili nišu

Širenje u regiju putem oslikanog starog autobusa mi je u doba Industrije 4.0, te 5g mreže uopće smješno
komentirati.
Za regiju treba jak modni marketing, samo ne
kužim kako to neki ovdje misle da se šire na
istok koji je kupovno još gori od RH (kako će prodati svoja odijela/kapute u Srbiji, BiH po svojim cijenama – nema šanse)
Na zapadu su pak malo jači igračimod njih


Širenje u regiju putem oslikanog starog autobusa mi je u doba Industrije 4.0, te 5g mreže uopće smješno
komentirati.

Da, jer sigurno nisu vidili rezultate toga u Hrvatskoj. Mislili su tebe pitati, al tebi je to smješno komentirati….

Uparavo je bus ono što povezuje “običnu” prodaju i webshop prodaju, jer možeš isprobati model te ga potom naručiti na webshopu. Jer, da, odijelo i kosulje se kupuju preko 5G mreže i ovisno o tome koliko ih brzo naručiš toliko ti dobro stoje.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Varteks d.d. je jedini vlasnik V-Projekta d.o.o koji drži 42.155 dionica Čateksa. Vrijednost paketa je oko 9 milijuna kuna. Taj paket se sutra ne može prodati po toj cijeni ali će uskoro moći. Čateks radi odjeću za NATO vojsku. V-PROJEKT d.o.o. je prvi dioničar Čateksa d.d.
Varteks će taj paket ili prodati u komadu ili će ga okrupniti barem do 25%. Ne znam od te dvije mogućnosti koja je bolja za Varteks, a koja za Čateks.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Bilo bi zanimljivo čuti neki naturalni pokazatelj npr. koliko komada odjeće na broj zaposlenih proizvedu i usporediti sa konkurencijom … recimo Inditex stavlja na tržište oko 9.000 komada po zaposlenom … zna li tko tu brojku za Varteks?



Dajte ljudi više jednom zaboravite maloprodaju i nekretnine na Varteksu…nećete se tu s time usrećiti…
Analiziranje trgovina i prodavačica u trgovinama vam neće pomoći…pa zar uopće treba naglašavati da je prodavačica u trgovini bila ljubazna?
Shvatite više da tu treba svaki mjesec podijeliti 1000 plaća? Uzmite da isplaćuju minimalac, pa nabacite računicu puta puta plus plus sirovine…da bi se došlo do gotovog proizvoda s kojim moraju biti konkurentni na tržištu…
Ne zbam koja maloprodaja ni koji marketing tu mogu pomoći…to vam je i sam NB priznao…da je promašio s investicijom u varteks…
Tu treba ili rezati kadar…ili ugrabiti neki ogroman posao…a takvih nema…kad idu za državu…ide na 5 dijelova tako da varteks dobiva samo dijelove…nedostatno da okrene poslovanje u pozitivu…
A nema više ni NB love da upucava unutra, kao ni što nema zainteresiranih za dokap…ovdje je samo pitanje vremena kad će ključ u bravu…imaju dugova, imaju nešto nekretnina…radnici, banke…za dioničare obično ništa ne ostane…

Slažem se gotovo sa svim, osim s boldanim.
Moje je mišljenje da samo vlastita maloprodaja i marketing mogu pomoći.
Kad radiš veliki posao za drugoga, on te oguli jer s vremenom postaneš ovisan o takvom velikom – dakle tu nema zarade.
Državu zaboravi – s tim se nitko nije usrećio.
Jednostavno treba diverzificirati portfelj proizvoda i boriti se.
Ne treba rezati kadar, treba povećati produktivnost i efikasnost.
Ako mogu drugi, zašto ne bi mogao i Varteks.
Ja još nisam izgubio nadu.
[/quote]

Ideje naše benzin Vaš!

Gledajući ask i bid, ne sjećam se da je ovakav omjer bio..
Pitanje kad se vraća na 12 kn.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Gledajući ask i bid, ne sjećam se da je ovakav omjer bio..
Pitanje kad se vraća na 12 kn.

To uopće nije upitno…pitanje je kako je uopće cijena uopće došla do 19 kn…


Varteks d.d. je jedini vlasnik V-Projekta d.o.o koji drži 42.155 dionica Čateksa. Vrijednost paketa je oko 9 milijuna kuna. Taj paket se sutra ne može prodati po toj cijeni ali će uskoro moći. Čateks radi odjeću za NATO vojsku. V-PROJEKT d.o.o. je prvi dioničar Čateksa d.d.
Varteks će taj paket ili prodati u komadu ili će ga okrupniti barem do 25%. Ne znam od te dvije mogućnosti koja je bolja za Varteks, a koja za Čateks.

Ne znam s kojom lovom će okrupnit taj paket…a i sam kažeš da ga ne mogu prodat…tako da…pucanj u prazno doktore…opet…



Gledajući ask i bid, ne sjećam se da je ovakav omjer bio..
Pitanje kad se vraća na 12 kn.

To uopće nije upitno…pitanje je kako je uopće cijena uopće došla do 19 kn…
[/quote]

Pa sa čistim gerila marketingom.
Nažalost HANFA ne radi svoj posao

Korisniče marcipan,

Neće ovo biti prvi put da te Varteks bez teksta ostavi. Mogu ja pucati u prazno kad Uprava gađa u metu.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Korisniče marcipan,

Neće ovo biti prvi put da te Varteks bez teksta ostavi. Mogu ja pucati u prazno kad Uprava gađa u metu.

Na što misliš doktore?
Na silne nekretnine koje će danas-sutra unovčiti…koje su sve pod hipotekama..
Ili možda na pozitivno poslovanje koje se očekuje još od predstečajne nagodbe…pa nikako da se dogodi…
Ili možda nekakav paket dionica koji bi trebali okrupnit…a nemaju s čime…niti ga mogu unovčit…
Uprava je promašila cijelu metu, a ne da ju gađa…to je priznao i sam Nenad nedavno…
Čemu prikazivanje da je nešto bajno…kad nije?
Izvješća koja su odraz poslovanja to iz kvartala u kvartal dokazuju…pokušalo se spinovima od strane uprave…ali ništa nisu postigli…brojke su neumoljive…
I uvijek ista priča ovdje…malo nekretnine, malo arapi, malo kojekakvi fondovi,…na kraju ništa…tko je dokapitalizirao i ubrizgao pare unutra?
Samo jedan čovjeķ koji je nedavno izjavio da ne bi priču s varteksom ponovio…
Doktore, doktore…

Izvještaj vani, na zapadu ništa novo. I dalje se akumuliraju gubici, vidimo da su krenuli s korekcijom imovine koja je očito bila precijenjena (da, mislim da oni koji očekuju premiju od prodaje nekrentnina će konačno shvatiti da nema tu zarade). Ne shvaćam gdje se vidi rast troška plaće kad isti pada (bilo je i smanjenja broj ljudi ali ne toliko da bi se vidio realni rast plaća) i tu mislim da će počet dolaziti ozbiljni problemi jer neće još dugo moći držati ljude na minimalcu.
Tekuće obveze i manjak likvidnosti i dalje su omča oko vrata, a katastrofalno mali prihod po zapslenom dugoročno ne osigurava nikakav prosperitet (tu zaostaju barem 3-4 puta u odnosu na konkurenciju)

New Report

Close