Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


hvala

Toka evo ti "100-ka" da ti popravim prosjek…, iako ovo bulaznjenje nekih kako Europa ide ka 3%, kao da svi ovdje prisutni to ne vide, već polako ide svima na živce…, a oslikava stanje da li je netko u kešu ili je pak dan prije po smiješnim cijenama kupio dionice na ZSE…, no nekima izgleda i nisu dovoljno smiješne pa njuškaju za bilo kakvim crvenilom na svjetskim burzama…, ne bi li se domogli dionica po još smiješnijim cijenama i onda u lov na nekoliko kuna zarade…, tragično…

Gotovo svaki dan se mijenja sentiment tržišta i zaista nepristrano nije moguće predvidjeti kako će dan završiti…, a po prometima i pokušajima obaranja cijena (bez nekih realnih razloga) vidi se da je rasprodajama gotovo došao kraj i otpor prema takvim pokušajima je sve vidljiviji…

Ljudi moji, kolege….itd…, pa toliko smo opali da jedva visimo na tankoj niti, a neki od Vas se iz petnih žila trude i tu nit pokidati….

[smiley]
Zato, koristite samo pozitivne smajliće, mislite pozitivno i kupujte HRVATSKO…


Očito je da su na dnu ,pored svih katostrofalnih vijesti njihovi futuresi su u plusu

Na burzi ništa nije očito i skoro uvijek bude suprotno od onoga što se očekuje a to znači da će SAD završit u crvenome. Ja bi volio biti optimist, ali ne vidim razloga za to. Iduća godina bit će najgora za burze i gospodarstva u svijetu od velike depresije, a male i kreditno prezadužene zemlje kao naša najebat će najviše. Da je bar Sanader imao muda i proveo sad zamrzavanje plaća i pokrenuo javne radove, velike projekte i sl. možda bismo se i izvukli,a ovako…
Zar ne vidite da NEMA TKO pokrenuti rast tržišta kapitala? Sanader je uzeo mirovincima skoro 3milijarde keša za kreditiranje države i vjerojatno će još. Tko će i čime dizati naše TK? Ili mislite da će dionice same od sebe rasti?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

1. Poticanje na potrošnju što su uvele neke zemlje zapada kao mogućnost "obrane" od recesije je smiješna POLITIKA. Da, to je politika i nema nikakve veze s ekonomijom. Nadam se da ne moram u detalje objašnjavati kak bi se svijet (za svaku zemlju poimenice bi morao objašnjavati što treba uraditi, s obzirom na njihove resurse, prednosti i manjkavosti)

2.Hrvatska napokon treba odlučiti što ŽELI učiniti, jer po mom sudu, štednja nije nikakva akcija.
U svim svojim projekcijama nisam uspio dokučiti kako će nas samo štednja, a to zasad je jedini prijedlog, izvući iz recesije (e da i mi smo u recesiji, jer svaki rast manji od 4 % je za nas recesija, s obzirom u položaju u kojem se nalazimo – također se nadam da ne moram objašnjavati taj položaj)

3. Nemamo još ama baš NIKAKVIH projekcija za iduću godinu, nikakve podatke, samo koliko će rasti bdp, kao da je bdp pokazatelj svega, to je kao u dionicama Pe, pa ima još 30 pokazatelja koji su važniji ili jednako važni kao i taj za donošenje odluke, a to je jedino bitno, donjeti kvalitetno odluku. Nemamo proračun još, niti njegov prijedlog, ne zna se kako će sve ove dađbine koje su nam namjenili utjecati na proračun.
Kad je Šuki imao naplatu poreza veću nego kaj je očekivao i to za 10+ onda je trljao ručice i rekao kak sam sposoban, a sad kad će vjerojatno imati manjak 20+ šuti i crveni se.
Mislim da tu ima mnogo stvari koje se nažalost ne žele pustiti van makar to zakon nalaže.

4. Recesiju mi u Rh možemo pobjediti isključivo RESTRUKTURIRANJEM, i to svega, cijele zemlje iznova.
Znam to je kontra onaoga NE TALASAJ, ali mislim da je sad najbolji trenutak za to. Jer kad je "blagostanje" onda su svi problemi pod tepih i šuti šta pričaš vidiš da nam dobro ide.
Ali sad treba, baš riješiti, brodogradnju, drvnu, tekstilnu industruju,…
Treba reći penzićima sorry ,ali vraćanje duga vama je vračanje u mrtvi kapital, ja prodam plivu, vratim tebi dug, ti ga potrošiš na uvozne proizvode….. ili staviš lovu u banku pa ga banka vrati vladi da bi ti mi vratili drugu ratu, a onda vraćaj banci kamate… nema više vraćanja.
Socijala, svi koji mogu raditi ajmo, nema više 500k branitelja di mi neki voze takve bjesne pile, a na socijali su, nema više primanja pomoći, a ima se plaća 15k kuna… itd
HGK – ukinuti ili restrukturirati, da ne bude troma svinja nego hitra divokoza barem 10 dobrih razloga za to ima(tamo rade od tuđmana unuk i slična ekipa, mislim pa kaj za njih već jednom nismo platili)
Nogomet – nema oprosta dugova 700 milja ili kolko im je šuki oprostio i sad plaće da nema za plaće, urediti ih kao pravne osobe, ovo je smijurija s udrugom građana, pročačkat malo te likove kaj se motaju oko tog i svih drugih sportova previše se tu love pere pa to i djeca vide
Ima brdo područja za uštede da se ne idem dalje, ak se ko čega sjeti neka dopiše meni se više ne da.

Ovo su sve problemi koji se guraju godinama pod tepih.
I sad je vrijeme da ih se riješi.
NEbitno kaj ja mislim o ekipi na vlasti, oni su na vlasti i oni MORAJU odlučiti za nas, to im je u opisu radnog mjesta.
Nemaju što sindikati odlučiti niti se ima vlada vaditi na to da je netko drugi kriv za ovo ili ono.
Imate još 3 godine da to riješite i mislim da bi se trebali usredotočiti na rješavanje problema, a ne na jeftino politikantstvo kakvim se sada bave.
Ako ne možete to riješiti, al ne samo recesiju nego sve, odstupi i novi izbori, i to je demokracija.
Ja ne mogu vjerovati da su ti ljudi slijepi pored zdravih očiju, moglo bi ih se pamtiti kao vladu koja je najviše na pravila za hrv. u povijesti, a oni se igraju pokvarenog telefona.
Mišljenja sam da je Sanader trebao odavno izaći pred ljude i reći ovo je naš plan u 10-20-50 točaka nebitno i tako ćemo postupiti i nema pregovora, pa ako uspije odlično, ak ne zna se.
I za kraj kakvo ekonomsko vijeće pa to je sve ekipa kaj 15 odlučuje o ekonomiji u Rh i di smo s njihovim odlukama.
U tom vijeću bi trebala sjediti mlada krv jer ova stara je već preveć z

Matija, kad bi trebao birati izmedju tebe i "moze li bolje" odluka ne bi bila uopce teska [thumbsup]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Lalic sve što kažeš stoji. Ali nisi napomenuo najvažniju stavku restrukturiranja a to je smanjenje proračuna. Država nam je pola ekonomije. Sav teret je na grbači malog sloja ljudi koji nešto rade.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Ako Šuker hoće imati popunjenu dohodovnu stranu proračuna mora zahvatiti sivu ekonomiju.
Nije uopće problem samo da li ima političke volje. Svi smo svakodnevno svjedoci koliko novca izmiče kontroli države.
Pa ne može jedan npr kafić, dućan i sl. raditi godišnje 5000 sati s dva zaposlena. Zakon o radu i matematika kaže da moraju biti bar 4. Ne mogu stubišta, kafiće, dućane i sl. svakodnevno čistiti tisuće neprijavljenih čistačica. Ne može se kroz tisuće športskih udruga isplaćivati mjesečno destetke tisuća plavih kuverti s kešom. Ne može se u gospodarstvu, da bi se izbjegla davanja, mjesečno podijeliti stotine tisuća plavih kuverti s kešom. Samo 25% od gore nabrojanog popunilo bi državni proračun. Država mora postati efikasna.

Ovako nelikvidan dan vjerujem da jos nismo vidjeli..12:30 h,promet oko 4 i pol mil kn..strava i uzas.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


Lalic sve što kažeš stoji. Ali nisi napomenuo najvažniju stavku restrukturiranja a to je smanjenje proračuna. Država nam je pola ekonomije. Sav teret je na grbači malog sloja ljudi koji nešto rade.

Čak bi se usudio ovo izgovoriti, makar smrdi ko govno, al mislim da ne treba a priori smanjivat proračun, nego ga bolje rasporediti.

AKo se sječate, ja se ne mogu sjetiti koje godine je ono proračun masno nabujao kad su mirovine u njega šibnuli on je bio prije odvojen koliko se sječam, bio klinac još onda.

Mi smo restrukturirali drek mirovinski sustav, pa i budala zna da u našoj situaciji nema konačnog restrukturiranja nego se stalo moraju raditi korekcij, napominjem RADIT!

Trebalo bi neke grane privatizirati, primjerice u Zagrebu, GSKG itd da ne nabrajam ima jo stotine takvih primjera.

Itd……………………..

NIZOZEMSKA PROTIV

Hrvatska nije spremna za Europsku uniju

Nizozemski ministar za europske poslove tvrdi da Hrvatska neće uspjeti zaključiti pregovore iduće godine.
AMSTERDAM – Hrvatska još nije spremna za članstvo u Europskoj uniji, rekao je nizozemski ministar za europske poslove Frans Timmermans, navodi u četvrtak nizozemski list NRC Handelsblatt.

Timmermans ističe da se uopće ne slaže s povjerenikom EU-a za proširenje Ollijem Rehnom da bi Hrvatska iduće godine mogla završiti pregovore o pristupanju ako pojača pripreme.

Kao i Srbija, Hrvatska mora u potpunosti surađivati s UN-ovim Međunarodnim sudom za ratne zločine na prostoru bivše Jugoslavije u Den Haagu, prenio je list Timmermansovu izjavu parlamentu. "Ono što smo u posljednje vrijeme vidjeli glede toga razlog je za zabrinutost", rekao je Timmermans.

Svaka od članica EU-a može blokirati pristupanje zemlje kandidata Uniji.

HINA

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

A to ti je kad ljudi paničare. I u toj navali pomahnitalo rasprodaju svoj portfelj.
Da su svi skupa bili pametni tržište dionica u hrvatskoj bi danas bilo respektabilno za ulaganje i hrvatskim ulagačima i što je još bitnije stranim ulagačima.
Tako da bi se svi skupa obogatili.

Ako vas zanimaju krediti posjetite http://krediti007.bloger.hr/

http://www.krediti007.bloger.hr/



Ako Šuker hoće imati popunjenu dohodovnu stranu proračuna mora zahvatiti sivu ekonomiju.
Nije uopće problem samo da li ima političke volje. Svi smo svakodnevno svjedoci koliko novca izmiče kontroli države.
Pa ne može jedan npr kafić, dućan i sl. raditi godišnje 5000 sati s dva zaposlena. Zakon o radu i matematika kaže da moraju biti bar 4. Ne mogu stubišta, kafiće, dućane i sl. svakodnevno čistiti tisuće neprijavljenih čistačica. Ne može se kroz tisuće športskih udruga isplaćivati mjesečno destetke tisuća plavih kuverti s kešom. Ne može se u gospodarstvu, da bi se izbjegla davanja, mjesečno podijeliti stotine tisuća plavih kuverti s kešom. Samo 25% od gore nabrojanog popunilo bi državni proračun. Država mora postati efikasna.
[/quote]

To pitanje sam ja već postavio tu, zašto tip ne kaže koliko je naplatio poreza u postotku?
Ako ih ne može naplatiti, zaposli ljude, ako im netko bude prijetio, šalji muriju s njima, pa ONI su država, imaju mehanizme, samo kaj igraju spider solitare i ne da im se razmišljat.

@sava

nema te policije koja ce stati na kraju poslovanju na crnu s ovakvim zakonima. kao prvo treba mijenjati zakon, smanjiti harač davanja na i iz plaće. ali mentalni sklopovi kod nas i dalje idu u istom smjeru… eto skoro su uveli i dodatnih 5 kuna harača na cigarete…

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Sjetimo se uvodjenja PDV-a… Drzava je zahvatila znatno veci dio kolaca (na racun crne ekonomije) i ode Hrvatska u recesiju.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Zašto u recesiju?

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

Zato sto su sanse za ulazak privrede u recesiju proporcionalne drzavnoj potrosnji. Sto vise drzava trosi, to losije za privredu.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close