Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




prestalo se reagirat na loše vijesti – dobar znak

miriše na santa clause rally

mislim da cekaju bejlaut za tutač-industriju.
za one što prave one smijesne V8ake koji gutaju 10l/km
[yawn]
[/quote]

prošle godine sam putovao po US and A i tako se našao na nekoj benzinskoj u nekoj pripizdini u nevadi.. dolazi tip, cizme, šešir, bas onaj pravi ko iz filmova… i sad ja iz zajebancije pitam jel toče dizel – veli on mi ne vozimo na dizel, europljani, pederi i vegetarijanci se voze na dizel [lol]

[/quote]

heheheh stotka! [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Bit ce zanimljivo iducih godina. Ameri puštaju dollar down the drain, mogli bi se arapi i kinezi pobunit a u tom slucaju nece trebat dugo cekat da se US navy pojavi u zutom ili crvenom moru…. Iranci su bili zucnuli da bi oni placali naftu u eurima pa su im ameri odmah pronašli nuklearno oružje…

Ha, al kosooki imaju atomsku…….Nije se s njima zafrkavati….. Uostalom, kakva je vjerojatnost da jedni druge smaknu? No way [yawn]
[/quote]

reci to Bernankeu – neka gasi štampariju

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



Nije neki promet u USA, ali je veliki plus. Mišljenja eksperata? Kamo dalje?

Pitaj Sorosa ili Buffeta pak…… Koliko znam oni su se utrpali…. Buffi je već u plusu 18%…. [yawn]
[/quote]

prije jedno mjesec dana bila je jedna ekipica na celu sa nasom BritneySpears koja je objasnjavala kako buffet nema pojma.to su oni koji su ljetos najavljivali naftu na 200$, imali iranske njuke u avataru, najvise drukali na gore na crobex 5400, i najveci su medvjedi sada na 1500 [yawn]

sto je najgore, oni su narasli, a mi?
e mi cemo u ponedjeljak opet ovisiti od njihovih idiotskih futuresa [bye]

ugodan vikend

Dow 8,619.97 +243.73 (2.91%)
S&P 500 877.16 +31.94 (3.78%)
Nasdaq 1,505.33 +59.77 (4.13%)

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

komentari za amere..dobro potegnuli u zeleno?



Kažu da je ova kriza bila (kako američka burza reagira izgleda da je "bila") samo sukob između bankarskog (židovskog) i naftaškog lobija. S obzirom na cijenu nafte i da će se intezivirati proizvodnja električnih automobila, nije teško zaključiti tko je pobijedio…..
BTW možda se odigra druga (odnosno treća) runda, tko zna….

Naftaši su popušili…. Jako…. Samo me čudi što je buffetu trebao onaj izlet u naftni sektor? No, mora i taj nekad fulat

[sealed]
[/quote]

Ne bih rekao da su popušili. Tankaju oni, i jedani drugi lobi. Nakon što natankaju sve moguće spremnike širom svijeta, pa čak i u sve neprodane aute GM koji stoje na tvorničkim lagerima, eto nafte na 100 USD u roku nekoliko dana. Iste spremnike su ispraznili prije 6 mjeseci prodajući Kinezima i ostalim naivcima širom svijeta naftu na 147 USD. [bye]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

amerika je rasla danas od 3 do 5 posto, ovisno o indexu. europa je padala od 3 do 5 posto. pa zar ne bi trebalo biti obratno, ipak je u americi zabilježen pad broja radnih mjesta za 550 000.


Kažu da je ova kriza bila (kako američka burza reagira izgleda da je "bila") samo sukob između bankarskog (židovskog) i naftaškog lobija. S obzirom na cijenu nafte i da će se intezivirati proizvodnja električnih automobila, nije teško zaključiti tko je pobijedio…..
BTW možda se odigra druga (odnosno treća) runda, tko zna….

nece bas bit sukob… prije bi rekao da je to dogovor u kojem svo akumulirano bogatstvo naftasa ( u USD i ostae bezvrijedne papirice) treba pretvoriti u nesto sustainable i perspektivno. Nesto sto ce u sljedecih 10-20 godina imati kakav-takav realni rast.
A pakleni bankari ce im svavako uzeti proviziju za tu uslugu [wink] Oni rade zajedno otkad je staro gjubre kisinger zasjeo u dc.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Kažu da je ova kriza bila (kako američka burza reagira izgleda da je "bila") samo sukob između bankarskog (židovskog) i naftaškog lobija. S obzirom na cijenu nafte i da će se intezivirati proizvodnja električnih automobila, nije teško zaključiti tko je pobijedio…..
BTW možda se odigra druga (odnosno treća) runda, tko zna….

Citiram: Prije će nestati potreba za naftom no što će nestati nafte!
A komu više trebaju banke s ovako niskom kamatom, i USA FED i Treasury u vlasničkoj strukturu!

BTW čuo sam da su Ameri izgubili 2x 533k radnih mjesta i da će zbog ispravke izuvješća u ponedeljak morati rasti još 260 poena.

vele da je nafta fosilno gorivo a onda sad vele da su ispod sjevernog pola ogromne zalihe nafte… kakvi su to dionosauri tamo živjeli?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


vele da je nafta fosilno gorivo a onda sad vele da su ispod sjevernog pola ogromne zalihe nafte… kakvi su to dionosauri tamo živjeli?

evo ovaki: http://www.enchantedlearning.com/subjects/dinosaurs/dinofossils/locations/Antarctica.shtml 😀

P.S. Kakvog sad sjevernog, mislio sam da govoriš o južnom polu 😛 I Ispod južnog bi trebale biti nekakve zalihe… ma tih zaliha posvuda 😀

Cijela kriza iscenirana radi slabljenja Rusije i Kine..morali im potkresat krila.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


vele da je nafta fosilno gorivo a onda sad vele da su ispod sjevernog pola ogromne zalihe nafte… kakvi su to dionosauri tamo živjeli?

conane razocarao si me! zar mislis (vjerujes) da je nafta nastala od dinosaura i ostale bajke?

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

aha…… 😛 Sad ja kužim zašto su ovdje počele rasprave o dinosaurima (i na sjevernom polu su pronađeni fosili nekoliko vrsta ako je bitno…).

Ali nafta je nastala prije svega od biljaka, a biljaka je bilo u svakom kutku planeta u neko vrijeme povijesti, a što se i gdje i kako pretvorilo u naftu…, ovisi od slučaja do slučaja/okolnosti.

Kako objašnajvate ovaj rally, usprkos svim lošim vijestima? Mogli bi se iznenaditi.

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho



vele da je nafta fosilno gorivo a onda sad vele da su ispod sjevernog pola ogromne zalihe nafte… kakvi su to dionosauri tamo živjeli?

conane razocarao si me! zar mislis (vjerujes) da je nafta nastala od dinosaura i ostale bajke?
[/quote]

naravno da vjerujem. poznato je da su dinosauri živjeli samo u arapskim zemljama [yawn]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close