Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Hrvatska sveukupno u 2009. godini mora vratiti oko 8 mlrd. eura dospjelih kredita što će biti itekako veliki izazov.

Ovo je netočan podatak koji si iznio.

[/quote]

Iz glave vadim, nije namjerno.7 mlrd.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

I završno i najbolnije.
Država ima i imati će problema sa otplatom duga.
To je činjenica.
HNB već pametno upozorava.
"Pazite na plačanje duga prema tvrtkama".
“Nemojte njih dovoditi u još gori položaj”.
Pitanje.
Izborna je godina.
Koje su po redu tvrtke u redosljedu otežane likvidnosti,prilikom plaćanja dugova?
Loše,loše im se piše.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Koliko si ovaj dao truda, i to sve samo zato što su Ameri zeleni i što misli da ćemu pobjeći vlakić, pa sklapa tekstove, cijele plahte.

Meni se to uopće ne čita, dosadno je ko p….. Ono što je burza treba biti nije ono što je, već upravo suprotno, ali to malo ljudi razumiju. Ni prvi ni zadnji odbijanac. Strava!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Stednja je vec bila povucena kolega p.e…poprilicno je situacija bila ozbiljna,no pokrice vlada na depozote do 55k e,je stabilirala situaciju..sada je sve ok..banke su malo povukle kredite,jer su sve ispunile kvotu,a ne jer nemaju novca..sve u svemu,pbz,zaba.sb…sve stima.iz prve ruke govorim..

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Azija jedva završi u plusu.Čudno!
Nadao sam se večem rastu.
Nikkei 225 +0,80%


Stednja je vec bila povucena kolega p.e…poprilicno je situacija bila ozbiljna,no pokrice vlada na depozote do 55k e,je stabilirala situaciju..sada je sve ok..banke su malo povukle kredite,jer su sve ispunile kvotu,a ne jer nemaju novca..sve u svemu,pbz,zaba.sb…sve stima.iz prve ruke govorim..

Banke imaju ograničenje od HNB-a. Na plasmane veće od 1% mjesečno moraju izdvojiti 75% obavezne rezerve.

Ima li šanse da se danas reprizira jučerašnji dan?


Ima li šanse da se danas reprizira jučerašnji dan?

Hmmm, pa sad zavisi koga pitaš… oni koji su kupovali juče vjeruju da ima šanse dok oni koji nisu su sigurni da nema teotije da se ponovi [lol] [wink]

Ja na primjer pojma nemam [thumbsup]

Zanimljivo je da DJIA nakon katastofalnog izvještaja o nezaposlenosti raste već drugi dan za redom, a CROBEX nakon najava o državnom bankrotu, država nema ni za plaće drž. službenika za prosinac i dr. prestrašnih najava za 2009. raste. Pitam se koje loše prognoze već nisu uračunate u cijenu dionica?

Svakako ih ima, ali im se broj znatno smanjio.

Indikativan je bankrot u Mađarskoj koji je na kratko spustio MOL ispod 8000 forinti, koliko se sjećam, da bi nakon pomoći međunarodnih financ. institucija u kratko vrijeme naglo porasle cijene. Pouka bi bila da je najava bankrota strašnija i od samog bankrota. Strah je jači i razorniji nego da se stvari i u stvarnosti i dogode-tako i burze reagiraju.

Što više u RH sam siguran da bankrota u 2009. neće biti, a i Luković neki dan izjavljuje kako se kreditno tržište počelo oporavljati. A kreditno tržište je uzrok cijele ove krize, a kad uzrok počinjemo liječiti polako će se i posljedice popravljati. Njega iznimno cijenim kao stručnjaka, a i više mu vjerujem od svakojakih novinara s crnim naslovima bez argumentiranog sadržaja.




Hrvatska sveukupno u 2009. godini mora vratiti oko 8 mlrd. eura dospjelih kredita što će biti itekako veliki izazov.

Ovo je netočan podatak koji si iznio.

[/quote]

Iz glave vadim, nije namjerno.7 mlrd.
[/quote]

Daj si pogledaj koliki je dug US-a, usporedi taj dug s GDP-om, pa onda i ovdje napiši nešto pametno

Hell is Empty and all the Devils are Here


Koliko si ovaj dao truda, i to sve samo zato što su Ameri zeleni i što misli da ćemu pobjeći vlakić, pa sklapa tekstove, cijele plahte.

Meni se to uopće ne čita, dosadno je ko p….. Ono što je burza treba biti nije ono što je, već upravo suprotno, ali to malo ljudi razumiju. Ni prvi ni zadnji odbijanac. Strava!

Imaš stojana od mene. Najbolji post u zadnjih tjedan dana [thumbsup]

Hell is Empty and all the Devils are Here


Azija jedva završi u plusu.Čudno!
Nadao sam se večem rastu.
Nikkei 225 +0,80%

pogledaj futurese, crvene se
http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

EU je takodjer u crvenome, minusi već oko -2%:

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

@dimo
izgleda da će brzo sve biti zeleno, europa glda kako se ZSE kreće.

dan je pametniji od noći





Hrvatska sveukupno u 2009. godini mora vratiti oko 8 mlrd. eura dospjelih kredita što će biti itekako veliki izazov.

Ovo je netočan podatak koji si iznio.

[/quote]

Iz glave vadim, nije namjerno.7 mlrd.
[/quote]

Daj si pogledaj koliki je dug US-a, usporedi taj dug s GDP-om, pa onda i ovdje napiši nešto pametno
[/quote]

????
Uspoređivati Ameriku sa nama?
No comment.
Bolje usporedi sa zemljama regije.
Pametnije ti je.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

[thumbsup] Kad je Amerika padala onda smo se morali uspoređivati s Amerikom samo smo padali 5 puta brže. Sada kad Amerika raste mi kaskamo za njom sada naši prevrli analitičari misle da se moramo ravnati po Laponiji. No i usprkos njima danas ćemo rasti. Ne prodajte svoje dionice samo dokupljujte. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close