VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Možda griješim ali on što meni daje nadu da će biti priča sa sretnim "krajem" je prvo što su sredili web da izgleda prvoklasno.
Doveli su nove dizajnere i po svemu sudeći pokušavaju ući i u žensku modu u kojoj prije nisu bili u tolikoj mjeri.
Obišao sam par dućana i isprobao par stvari (ponešto se i kupilo) te priupitao prodavačice kako je od kada je "nova vlast"… sve su bile riječi hvale…

Svakako da nikoga ne nagovaram na kupnju ili prodaju… potpuno sam svjestan svih zamki koje su vidljive iz FI… dalek je put do lijepog plusa a ja sam ušao dok je bilo na oko 8 kn. Vjerujem da će ići i preko 25…

Sugeriram da kupite I po 5 kuna pa lijepo uprosječite!

Čak sam I pogledao jedan sako na webu ali kad sam ga vidio u živo rekao sam sebi nikad ovi neće na zelenu granu to je i dalje soc.kom. proizvod.DŽaba im tkanina iz Italije i hrv.dizajneri to nikad neće biti kurnetan proizvod…

A vi svi zaradite što se mene tiče x10….
[/quote] Meni se ne sviđaju niti sva Armanijeva odijela, ili Bossova ili Boggi, pa jesu li oni propali zato


Meni se ne sviđaju niti sva Armanijeva odijela, ili Bossova ili Boggi, pa jesu li oni propali zato

mislim da ste malo pretjerali s usporedbom….




Možda griješim ali on što meni daje nadu da će biti priča sa sretnim "krajem" je prvo što su sredili web da izgleda prvoklasno.
Doveli su nove dizajnere i po svemu sudeći pokušavaju ući i u žensku modu u kojoj prije nisu bili u tolikoj mjeri.
Obišao sam par dućana i isprobao par stvari (ponešto se i kupilo) te priupitao prodavačice kako je od kada je "nova vlast"… sve su bile riječi hvale…

Svakako da nikoga ne nagovaram na kupnju ili prodaju… potpuno sam svjestan svih zamki koje su vidljive iz FI… dalek je put do lijepog plusa a ja sam ušao dok je bilo na oko 8 kn. Vjerujem da će ići i preko 25…

Sugeriram da kupite I po 5 kuna pa lijepo uprosječite!

Čak sam I pogledao jedan sako na webu ali kad sam ga vidio u živo rekao sam sebi nikad ovi neće na zelenu granu to je i dalje soc.kom. proizvod.DŽaba im tkanina iz Italije i hrv.dizajneri to nikad neće biti kurnetan proizvod…

A vi svi zaradite što se mene tiče x10….
[/quote] Meni se ne sviđaju niti sva Armanijeva odijela, ili Bossova ili Boggi, pa jesu li oni propali zato
[/quote]

Možeš se ti ljutiti koliko hoćeš ali ti brendovi sa Varteksom ne idu u istoj rečenici.

To je kao da Maserati,Mercedes i Lamborgini usporedis sa Yugom! Otprilike!

Sad su Yuga ofarbali ali šasija, motor i sve ostalo isto kao i prije….čak i bivši predsjednik uprave kaže da imaju gumbe stare 20 godina…

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

pa to valjda zato što se retro vraća u madu!

Izjava sad već prošlog svršenog Predsjednika Uprave o normaliziranoj EBITDA dobiti za 2019. nije baš pohvalna, s obzirom na situaciju tvrtke (gubici, pola imovine stavljeno na prodaju), a ne znam da li tu nema i elemenata za HANFU, jer kako to on zna, tj. s čime potkrepljuje to.
Ipak njihova izvješća moraju i reviziju proći, a znamo i vidimo iz posljednjeg godišnjeg da prijašnja nisu baš fer i korektno bila pisana.
Nažalost od tvrtke u kojoj se gradi nekakav kult ličnosti još uvijek ne vidimo pravu transparentnost koju svi očekuju, a pogotovo investitori i ulagači.
Ove zadnje ipak interesiraju brojke, a ne neka bajka o skupim uvoznim materijalima koje Varteks prosaje h pola cijene pod novootkrivenim svjetskim brendom

https://varazdinski.rtl.hr/vijesti/gospodarstvo/3628285/nenad-bakic-pricu-s-varteksom-nikad-ne-bih-ponovio-pokazala-se-tezom-nego-sto-sam-mislio/

Mislim da je i vlasnik shvatio realnost biznisa i polako počeo mijenjati priču. Svakako pohvalno jer što prije shvati ozbiljnost problema u kojoj se tvrtka nalazi, prije će krenuti s neophodnom transformacijom i restrukturiranjem tvrtke.
Mislim da mu nije trebao plaćeni PR tokom prošle godine o uspješnom poslovanju, jer brojke jednostavno to ne pokazuju, a ako je već htio postići neki pozitivan trend onda mu za to postoje puno bolje metode, pogotovo ako želi izgraditi dobar odnos s financijskom i investicijskom strukturom vjerovnika

Aha…konačno potvrda i od njega…ajmo vidjeti koji će stav zauzeti sada njegovi pratitelji i svi oni koji su ulagali u ovu kompaniju vodeći se njegovim primjerom…
A koliko vam ljudi pišem ovdje…ali…siguran sam da ima i dalje onih…koji vide i dalje svjetlost na kraju ovog tunela…i koji su u članku iščitali niz pozitivnoga oko varteksa…


Aha…konačno potvrda i od njega…ajmo vidjeti koji će stav zauzeti sada njegovi pratitelji i svi oni koji su ulagali u ovu kompaniju vodeći se njegovim primjerom…
A koliko vam ljudi pišem ovdje…ali…siguran sam da ima i dalje onih…koji vide i dalje svjetlost na kraju ovog tunela…i koji su u članku iščitali niz pozitivnoga oko varteksa…

Evo ja ću uzet stav da neću izać…

Kad je sam sebe uvjerio da je uzeo pravi smjer … pokazao je nedostatak iskustva i znanja (u industriji) … usmjerio se na krive stvari … oživljavao Varteks kao brand, a novac mu curi kroz neefikasnosti raznih poslovnih procesa … rezultat nula 🙁


https://varazdinski.rtl.hr/vijesti/gospodarstvo/3628285/nenad-bakic-pricu-s-varteksom-nikad-ne-bih-ponovio-pokazala-se-tezom-nego-sto-sam-mislio/

Mislim da je i vlasnik shvatio realnost biznisa i polako počeo mijenjati priču. Svakako pohvalno jer što prije shvati ozbiljnost problema u kojoj se tvrtka nalazi, prije će krenuti s neophodnom transformacijom i restrukturiranjem tvrtke.
Mislim da mu nije trebao plaćeni PR tokom prošle godine o uspješnom poslovanju, jer brojke jednostavno to ne pokazuju, a ako je već htio postići neki pozitivan trend onda mu za to postoje puno bolje metode, pogotovo ako želi izgraditi dobar odnos s financijskom i investicijskom strukturom vjerovnika

Ideje naše benzin Vaš!

Ono što mogu potvrditi je iz moje današnje posjete Varteksu. Htio sam kupiti mušku majicu (pulover), tamnije boje. Prodavačica vrlo ljubazna, potvrdila mi je da su sve tamnije boje u L ili XL boji prodane (prilično tražene), i da ih više nemaju. Ostale su im samo neke “jače” boje koje mi nisu bile interesantne. Zamjerka što nije proporučila da pogledam online, ili da ona pogleda ima li gdje modela i boja koje me interesiraju. Da li je razlog loša pripremljenost, naručilo se previše boja koje nisu interesantne, a premalo traženih boja?
Očito da još moraju poraditi na strategiji. Nudi ono što se traži, i to nudi u dovoljnim količinama.
Sve u svemu vidi se ogroman napredak. Mnogo više robe i modela u odnosu na prošlu godinu, kada je dućan u ovo vrijeme bio prilično prazan.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Nije problem da li sada maloprodaja funkcionira ili ne, već da li ona može generirati cash flow i profit dostatan da othrani 1000 ljudi u kratkom roku (a ne može jer na godišnjoj razini generiraju i dalje gubitak kad pogledamo zadnja izvješća), a drugi je problem dugoročna strategija, koja bi trebala pokazati novi smjer poslovanja.
Ono što sad izlazi van u tom pogledu je samo monetizacija nekretnina, nakon koje je pitanje da li će što ostati za ulaganje u poslovanje. Mislim da sadašnju Upravu očekuju turbulentni dani i teške odluke u narednim mjesecima


Nije problem da li sada maloprodaja funkcionira ili ne, već da li ona može generirati cash flow i profit dostatan da othrani 1000 ljudi u kratkom roku (a ne može jer na godišnjoj razini generiraju i dalje gubitak kad pogledamo zadnja izvješća), a drugi je problem dugoročna strategija, koja bi trebala pokazati novi smjer poslovanja.
Ono što sad izlazi van u tom pogledu je samo monetizacija nekretnina, nakon koje je pitanje da li će što ostati za ulaganje u poslovanje. Mislim da sadašnju Upravu očekuju turbulentni dani i teške odluke u narednim mjesecima

Brzo će izvješće pa ćemo biti pametniji. Ako je istina da je prodaja u 2019. rasla preko 50% nema razloga sumnjati da će u 2020. biti još bolja, a iz rasta ce se generirati cash da se krene prema poslovanju s dobiti.



Nije problem da li sada maloprodaja funkcionira ili ne, već da li ona može generirati cash flow i profit dostatan da othrani 1000 ljudi u kratkom roku (a ne može jer na godišnjoj razini generiraju i dalje gubitak kad pogledamo zadnja izvješća), a drugi je problem dugoročna strategija, koja bi trebala pokazati novi smjer poslovanja.
Ono što sad izlazi van u tom pogledu je samo monetizacija nekretnina, nakon koje je pitanje da li će što ostati za ulaganje u poslovanje. Mislim da sadašnju Upravu očekuju turbulentni dani i teške odluke u narednim mjesecima

Brzo će izvješće pa ćemo biti pametniji. Ako je istina da je prodaja u 2019. rasla preko 50% nema razloga sumnjati da će u 2020. biti još bolja, a iz rasta ce se generirati cash da se krene prema poslovanju s dobiti.
[/quote]

ne vjerujem u značajniji rast u 2020. jer u 2019. su imali dobre rezultate samo zato jer su išli agresivno marketingom i što se kaže-iskakali iz paštete, ali onda je sve stalo….bio sam krajem prošle godine u jednoj njihovoj trgovini u istri i ostao razočaran…slaba ponuda, pola brojeva nisu imali, obećali su da će me nazvati kad dobiju nove brojeve (još nitko nije zvao)…tako da…bojim se da oni jednostavno ne mogu bolje od ovoga….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Dajte ljudi više jednom zaboravite maloprodaju i nekretnine na Varteksu…nećete se tu s time usrećiti…
Analiziranje trgovina i prodavačica u trgovinama vam neće pomoći…pa zar uopće treba naglašavati da je prodavačica u trgovini bila ljubazna?
Shvatite više da tu treba svaki mjesec podijeliti 1000 plaća? Uzmite da isplaćuju minimalac, pa nabacite računicu puta puta plus plus sirovine…da bi se došlo do gotovog proizvoda s kojim moraju biti konkurentni na tržištu…
Ne zbam koja maloprodaja ni koji marketing tu mogu pomoći…to vam je i sam NB priznao…da je promašio s investicijom u varteks…
Tu treba ili rezati kadar…ili ugrabiti neki ogroman posao…a takvih nema…kad idu za državu…ide na 5 dijelova tako da varteks dobiva samo dijelove…nedostatno da okrene poslovanje u pozitivu…
A nema više ni NB love da upucava unutra, kao ni što nema zainteresiranih za dokap…ovdje je samo pitanje vremena kad će ključ u bravu…imaju dugova, imaju nešto nekretnina…radnici, banke…za dioničare obično ništa ne ostane…


Dajte ljudi više jednom zaboravite maloprodaju i nekretnine na Varteksu…nećete se tu s time usrećiti…
Analiziranje trgovina i prodavačica u trgovinama vam neće pomoći…pa zar uopće treba naglašavati da je prodavačica u trgovini bila ljubazna?
Shvatite više da tu treba svaki mjesec podijeliti 1000 plaća? Uzmite da isplaćuju minimalac, pa nabacite računicu puta puta plus plus sirovine…da bi se došlo do gotovog proizvoda s kojim moraju biti konkurentni na tržištu…
Ne zbam koja maloprodaja ni koji marketing tu mogu pomoći…to vam je i sam NB priznao…da je promašio s investicijom u varteks…
Tu treba ili rezati kadar…ili ugrabiti neki ogroman posao…a takvih nema…kad idu za državu…ide na 5 dijelova tako da varteks dobiva samo dijelove…nedostatno da okrene poslovanje u pozitivu…
A nema više ni NB love da upucava unutra, kao ni što nema zainteresiranih za dokap…ovdje je samo pitanje vremena kad će ključ u bravu…imaju dugova, imaju nešto nekretnina…radnici, banke…za dioničare obično ništa ne ostane…

Slažem se gotovo sa svim, osim s boldanim.
Moje je mišljenje da samo vlastita maloprodaja i marketing mogu pomoći.
Kad radiš veliki posao za drugoga, on te oguli jer s vremenom postaneš ovisan o takvom velikom – dakle tu nema zarade.
Državu zaboravi – s tim se nitko nije usrećio.
Jednostavno treba diverzificirati portfelj proizvoda i boriti se.
Ne treba rezati kadar, treba povećati produktivnost i efikasnost.
Ako mogu drugi, zašto ne bi mogao i Varteks.
Ja još nisam izgubio nadu.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close