VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zaboravio napisati da im je zaliha porasla cca 10 milijuna. Mislim da im kolekcija jesen/zima nije dobro prosla ali to cemo vidjeti na 1Q 2020 rezultatu

Otkako je predsjednik Uprave Bakic otisao, cijena je sa 20 pala na 13 kn s tendecijom daljnjeg pada. Kada je on bio u upravi i kada je svaki dan medijski pumpao pricu dionica je bila stabilna na cca 2o kn, sada kada to vise ne radi cijena je na cca 13 kn. Ocigledno je da poslovanje nema veze s cijenom dionice, vec je u pitanju samo marketing.

Mislim da nije razlog pada cijene dionice odlazak Bakica, vec njegovo javno priznanje da je pogriješio krajem godine, tj. izjava da ne bi to ponovio da je znao u kakvom je stanju tvrtka. Da je i dalje direktor mislim da bi se isto desilo nakon posljednje objave rezultata.
Tu je vise ispuhivanje cjelogodisnje euforije u pitanju.

Gota

Varteks je posljednji mastodont na aparatima kao i ddjh i niz ostalih kompanija koje je vrijeme, tehnologija pregazila i ne mogu drzati korak sa svijetskim igračima. Kada u Varteksu radnici stalno nesto proizvode, potrebno je to negdje plasirati, kako tako velikog trzista za njihovu robu nema, gomilaju se zalihe koje kad tad morate na kraju dati u bescjenje i tako to stalno funkcionira. Previse ljudi, preveliki troskovi a mali ulaz love kroz prodaju. Ljudima vise apsolutno nije stalo da li pise Varteks ili Gap. Bitan je trenutak, design na sto ce  kupac reigariti i kupiti. To sto Varteks ima tradiciju i niz razlicitih provjera i kvalitetu u konacnica jakoooo poskupljuje proizvod, a kupcu je to najmanje bitno. Zivimo u vrijeme kada se ne kupuje kaput kao prije 50 godina koji je trajao i neko ga nosio kao moj djed cijeli zivot. Stoga ne desi li se brzi ulazak velikog partnera u Varteks cijena ce ponovo na grane na kojima je bila, s velikim pitanjem kako ce na kraju prica zavrsiti.

Varteks danas na 11.70 s tendencijom daljnjeg pada. S obzirom da su i njihovi planovi dosta temeljeni u buducnosti na izvoz, vec sada polako pune skladista zadnjih mjesec dana s robom koju svakodnevno proizvedu a nemaju je kamo plasirati.

Draga Upravo, raditi ciklicke greske u tekstilnoj industriji koje su radili sve tekstilne tvornice u hr a kojih vise nema. Proizvodite bez veze, jer nemate hrabrosti ljude poslat doma i tako sprijeciti daljnje dubioze.

Svatko tko je radio u pogonu tekstila sa 5 i vise radnika zna da je to osnovno pravilo.

Nema kupaca, nema proizvodnje!!!!!!

 

Dionica tone, a nitko ne komentira izvješće. Čudno da nitko nema baš nikakvo mišljenje.

Mnogi su se čudili kad sam upozoravao da bivša Uprava ne izvješćuje transparentno, a posljednja objava je dokaz.

A volio bi čut mišljenja diokidine, doktora, Kresse….

A znam ja šta je…korona će sad ispast kriva za sve….a nije korona varteksu kriva još od predstečajne nagodbe što ne može okrenut poslovanje…

Ovo samo može ubrzat postupak stavljanja ključa u bravu…a i NB je rekao svoje po pitanju Varteksa…

ne smatram se nekim velikim ulagačem čak što više… No istina je da na ovoj dionici ja mogu srušit cjenu na 4 a i podić na 16…  tako da ovdje lako stvari odu gore/dole…

Svakako sam još IN.

Svjestan sam svih mina iz FI… tako da ovo računam kao rizično ulaganje…

Po meni je ovo sada turbo rizično ulaganje neovisno o relativno niskoj cijeni dionice jer oni su i do sada imali problema s prodajom i plasmanom robe pa se bojim da će ih ovo zatvaranje granica i vjerojatno otkazivanje velikog broja narudžbi-dotući!

Ignore: KressoM, delux

Na ovoj, ali i ostalim dionicama burze će se vidjeti koliko su tvrtke spremne za worst case scenario, a mislim da je tu lagani game over.

Tvrtke moraju imati spremne rezerve, a Varteks ne da nema

rezerve vec je pitanje da

li uopce ima jos sto temeljne

supstance

@gota

kad bi postojala kladionica, po meni bi ovdje  na stečaj bio koeficijent 1,05-1,10..ali nisu oni jedini, isti koeficijent stavio bih i na DDJH, DLKV i još par izdanja koja se tek za nijansu bolja od ovih.

da ima zrna soli vec bi sivali 100000 maski dnevno

Luksic lamenta pérdida de millonaria inversión en Banco Popular de España: "No siempre se gana"

meni je jasno tko i zašto prodaje, ali ne kužim da netko ovo plaća 8 kn??? ne kužim….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Mi tu o spremnosti na worst-case scenario nemožemo govoriti, pa ovdje se nadljudskim naporima pokušala održati glava iznad vode.

Teško,teško ovo da može preživjeti ovaj udar.Uza sve pozitivne napore u zadnjih godinu dana jdnostavno teško…

Gledajte malo širu perspektivu: koliko materijala imaju na lageru, kolika je dostupnost istih,kako će se ponašati kupci,tko će kupovati odjela u narednom periodu,cash flow,razina duga.

 

LEAVE THE WORLD BEHINED

I danas se u Vz radi punom parom i pune se skladista ko da kupci i kamioni cekaju ispred tvornice. Uzalud je Bakic postavio nekadasnju dizajnericu i vlasnicu brenda na celno mjesto jer s time nije postigao nista vec je samo povecao trosenje love. Oni koji su u ,,svijetu mode,, nemaju taj osjecaj od kuda dolazi lova vec im je bitno da su modeli sto bolji, ljepsi, inovativniji i ostalo. Mozda da u svijetu, ali kod nas na selu to nema nikakve veze. Pa prosle godine je Varteks bio na Fashion hr. Sto je dobio od toga. Nista osim velikog troska minimalno mjereno u stotinama tisuca kuna a efekat 0! Tako da sada tko zeli van po 8 kn ima na stolu ponudu koja se nikako ne odbija.

New Report

Close