VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kraul, zizi, malo smo već i sami sebi dosadni, ha? loše je kad ne kupis nisko,ha? [emo_smijeh]
malo se prerazmjestilo na dioki.
ing, koji je dio imovine je ostao? malo razmisli. [emo_namigusa]
nimanada, ovdje i je riječ o otpisu i oslobađanju za normalno poslovanje. slijedi veliko ispravljanje svega što je ranije loše rađeno.


e sad se može reći da je varteks spašen. [emo_smijesak]
malo će proći dok i mediji ne objave, ali u svakom slučaju odlična vijest za novi početak varteksa!

molim link koji potvrđuje vašu gornju tvrdnju… hvala…

Gospon krt

samo sam napisao što piše u jutarnjem listu, kad uđemo u EU gotovo sam sigurana da tekstilna industrija neće opstat…..zbog niza elemenata.

Ostala im je tvornica i 200 t kvadrata zemljišta…

Najvrijednija imovina VARTEKSA kako sam napisao je otišla za dugove zato im je dio duga kamata otpisan…

Svakako da nisam trejdao od 9 kn prinos bi mi bio veći na ovom tekstilcu, al opet zadovoljan…

SRETNO SVIMA

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Dečki moji, puno još učiti treba.
Korekcija je prirodna kod plašljivih i dijela kapitaliziranja.
Bilo je tako i na KORF pa je s 30 na 50, pa opa na 90 pa opa na 140. [emo_namigusa]

ma da varteks je sigurno takav tip perspektivne dionice….jarane ovdje ti nema fond menadžerčića da je navlače…sry ja sam prodao sve na razinama 19-21 hvala lijepo ali 60% mi dosta…idem sad na druge perspektivne stečajuše tipa dioki,badel dlkv itd….sretno svima na varteksu


http://www.jutarnji.hr/varteks-spasen–pet-banaka-otpisalo-kamate–a-cijeli-dug-oprostile-su-im-drzava-i-jugobanka–sada-varteks-krece-u-novi-zivot-/1106703/

Kao što se u ovom članku sve detaljno opisuje, može se i vidjeti da ono što se ovdje ističe kao manjak, uopće nije za raspravu. Pa jesmo li pali s Marsa ili se nije kao znalo da će dio imovine biti stavljen pod ime dugovanja? Tim gore, mislilo se da će biti i veći i da će manje preostati Varteksu.
Košćec je i ulagački unutra i u interesu mu je da zna iskoristiti ovaj poklon.
Među glavnim ulagačima je vjerujem i jedna od glavnih karika koja će sigurno utjecati da se poslovanje sada malo drugačije vodi i da se uz iskorištavanje novih sredstava za postojeće poslove, prošire i s novim.
Također, država je ta koja je ušla po 50 kuna.
Postojeći poslovi koliko vidim trebaju donijeti više od 200 milijuna prihoda, a naravno, dodatnim povećanjem prihodovne strane i sada ovim smanjenjem rashodovne, neće biti ove, ali sljedeće je već prognoziran i profit.
Košćecova osobna mjenica za radnike isto govori da, kako kaže i u naslovu, Varteks kreće u novi život.
Vaša kratkoročna prepucavanja su već presmiješna.

Točan odgovor je...

“Velik dio odgovornosti za provedbu plana financijskog i poslovnog restrukturiranja sada preuzima i hrvatska država. Sa 13,5 posto temeljnog kapitala, ona će postati Varteksov najveći pojedinačni dioničar. Ne uspije li Varteks povećati prihode i ostvariti dobit kojom će moći otplaćivati preostale dugove i nove kredite, tvornicu stariju od 90 godina gotovo sigurno čekaju stečaj i likvidacija. Pritom, riječ je o jednom od rijetkih tekstilnih proizvođača koji je uspio opstati u Hrvatskoj, koji gotovo polovicu svojih proizvoda izvozi, radi za najpoznatije svjetske marke – Boss, Versace, Lindeberg, Kooples, donedavno i Levi’s – a kupce nalazi u najbogatijim zemljama svijeta, od Švedske, preko Njemačke, Francuske i Italije, do Sjedinjenih Država. I koji se može nositi s kineskom konkurencijom.”

“U Varteksu su izračunali da su posljednjih nekoliko godina, dok su pokušavali riješiti problem duga i nelikvidnosti, šaljući vlastima i vjerovnicima prijedlog za prijedlogom, nepotrebno izgubili oko 40 milijuna eura”

Točan odgovor je...

Ima nas svakakvih ali po mom sudu nije lijepo pošto si drukao mjesecima a nakon toga prodao neku dionicu, okrenuti ploču i sasuti drvlje i kamenje po njoj.
Obično takvi kada ponovo krene rast obznane da su ponovo ušli baš na najnižoj cijeni.

Takvima čestitke na izlazu i unaprijed na najnižem ulazu.

Bravo genijalci!



Zanimljivo VARTEKS spašen a cijena – 7 %

[emo_plazi]


dali vi na stranicama ZSE, HANFE, FINE ili samog Varteksa vidite iti jednu obavijest da je Varteks spašen… ?
[/quote]

Evo: Obavijest

Usporedno se radi na sporazumu s razlučnim vjerovnicima
za koji se očekuje da će biti riješen u kratkom roku.

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.

Također, država je ta koja je ušla po 50 kuna.

Nemam dionice Varteksa, niti ne namjeravam kupiti…
Ali, jao si ga dioničarima, Varteksu i radnicima, ako im je jamac to što je naša država ušla po 50 kn….naša država je pušioničar i to dokazuje već više od 20 i kusur godina….


Također, država je ta koja je ušla po 50 kuna.

Nemam dionice Varteksa, niti ne namjeravam kupiti…
Ali, jao si ga dioničarima, Varteksu i radnicima, ako im je jamac to što je naša država ušla po 50 kn….naša država je pušioničar i to dokazuje već više od 20 i kusur godina….
[/quote]

daj mi reci da je ušla po 10 kuna, što bi onda pisao? naslađivao se vjerojatno. sad kad je 50, onda… ajde molim te.

@kresoM

da, kredit još nije isplaćen i radi se na njegovoj realizaciji. bit će to i onda se kreće dalje.



Također, država je ta koja je ušla po 50 kuna.

Nemam dionice Varteksa, niti ne namjeravam kupiti…
Ali, jao si ga dioničarima, Varteksu i radnicima, ako im je jamac to što je naša država ušla po 50 kn….naša država je pušioničar i to dokazuje već više od 20 i kusur godina….
[/quote]

daj mi reci da je ušla po 10 kuna, što bi onda pisao? naslađivao se vjerojatno. sad kad je 50, onda… ajde molim te.

@kresoM

da, kredit još nije isplaćen i radi se na njegovoj realizaciji. bit će to i onda se kreće dalje.
[/quote]

Pa nadamo se! [emo_smijeh]

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.


Ima nas svakakvih ali po mom sudu nije lijepo pošto si drukao mjesecima a nakon toga prodao neku dionicu, okrenuti ploču i sasuti drvlje i kamenje po njoj.
Obično takvi kada ponovo krene rast obznane da su ponovo ušli baš na najnižoj cijeni.

Takvima čestitke na izlazu i unaprijed na najnižem ulazu.

Bravo genijalci!


nikad, ama baš nikad nisam drukao za nekakav rast,bilo koje dionice…uvijek sa strane promatram situaciju…nemam pojma o tehničkoj analizi,grafovima i sl.,cilj mi je samo zarada (ako tebi nije reci nam zašto ti kupješ dionice)…kupio sam varteks na 11,12,14 iz jedinog razloga što ovoj vladi ne treba još 2000 radnika na ulici koji prosvjeduju rađe su ih spasili a sad kakva im je perspektiva nije na meni da znam(
želim im sve najbolje)…isto tako se sada jedem što prošli tjedan nisam ušao u dioki na 16,17…ali bit će još prilike na nekim drugim jer sad su stečajuše in..

manica

nisam spominjao ničiji nick, naravno da svatko želi zaraditi ali to nije tema onog što sm napisao.Ako si se našao prozvanim što da ti radim?


Gornji limit 24,74. Ko misli da će biti postignuta?

Kakav FAIL! [emo_naivan]

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.


manica

nisam spominjao ničiji nick, naravno da svatko želi zaraditi ali to nije tema onog što sm napisao.Ako si se našao prozvanim što da ti radim?

Niste se valjda na moj neki komentar okomili? Nastojim pisati s čim više informacija, argumenata. A u postu u 14:51 sam samo naglasio koliko je potencijala, a nažalost nije bilo sve iskorišteno zbog – s jedne strane okova kamata, a s druge nelikvidnosti. Oba ta problema su (još kad se isplati kredit) napokon riješena.
Plan je prihvaćen i to je ono najbitnije što će utjecati na pozitivno kretanje i kompanije i dionice.

Točan odgovor je...

New Report

Close