Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uf, kao su se fondovi obrušili na likvidnije dionice srušiše ih sa +9% na +1% u 10 min.
Mislim da će se brzo oporavit danas ali je to možda znakovito za kretanje sutra-prekosutra, neki očigledno misle da neće rast što i nije bez logike jer je vrlo moguća korekcija dow-a zbog (pre)velikog rasta juče, a pošto mi ko guske u magli ne znamo gdje bi bez američkog usmjerenja…?!?!

Fondovi znaju onu staru "cash is the king" pa su iskoristili priliku danas.
A mislim da će puno love s našeg tržišta otići u USA i ostala likvidnija tržišta.


Uf, kao su se fondovi obrušili na likvidnije dionice srušiše ih sa +9% na +1% u 10 min.

ne bih rekao da su prodavali fondovi, to su većinom trejderi koji su prodali nadajući se ponovnom padu na razine od ponedjeljka, ali ako USA danas opet ostane u zelenome, plakat će sutra trejderi [wink]


Fondovi znaju onu staru "cash is the king" pa su iskoristili priliku danas.
A mislim da će puno love s našeg tržišta otići u USA i ostala likvidnija tržišta.

da, sa P/E 7 na P/E 20
[yawn]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Trenutni P/E Crobexa je 7?

S ukljucenim 3Q rezultatima?

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


samo kratko,ako azija zavsi u plusu nocas(a hoce)ako bdi okrene(a hoce)zalim one koji danas nisu kupili,a htjeli su.

Dakladd stoji ali ja sam misljenja da su ove pozitivne promjene na krilima Americkih izbora i vjerovatna Obamina pobjeda. Trenutne mu ankete daju 355 elektorskig glasova sta je znacajno vise nego dovoljno za pobjedu. Obama zaista nosi nadu je je to zaokret i veliki odmak od Busheve politike koja je do ovog dovela. Medjutim strukturni problemi ostaju i ja pretpostavljam da ce biti jos surfanja na visokim valovima.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)



samo kratko,ako azija zavsi u plusu nocas(a hoce)ako bdi okrene(a hoce)zalim one koji danas nisu kupili,a htjeli su.

Dakladd stoji ali ja sam misljenja da su ove pozitivne promjene na krilima Americkih izbora i vjerovatna Obamina pobjeda. Trenutne mu ankete daju 355 elektorskig glasova sta je znacajno vise nego dovoljno za pobjedu. Obama zaista nosi nadu je je to zaokret i veliki odmak od Busheve politike koja je do ovog dovela. Medjutim strukturni problemi ostaju i ja pretpostavljam da ce biti jos surfanja na visokim valovima.
[/quote]

Obama prema mome mišljenju donosin nešto novo u americi, tj doći će sigurno do promjena, sada pozitivnih ili negativnih vidjet ćemo, no osobno ne podupirem niti jednog od kandidata, jer mi se ne sviđa njihov način rješavanja ovo krize, tj. raspodjela poticaja poduzetnicima, zdravstevno osiguranje + mirovinsko osiguranje( 401k ), ulaganje u neobnovljive izvore energije + istraživanja, te populacijska politika ( green card ).

P.S. Statistike govore u prilog demokratima, jer u njihovo vrijeme gospodarstvo je raslo i došlo je do ozbiljnijih ulaganja i boljeg statusa u svijetu, što pak kod republikanaca ne možemo reći.

Da kolega sve dionice Dax-a su u + od 5-15% sem naravno VW u minusu 40-ak% što je logično obzirom na jučer i Postbanke -2%. zato mi nisu jasni naši trejderi.

zlikovac

Definitivno brokeri imaju deal s nekim igračima.Ne prikazuju sve naloge! No situacija će ostati ovakva i svi koji su prodali su proddali , utržili nešto siće, i sadčekaju Amere " DA IM OTVORE OČI" pa će opet kupiti pri tim razinama jer ako ode gore opet imaju sutra zaradu- Ako ameri otvore s – oni ostaju u Cashu i mole se da padne još 25%. bravo Day-taderi! Bravo! A tako će biti dok galinec, dinkić i komp ne krenu u shoping. Dakle Volatilnost do beskraja

zlikovac



Uf, kao su se fondovi obrušili na likvidnije dionice srušiše ih sa +9% na +1% u 10 min.

ne bih rekao da su prodavali fondovi, to su većinom trejderi koji su prodali nadajući se ponovnom padu na razine od ponedjeljka, ali ako USA danas opet ostane u zelenome, plakat će sutra trejderi [wink]
[/quote]

Nekako mi djelovalo prekoordinirano za trejdere ali pošto su bili prebrzi za mene pa sam ostao unutra svesrdno se nadam da si u pravu [thumbsup]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Pogledajte trenutno sve EU indexe,osim DAX-a [bye]

Surround all arround when it hits the ground

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Primjetite nafta, zlato, Euro u rastu i smanjuje se crvenilo u furesima preko bare. Polako se mjenja slika ! Pazite se i jednih i drugih i kupnje i prodaje. Samo ovo danas kod nas miriše da se pokupi što više i jeftinije dok ima vremena . Tko je u pravu, vidjet ćemo !Osobno mišljenje tko prodaje malo žuri !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Ako DAX ode u plus dans, onda ćemo i mi gore.
Ali teško.

eto najavljuju mogućnost smanjivanje kamate za cijeli poen…ali kakve to ima veze?

futursi se okreću prema pozitivi…ali to nas ne treba smetati…

naše firme rade loše te je CCSI CMA 1,650.43 Oct 28 107.37 (-6.11%) …

stoga moramo još mnogo pasti danas da budemo u skladu sa afrikom

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


eto najavljuju mogućnost smanjivanje kamate za cijeli poen…ali kakve to ima veze?

ne za, već na 1% …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close