Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



eto najavljuju mogućnost smanjivanje kamate za cijeli poen…ali kakve to ima veze?

ne za, već na 1% …
[/quote]
to je bilo jučer…
sad se na cnbc priča ZA 1%…
jer neki smatraju da je bolje odmah skinuti na 0.5% nego još jednom spuštati kamatu za dva tri tjedna

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala
Ako DAX ode u plus dans, onda ćemo i mi gore.
Ali teško.

barone, pa zar ti nije neugodno pisati takve gluposti?
DAX je jučer skočio ogromnih +11,28 % zbog jakog rasta Volkswagena zadnja 2 dana, a kako je sad VW pao povukao je i DAX u mali minus od svega -1,1%. ostali EU indexi su na visokih oko +5%, a futuresi se vraćaju prema 0 i pripemaju za novi uzlet USA dionica!


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala
Ako DAX ode u plus dans, onda ćemo i mi gore.
Ali teško.

Dugo nisi postao stanje DAX-a , koliko ono u minusu ?

3M USD kamatni swap je na 0,84%. Od oka, 60% sanse za 0,5%, 40% za 1% kaze trziste…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


A mislim da će puno love s našeg tržišta otići u USA i ostala likvidnija tržišta.

da, sa P/E 7 na P/E 20
[yawn]
[/quote]

Zašto ne? Kakve koristi od dionice sa P/E 1 ako ne može iz nje izaći u jednom danu nego treba prodavati 3 mjeseca? Za američke dionice me ne čudi da imaju veći P/E od Europskih s obzirom na likvidnost.

A ostale EU burze imaju P/E u rangu Crobexa ili čak manji. Pa ti vidi gdje je praktičnije fondu utući 20ak miliona €, u našu burzu ili recimo Njemačku.



Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala
Ako DAX ode u plus dans, onda ćemo i mi gore.
Ali teško.

Dugo nisi postao stanje DAX-a , koliko ono u minusu ?

[/quote]
[lol] [lol] [lol]
A pazi ovo legendo.
Dax će u veći plus nego mi.
Kaj buš onda postao Afriku?

Ma nema nama spasa.
Treba sve prodat i čekat da svi fondovi propadnu. Nema njiam spasa. Ali akda vidim da su u minusu 50% ove godine onda sam sretan jer sam duplo bolji od njih. Nebum bio u takvom minusu pa taman pali na vladekove targete.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


3M USD kamatni swap je na 0,84%. Od oka, 60% sanse za 0,5%, 40% za 1% kaze trziste…

Obrnuto, vece sanse za 1%… Grrr… Ostali bez kave u uredu. [angry]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Američki futuresi nisu obećavajući.
Vaš link

Samo zbog najave rezanja kamatne stope jučer je bo rast, kao i svih prije, pa potom pad samo takav, ciklusi se skraćuju, a volatilnost sve veća, a sutra još dolazi izvješće koje je navodno po prvi puta negativno u povjesti! [bye]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Ovi indeksi nemaju dvojac SAMODOL NOVOSELEC

DJ se zeleni u premarketu; Europa se zeleni…..i sve to nakon debelih pluseva od jučer.
Kupuje se kao da ne postoji sutra.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Evo i Dax bu nas stigo.


DJ se zeleni u premarketu; Europa se zeleni…..i sve to nakon debelih pluseva od jučer.
Kupuje se kao da ne postoji sutra.

A u maloj zemlji na brdovitom balkanu palo sa 6% na 1%.
Pali smo 5%

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

-futuresi su zeleni, vjerojatan nastavk rasta u americi danas, a europa zeleni od 4 posto na vise….

-kod nas je pad pošten a oporavak nikakav i sve smo niže, a ameri skoro da su anulirali pad iz 10. mj. -a čije firme trpe, naše ili njihove?

banana država banana burza…

FUTURES!
POLUDI!
[shocked]

za 10 min durable goods….to odlučuje u ovom trenu.
s tim da je došo po jedan odličan izvješat u japanu (ind. proizvodnja povećanja za 1,2% umjesto 0,5) i UK (povećanje kredita na 2,4B umjesto 1,9B)

New Report

Close