Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemaš, iz dva razloga:
1. To ti je porez za 2016 godinu pa ne možeš u februaru 2018 godine tražiti povrat iz 2016 godine (možeš samo za 2017 godinu)
2. Od 01.01.2017 godine je porez na kapitalnu dobit KONAČAN POREZ i kao takav ne ulazi u nikakav godišnji dohodak, to ti piše na stranicama porezne uprave, a i ako skineš novi obrazac DOH za prijavu poreza vidjeti ćeš da nema više rubrike za porez na dohodak od kapitala, kao što je bilo u ranijim godinama. Tako da, popušili brate …
Da te utješim, meni je propalo cca 6.000 kn povrata ove godine upravo zbog toga, jer sam isto nezaposlen, imam cijelu poreznu olakšicu za iskoristiti a nemam na šta, jer se porez na dividendu više ne može prijaviti u godišnjoj prijavi.
Eto, nisi jedini ….

Evo link:
https://www.porezna-uprava.hr/Gradani/Stranice/Dohodak%20od%20kapitala/Primatelj-dividendi-i-udjela-u-dobiti.aspx

Mislim da ste dužni platiti porez na kap. dobit ako je ona veća od 112,00 kuna. Porezna bi vas trebala rješenjem u toku godine obavijestiti o tome da li imate pravo na povrat.

@mjanko5

pogledao sam na svojoj E-poreznoj i tamo stoji da sam u 2016. u preplati i to točno onaj iznos koji sam uplatio za kapitalnu dobit… ako je zastara 3 godine onda ima pravo tražiti natrag taj novac?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ne treba se mučiti. Brokeri – sve znaju – KAD NASTUPA OBAVEZA i ZAŠTO!

Oslonimo se na njih …ako pošalju izvješće – treba ga predati i platiti porez, ako ti ne pošalju izvješče-
onda nisi u obavezi nikakvoj.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ako si u preplati za 2016 godinu (to znači da u februaru 2017 nisi predao DOH obrazac a mogao si i imao si pravo na to, jer je za 2016 godinu kapitalna dobit još uvijek bila ‘prijavljiva’), tu lovu si mogao tražiti čim si saznao da si u preplati, nisi trebao čekati februar 2018 da bi izvršio povrat te love.
Ja sam se referirao na tvoje gore napisano, iz toga nije bilo vidljivo da imaš neku preplatu poreza iz 2016 godine …
A imaš i drugu opciju, a to je da prebiješ tu preplatu sa 2017 ako imaš poreza na osnovu kapitalne dobiti za platiti …

Ma prekjučer sam otvorio e građanin i tamo sam vidio da sam u preplati… mislim da za sve ide procedura i da ne zastarjeva samo tako, treba tražiti porez natrag ili kako kažeš prebiti sa ovom godinom jer je cifra skoro identična za platiti. U svakom slučaju idem ja kod poreznog savjetnika, nije to mali novac da ga samo tako bacim. Hvala kolega.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Ma prekjučer sam otvorio e građanin i tamo sam vidio da sam u preplati… mislim da za sve ide procedura i da ne zastarjeva samo tako, treba tražiti porez natrag ili kako kažeš prebiti sa ovom godinom jer je cifra skoro identična za platiti. U svakom slučaju idem ja kod poreznog savjetnika, nije to mali novac da ga samo tako bacim. Hvala kolega.

Ja sam prije par godina slučajno otkrio da sam u pretplati za porez, radilo se o par stotina kuna, a ni sada ne znam po kom osnovu. Napisao sam zahtjev za povrat, naveo OIB, adresu i broj računa za uplatu. Nakon mjesec dana su mi vratili.

Bogami i ja ću to napraviti. Radi se o lijepoj svoti novca. 😀

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Nemaš, iz dva razloga:
1. To ti je porez za 2016 godinu pa ne možeš u februaru 2018 godine tražiti povrat iz 2016 godine (možeš samo za 2017 godinu)
2. Od 01.01.2017 godine je porez na kapitalnu dobit KONAČAN POREZ i kao takav ne ulazi u nikakav godišnji dohodak, to ti piše na stranicama porezne uprave, a i ako skineš novi obrazac DOH za prijavu poreza vidjeti ćeš da nema više rubrike za porez na dohodak od kapitala, kao što je bilo u ranijim godinama. Tako da, popušili brate …
Da te utješim, meni je propalo cca 6.000 kn povrata ove godine upravo zbog toga, jer sam isto nezaposlen, imam cijelu poreznu olakšicu za iskoristiti a nemam na šta, jer se porez na dividendu više ne može prijaviti u godišnjoj prijavi.
Eto, nisi jedini ….

>Cijela t aMarićeva reforma je zapravo jedna velika laž – platiš manje poreza na dohodak, ali zati dvaput više drugih poreza (dividenda, kapitalni dobitak, iznajmljivanje nekretnine)

I nakraju dana porezni teret ukupni umjesto da padne, on naraste. Ali, to su naši političari – ne daj bože da bi oni nešto olakšali građanstvu ili privredi, treba sve te uhlhjebe i političke životinje po raznim izmišljenim urediam nahraniti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Bogami i ja ću to napraviti. Radi se o lijepoj svoti novca. 😀

Zahtjev sam napravio u dva primjerka, jedan predao na šalter, a na drugi tražio potvrdu primitka


>Cijela t aMarićeva reforma je zapravo jedna velika laž – platiš manje poreza na dohodak, ali zati dvaput više drugih poreza (dividenda, kapitalni dobitak, iznajmljivanje nekretnine)

I nakraju dana porezni teret ukupni umjesto da padne, on naraste. Ali, to su naši političari – ne daj bože da bi oni nešto olakšali građanstvu ili privredi, treba sve te uhlhjebe i političke životinje po raznim izmišljenim urediam nahraniti

No, dobro, al ni jedno ni drugo zapravo nema veze sa Marićem i poreznom reformom. Porez na dividendu ide već duže razdoblje, a i porez na kapitalnu dobiti je uveden prije njega, a pogotovo prije ove zadnje reforme.

@ina2

hvala kolega na savjetu.

使用を信頼し、あなた自身の能力の



>Cijela t aMarićeva reforma je zapravo jedna velika laž – platiš manje poreza na dohodak, ali zati dvaput više drugih poreza (dividenda, kapitalni dobitak, iznajmljivanje nekretnine)

I nakraju dana porezni teret ukupni umjesto da padne, on naraste. Ali, to su naši političari – ne daj bože da bi oni nešto olakšali građanstvu ili privredi, treba sve te uhlhjebe i političke životinje po raznim izmišljenim urediam nahraniti

No, dobro, al ni jedno ni drugo zapravo nema veze sa Marićem i poreznom reformom. Porez na dividendu ide već duže razdoblje, a i porez na kapitalnu dobiti je uveden prije njega, a pogotovo prije ove zadnje reforme.
[/quote]

Uključite mozak kad pišete – MARIĆ JE SVOJOM REFORMOM DOKINUO POVRAT POREZA NA DIVIDENDU I KD. TO J ENOVINA I TO JE NOVINA NAGORE

Nema više pvrat tog porez, ako imaš djecu i na temelju toga prošireni osobni odbitak, dzaba ti sve – porez na dividendu i kp koji si platio, si platio.

I u tiome je zasluga Marića – tobože porezna reforma, a ustvari još jedna pljačka građana ili što kaže narod – dobiješ na mostu, izgubiš na ćupriji.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Bogami i ja ću to napraviti. Radi se o lijepoj svoti novca. 😀

Zahtjev sam napravio u dva primjerka, jedan predao na šalter, a na drugi tražio potvrdu primitka
[/quote]
Taj zahtjev… kako se piše, jel ima kakav obrazac za to?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close