Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prodavao sam prošle godine neke dionice koje sam kupio prije 2016 g.sa plusom. Trebam li što ispunjavati za poreznu? Kod PBZ brokera sam ali nisam im potvrdio onaj obrazac. Hvala!
P.s. ali na vdkt sam u većem gubitku, kupljenim lani u siječnju.

Pa ne jer si ih kupio prije 2016…

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Molio bih kolege za eventualna iskustva oko traženja poreznih savjetnika (knjigovodstvenih servisa) koji se bave savjetovanjem investitora i izradom JOPPD obrazca vezano za dohodak od kapitala, odnosno kapitalnih dobitaka i gubitaka.
Ovih dana sam kontaktirao nekoliko poreznih savjetnika registriranih na području Sisačko Moslavačke županije, te nisam uspio pronaći niti jednog koji se bavi, odnosno savjetuje klijente i popunjava JOPPD obrasce. Volio bih čuti vaša iskustva, te eventualno ako netko može dati preporuku za nekog poreznog savjetnika za ovu problematiku s područja SM Županije ili središnje Hrvatske.

uzeti će ti novce bezveze. porezni savjetnici stvarnu deru. možda neki računovodstveni servis
nije ti to komplicirano. ako imaš iznos kapitalne dobiti lako je izračunati porez i prirez. a JOPPD imaš primjera koliko hoćeš i to nije teško za popuniti
i jednom kad naučiš nećeš trebati i pitati plaćati drugima ubuduće

Zvao sam i ja… jedan porezni savjetnik kaže sat vremena 700 kn, druga kaže 1100 + pdv 🙂 užas.

使用を信頼し、あなた自身の能力の



Bogami i ja ću to napraviti. Radi se o lijepoj svoti novca. 😀

Zahtjev sam napravio u dva primjerka, jedan predao na šalter, a na drugi tražio potvrdu primitka
[/quote]
jel postoji neki specijalni obrazac za taj zahtjev ili?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ne, jednostavno sam napisao da sam, po njihovoj evidenciji u preplati poreza na dohodak za toliki iznos,za proteklu godinu te sam zamolio da mi to vrate na tekući račun. Napisao zahtjev, čini mi se da sam kopirao i karticu tekućeg računa i oni su platili. Vi napišite da ste preko e-porezne saznali za pretplatu. I šta Vas briga, ako ste u pravu, oni će vratiti, ako ne, bar će napisati zašto.


Molio bih kolege za eventualna iskustva oko traženja poreznih savjetnika (knjigovodstvenih servisa) koji se bave savjetovanjem investitora i izradom JOPPD obrazca vezano za dohodak od kapitala, odnosno kapitalnih dobitaka i gubitaka.
Ovih dana sam kontaktirao nekoliko poreznih savjetnika registriranih na području Sisačko Moslavačke županije, te nisam uspio pronaći niti jednog koji se bavi, odnosno savjetuje klijente i popunjava JOPPD obrasce. Volio bih čuti vaša iskustva, te eventualno ako netko može dati preporuku za nekog poreznog savjetnika za ovu problematiku s područja SM Županije ili središnje Hrvatske.

evo u privitku kako se ispunjava, ako je sa kapitalnom dobiti nabavljene poslije 2016, nabavljene prije 2016 i ako ste u gubitku ne treba JOPPD obrazac , pozdrav!

Brat bratu daruje dionice.
Ima poreza?
Dionice je brat stekao prije 2016 god

@noviulagac
Nema poreza, ako ste živjeli u zajedničkom kućanstvu. Vidite prilog


Ne, jednostavno sam napisao da sam, po njihovoj evidenciji u preplati poreza na dohodak za toliki iznos,za proteklu godinu te sam zamolio da mi to vrate na tekući račun. Napisao zahtjev, čini mi se da sam kopirao i karticu tekućeg računa i oni su platili. Vi napišite da ste preko e-porezne saznali za pretplatu. I šta Vas briga, ako ste u pravu, oni će vratiti, ako ne, bar će napisati zašto.
Hvala kolega ina2, napraviti ću isto kao i vi.

使用を信頼し、あなた自身の能力の



Ne, jednostavno sam napisao da sam, po njihovoj evidenciji u preplati poreza na dohodak za toliki iznos,za proteklu godinu te sam zamolio da mi to vrate na tekući račun. Napisao zahtjev, čini mi se da sam kopirao i karticu tekućeg računa i oni su platili. Vi napišite da ste preko e-porezne saznali za pretplatu. I šta Vas briga, ako ste u pravu, oni će vratiti, ako ne, bar će napisati zašto.
Hvala kolega ina2, napraviti ću isto kao i vi.
[/quote]Da li se sjećate na koju adresu ste adresirali pismo? Ne želim osobno na poreznu nositi nego bih slao poštom… hvala. … hoću reći da li ste pisali na određeni odjel porezne ili kako?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

@PoAskuBidu
Poslao sam na Područni ured Porezne uprave. Nisam navodio odjel. Oni će to već rasporediti kome ide

Puno hvala.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Odnio u poreznu obrazac. Prvo mi teta tvrdi da to mora biti placeno do 15. 1. 2018. Inače ide kamata. Ja reko nemoguće, onda ona malo tražila pa kaže da da u pravu ste do 28.2.2108. Uglavnom, ovi moji u Osijeku bili zbunjeni, nitko ništa ne zna.

nije sve tako crno

New Report

Close