VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Sta je ovo !? Nagurala se kupnjia na 27 ,preko 3500 kom [rolleyes]

Neko druka za gore? Da me ne bi krivo shvatili ja dokupljujem od jučer.
[/quote]



Sta je ovo !? Nagurala se kupnjia na 27 ,preko 3500 kom [rolleyes]

Novi HGSP-R-A [pray] [lol]
[/quote]

Ulaskom Varteksa u 1.kotaciju sama firma je odkupila dionice po cijeni 45 kn.Pametnom dosta [thumbsup]


Kolega Modrobradi, mislim da loše drukate jer se cijelo vrijeme ukrcavate i očito Vam nije dosta.
Na 26kn ne valja, a vi bi po 25kn. Danas više nije po 26kn, bome se fino uzima po 28kn kao da je gratis. A po meni i jeste gratis. Kupnja i samo kupnja, ovo će uz par još aduta koje ne smijem još imenovati jer ih kupujem biti najbolji pick i najbolje odraditi rast.
Krenuo je novi ciklus na Varteksu, ovo je val 1, podval 2, slijedi podval 3,a taj gura sve ispred sebe.

koleg split0009jr ne drukam, govorm cinjenice, za sad nema cinenica na kojima bi se rast temelio, klasicni pretpvar na 28
nije tocno da se krcam vatreskom, ja ocu nakrcat se al na 24-25, a juce ne znam ko je uzeo 3 644 dionica, ako su mali, onda vartesk jos dulje vrjeme bice na razinima 30 kuna, svi ce thejti dignui 10ak posto
jeste li vi svjesni da vartesk sad ne vrjedi ni ovolko, to sto vrjedi su nekretnine a nemamo tocna podatake o njima ni vrjednost, sve su to pretpostavka
vartesk moze i riknut i sta onda al zato moze i puno ic gore, na ovakvim dionicam se najvise riskira al zato i rpinos moze da bude najjveci, to svi znaju i zato ce svako htjet kapitalizirat dobit brzo
a sadasnja vrijednost dionice je po nekim objektivnim procjenama oko 25 kuna, osima za neke vece kolicine moze biti manje, ovo juce sa 28 mi je nejasno, isto ko i ono prekjucer, trzi se po 27 a onda udar po 30 [shocked]
o cem pricamo, ljudi se boje vlakica, hgspotova i ostalih navlakusa, oni koj su usli brzo ce izac, jer ih je strah i mene bi bilo da sam uso po za sad previsokim cjenama jer to moze brzo past dole, a pad od 2-3 kuna je 10%, pametnom dosta
moj tip je 25 kn [thumbsup]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora


jeste li vi svjesni da vartesk sad ne vrjedi ni ovolko, to sto vrjedi su nekretnine a nemamo tocna podatake o njima ni vrjednost, sve su to pretpostavka
vartesk moze i riknut i sta onda al zato moze i puno ic gore, na ovakvim dionicam se najvise riskira al zato i rpinos moze da bude najjveci, to svi znaju i zato ce svako htjet kapitalizirat dobit brzo

Slažem se jedino što ne znamo koliko će još ići dolje. Tvoj je tip 25, ali meni nekako "nos" govori da će to još padati zbog povezanih ulagača iz ili sa grupacijom "Fima" koji će tražiti brzi izlaz i to zbog svih ovih drugih poslova o kojima citamo na naslovnicama. Ja bi čekao sa kupnjom.

Ideje naše benzin Vaš!

"a sadasnja vrijednost dionice je po nekim objektivnim procjenama oko 25 kuna"

Kolega Modrobradi koju ste metodu za izračun koristili? Metodu gatanja iz šalice kave? Ili neka druga naprednija???? Ja imam 1 excel file koji računa objektivnu vrijednost dionice uzimajući o obzir dobitak ili gubitak te imovinu firme. Došao sam do brojke 145kn FAIR PRICE iliti poštena cijena.
Slažem se s kolegom Ivanom kako ovo ipak vrijedi 100kn minimalno.
Poslovni prostori u Zagrebu, Splitu, Beogradu,…(kvalitetne lokacije) u krizi nisu izgubile na vrijednosti. Kvadrat u centru Splita prije krize je bio 20-28 keka Eura, sad je 12-16k.
Dakle samo 2 prostora Varteksa u centru Splita vrijede 12-13 milja kuna. On periferne ne bi zanemario jer i tamo se kvadrat trži po 2-2,5k jer Split nema prostora za širenje.

26.11.2010 - Dan D



Prije 40kn ne prodajem ni komada!

a di ti je stoploss, to nam reci.
[/quote]
Stoplos mi više ne treba jer postoji dvostruki extra CASH od onog što je plasirano već u VARTEKS.
Dakle da rokne na 25kn meni opet dobro jer ću se podebljati!

26.11.2010 - Dan D

Uostalom kad su ovi iz FIME hrabri fino nek na 30kn stave sve što im je ostalo, dakle nekih 6milja i prepuste nekome udio 11% u Varteksu. Ja sam siguran da bi taj nalog nestao u 10 sek.

26.11.2010 - Dan D


"a sadasnja vrijednost dionice je po nekim objektivnim procjenama oko 25 kuna"

Kolega Modrobradi koju ste metodu za izračun koristili? Metodu gatanja iz šalice kave? Ili neka druga naprednija???? Ja imam 1 excel file koji računa objektivnu vrijednost dionice uzimajući o obzir dobitak ili gubitak te imovinu firme. Došao sam do brojke 145kn FAIR PRICE iliti poštena cijena.
Slažem se s kolegom Ivanom kako ovo ipak vrijedi 100kn minimalno.
Poslovni prostori u Zagrebu, Splitu, Beogradu,…(kvalitetne lokacije) u krizi nisu izgubile na vrijednosti. Kvadrat u centru Splita prije krize je bio 20-28 keka Eura, sad je 12-16k.
Dakle samo 2 prostora Varteksa u centru Splita vrijede 12-13 milja kuna. On periferne ne bi zanemario jer i tamo se kvadrat trži po 2-2,5k jer Split nema prostora za širenje.

Pa zar ne znas da modrobradi koristi trikove.On ti je mađionicar.

Splico,tvoje metode su staromodne u odnosu na njegove.

ej split0009jr sta se uzraja odma? koja metod?

"Ja imam 1 excel file koji računa objektivnu vrijednost dionice uzimajući o obzir dobitak ili gubitak te imovinu firme. Došao sam do brojke 145kn FAIR PRICE iliti poštena cijena"

nisam znao kad je imovina vart varolorizirana? i kolko vredi ta imovina? ja pogledo neke druge podatoke i oni rekli puno manje, aj reci kolki je BV?
a ovo sto si reko FER PRAJS ne poostoji, relana cjena svake dionice je u danom trenutku onolko kolko se trzi, ondosno onolko kolko su kupci spremni platit i kolko prodavaci su spremni prodat
a meni se cini da su te razine puno manje, a po tvojim postovoima se da zakljucit da bi prodao svoj dionice da dode na 40-ak kuna
o cem odna pricamo, o kojoj 145???
ta cjena je spekulativna, tolko se procjenjuje (i vise ak os znat) da bi mozda moglo vrediti, ali do te cjene u ovim okolnostima i sadasnjim vlasnckim srtuktruama nece skoro tako doc
zato je ovo jako riskanta dijonica, i ne bi preporco nikom da ulazi ako nema viska nofca i zivca za ovo, jer ovde se moze i izgubit, nek se dogodi neka pizdraija s fimom i sto ak rukne po 15-20 kuna i nize, i sta onda???
a da ne pricam da je tekstilna indstruja i velikoj krizi, to ne moram ni argumentirat jer je to opce poznata stvar
e splitt009jr da je tak vartesk bi se trzijo po 150 kuna, al vidis ne dosize ni 30 kuna a to je brat bratu 500% manje, ej 500%!! [shocked] [shocked]

vartesk za sad vredi onolko po kolko se trzi, u biti vredi nekolko kuna manje, sam ovi sto su kupili to ne znaju, al to je dobro jer kako bi onda covik moga zaradit na burza
moja cjena je 25kn i sve ispod, ostalo je brale preskupo

Citiram dio tvoga pisanja: @ petina, jedino si priznao da povrsno i ne razumljivo citas forum…..

Jedino sta ja mogu priznati je ,da ti,POVRSNO I NERAZUMLJIVO PISES NA FORUMU.

[thumbsup]


Pa zar ne znas da modrobradi koristi trikove.On ti je mađionicar.

Splico,tvoje metode su staromodne u odnosu na njegove.

koelga petina, VI mene vredate i vidim da VAM nisam sipmtican
a da odgovrim za jucerasni post
manje je vazno sto ja povrsno i ne razumljivo pisem na forum, jer ja znam sto ocu reci, ja to vec znam, ja sam infrmacija podjelim sa ostalima
vise je vazno to sto VI povrsno i ne razumljivo citate, pa ne mozete doznat nekih novosti ili informacija, tako niste uocili da sam napravijo pogresku sa ATH I ATL
to moze bit pogubno na trziste dionica
a koji su trikovi to vidis po cjeni, u zadnja dva tjedan proslo je oko 10 000 (isprika ako gresim, ovo sad pisem na pamet, ali tu negde je) dionica po cjenam manji od 30 kuna, a VAMA je ulaze kolko sam razumijo iz forum puno veci
pogle spilit009jr, covik je maher, vid kolki je njemu ulaz, pusti sta on pise da je vrednost vatreska 145 kuna
tako da cu ja da pricekam da vartesk padne na zeljenu razinu, a ta je 3-4 kune od ove koja se sad trzi (27-28)

[bye]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora


modrobradi @

Moze jedno pitanje.Vidim da ste novi a interesira vas Varteks.Zasto bas Varteks pored drugih dionica!?



modrobradi@

Dajte molim vas ako mi mozete objasnit zasto se se kao novi na TK odlucili kupit 2000 dionica Varteksa. [pray]

modrobradi@

ovo sam vam pitanje postavio 19.03. na dan vaseg pojavljivanja na forumu.Kao novo pridosli clan na forumu,vama je u interesu da uspostavite kontakte sa nama, starijim forumasima i svoje savjete izmjenite sa nasim ali to se u ovom slucaju nije desilo. Zato sam se i postavio tako.

Mislim da je to ipak znak osobne kulture.


situacija od prije jednog sata se promjenila
prodavacu je ozbiljno receno sto se zeli
nalozi su ovdje i mi ga cekamo
nek pocisti ovu sicu na 25 sto se stalno propinju ko ce biti ispred i nek dode do konkretnih naloga, a moze ih biti jos
zelim kupiti na ATH [angry]
nadam se da sam jasan

KUPNJA

Cijena Količina
26,00 37
25,18 300
25,16 499
25,15 10
25,02 90
25,01 400
25,00 100
23,06 175
23,02 1500
23,01 2500
23,00 100

necu se vise javljat da ne ispadne da spamam forum a i potaje dosadno jer se nista ne dogada

Da li je moje citanje tj.razumjevanje pisanog teksta ispravno !?

Pise li ovdije ATH.

Kolega Modrobradi, imali ste priliku kupovati po 26kn a niste. Svaki dan prolazi 30-100 keka ove dionice, a tako ne može unedogled. Ipak postoji BV i on upućuje na strahovitu podcjenjenost.
Jer ipak ovo nije neki graditelj koji je u dugu, a nema nepokretne imovine (čitaj nekretnina).
Za Varteks je najbolje smanjiti broj uposlenih i izbjeći daljne gubitke, licence su tu, zastupstvo je tu,…. a ni kriza neće biti vječna….
Da i kupite po 25kn koliko ste dugoročno uštedjeli????
2-3 kune po dionici? Je li to vrijedno toga???
Pa mislim da ni oni iz Validusa nisu baš toliko blesavi da rasprodaju sve za siću.
Otišlo je preko 10 tisuća komada,a to bome nije zanemarivo. Još ako se sjetimo razine 36kn i prometa na njoj, netko je ipak kupio 2-3 milje Varteksa.
Pravilo je da se od imovine namire prvo dužnici pa onda dioničari.
Dakle BV daje nam ipak sigurnost po tom pitanju, mirniji sam ovdje nego u nekoj dionici u kojoj oni i nemaju ni posla ni nekretnina.

26.11.2010 - Dan D

Momentum je jako važan indikator u procjeni kretanja cijene dionice.
Momemtum Varteksa je napravio BREAK, a ne zaboravimo da on prethodi kretanju cijene dionice.

26.11.2010 - Dan D

Varteks će biti ispod 30 kn dok ne krene bull na ZSE,a onda je s time gotovo. Sad treba kupovati neovisno 1-2 kn gore-dolje jer brzo će biti 5-10 kn skuplji

moje pisanje nije investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/priopcenja_za_javnost/2010/travanj/priopcenje_sa_zatvorene_sjednice_vlade_rh
…Donesena je Odluka o izuzimanju od prodaje dionica iz portfelja Hrvatskog fonda za privatizaciju radi prijenosa, bez naknade, Fondu hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji. Radi se o dionicama Brodogradilišta Viktor Lenac, Erste&Steiermarkische bank, Jadranske banke, Karlovačke banke, Podravske banke, Privredne banke, Zagrebačke banke, Ericsson Nikole Tesle, Tiska i Varteksa, sveukupne nominalne vrijednosti 32.025.920,00 kuna, odnosno sveukupne tržišne vrijednosti dionica 45.609.722,14 kina, na dan 30. ožujka 2010. godine. Vlada je donijela i Odluku o prijenosu dijela dionica iz portfelja RH u portfelja Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji. Radi se o dionicama Erste&Steiermarkische Bank, Jadrankse, Karlovačke, Privredne, Slatinske i Zagrebačke banke, te Kutjeva i Vjesnika.

Kad Uskok krene kucati na vrata neće ovo nitko više prodavati po 28-30kn. Pa ni Validus.
Bliži se trenutak, momentum prethodi i upućuje na dugoročni OVERSOLD.
Možemo samo up kolega Modrobradi, moram Vas razočarati.
Osim toga postoje 2 dobre vijesti za Varteks, al o tome će se čitati tek uskoro.
Sretan Uskrs svim forumašima!

26.11.2010 - Dan D

New Report

Close